Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Focus 2008-2011] Regulacja LPG (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318034)

PiotrekFF 03-03-2021 16:50

Regulacja LPG
 
Czołem,

Proszę Was o info w kwestii regulacji LPG w foczce mk2 1.6 100 KM z 2010. Po 50 kkm od montażu LPG i 20 kkm od kontroli luzów zaworowych (samej kontroli, bez regulacji) foczka zaliczyła wypalenie zaworów i regenerację głowicy. Już trochę minęło od tego czasu, luzy kontroluję regularnie, ale ostatnio pojawiły się problemy ze wskazaniami sondy lambda, zacząłem znowu czytać o LPG w fordach i pojawiło się pytanie: czy w przypadku tych wrażliwych silników też obowiązuje zasada, że mapy gazowa i benzynowa powinny się pokrywać? Teraz mam wyregulowane wedle tej zasady, ale słyszałem opinię, że powinna być wyregulowana inaczej, to jest w kierunku obniżenia temperatury spalania gazu. Czy są tu jakieś reguły? Pytam na forum, bo zawiodłem się na dwóch instalatorach LPG i chcę sam zdobyć wiedzę w tym temacie.

Pozdrawiam,
Piotr

kln1920 04-03-2021 06:41

Odp: Regulacja LPG
 
Ma być tak jak na benzynie, patrz na korekty paliwowe

PiotrekFF 04-03-2021 17:23

Odp: Regulacja LPG
 
Ok, dziękuję bardzo! O korektach muszę doczytać.
Pozdrawiam

kln1920 07-03-2021 10:19

Odp: Regulacja LPG
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

konieczko5 11-05-2021 12:50

Odp: Regulacja LPG
 
Cytat:

Napisał kln1920 (Post 3325345)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mapy są dla turystów. Jakbyś czytał lpg-forum to byś wiedział.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nie napisałeś jaki masz sterownik, parownik, wtryskiwacze i nawet nie załączyłeś zrzutów z programu diagnostycznego od lpg.

kln1920 11-05-2021 13:04

Odp: Regulacja LPG
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3342285)
Mapy są dla turystów. Jakbyś czytał lpg-forum to byś wiedział.

Byś przeczytał artykuł to byś wiedział, że opisane są w nim różne "podejścia" do strojenia, a nie wtrącasz swoje błyskotliwe komentarze pod każdym postem :) Poza tym, artykuł bardziej poglądowy, żeby wiedzieć jak to wygląda, bo nie wierzę że kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ma interfejs, sondę AFR i tak dalej :)

konieczko5 21-05-2021 10:54

Odp: Regulacja LPG
 
Lepiej stroić po STFT i LTFT. Dobre sterowniki analizują korekty i same dostosowują się.

kln1920 21-05-2021 11:17

Odp: Regulacja LPG
 
Oczywiście, tak jak napisałem, "patrz na korekty paliwowe", ale OL nie wystroisz po korektach, przynajmniej w tym samochodzie :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.