Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Converse+ - wyświetlacz wyłączenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=131764)

Kapsel_lg 26-05-2011 18:29

Converse+ - wyświetlacz wyłączenie
 
Koledzy i koleżanki jak to jest z Converse+ w Mondzi. Kiedy po wyłączeniu silnika i zasilania wyświetlacz się wyłącza.
Czy można samemu wyłączyć wyświetlacz Convers+.

Czy u was równiez macie po włączeniu komunikat: nagrzewnica pomocnicza włączona (komunikat z żółtym "i") i pisze wciśnij OK by wyłączyć komunikat.
Po wyłączeniu również mam na ekranie ten komunikat.
W instrukcji nic na jego temat nie znalazłem. Mam w aucie Webasto (fabryczne) ale je wyłączyłem ręcznie.

jvras 26-05-2011 18:49

Odp: Converse+ - wyświetlacz wyłączenie
 
Wyświetlacz się wyłączy po kilku minutach albo jak zaryglujesz drzwi - bez różnicy czy od wewnątrz czy z zewnątrz :P
Po komunikacie można się domyśleć że masz ogrzewanie postojowe czyli Webasto, a co on oznacza? Wygląda na to że jest ciągle włączone albo aktywne. Poszukaj, może w instrukcji coś o tym jest, a jak nie to może ktoś kto takie ogrzewanie postojowe ma, się kiedyś tutaj wypowie :P

Kapsel_lg 26-05-2011 19:15

Re: Converse+ - wyświetlacz wyłączenie
 
no właśnie wydaje mi się że nie wyłącza się jakoś zbyt szybko. Jak zarygluję drzwi to nadal się świeci komunikat o ogrzewaniu.
Ogrzewania postojowego (webasto) nie mogę wyłączyć jest stale aktywne. Gdy w ustawieniach komputera dam wyłącz to za chwilę ponownie jest krzyżyk i jest włączone (czyli mój błąd w pierwszym poście).

wojtbf1 26-05-2011 20:11

Odp: Re: Converse+ - wyświetlacz wyłączenie
 
Cytat:

Napisał Kapsel_lg (Post 1660041)
Gdy w ustawieniach komputera dam wyłącz to za chwilę ponownie jest krzyżyk i jest włączone (czyli mój błąd w pierwszym poście).

Tam są jeszcze ustawiane konkretne dni aby się nagrzewnica włączała, może trzeba dodatkowo zresetować te ustawienia?????

Kapsel_lg 26-05-2011 20:16

Re: Converse+ - wyświetlacz wyłączenie
 
mam wyłączone w terminarzach (czyli trzy ustawienia: 1, 2 i jednokrotne). Na końcu mam wyłącz i nie mogę wyłączyć bo po chwili krzyżyk znów się pojawia.

rachitis 26-05-2011 20:34

Odp: Converse+ - wyświetlacz wyłączenie
 
Spróbuj zastosować klucz numer 10 :570: tzn odłącz aku na chwilę.
Wcześniej upewnij się że masz pod ręką pin do radia

Alecki 26-05-2011 21:07

Odp: Converse+ - wyświetlacz wyłączenie
 
Ja mam fabryczne Webasto a komunikat z nagrzewnicą pojawia się tylko wtedy kiedy włącza się grzanie (ręcznie lub z timera). Po wyłączeniu zapłonu i zamknięciu auta wyświetlacz robi się czarny (no chyba, że ma wcześniej zaprogramowanie grzanie).
Czy słyszysz pracę grzejnika? Czy aktualizowałeś soft od Webasto?

Kapsel_lg 26-05-2011 21:12

Re: Converse+ - wyświetlacz wyłączenie
 
no własnie on mi pisze że ogrzewanie jest włączone (choc jest ponad 15 C więc na 100% nie włącza się). Po wyłaczeniu wyświetlacz robi się czarny jednak nie od razu tylko po jakimś czasie (w sumie nie sprawdzałem jakim ale nie jest to po 5 min tylko dłużej).
Nie wiem po czym poznać pracę grzejnika. Nie wiem co do softu nie mam informacji tylko wisy w książce o przeglądach (ostatni przy 100 tys)

Alecki 26-05-2011 21:24

Odp: Converse+ - wyświetlacz wyłączenie
 
Grzejnik podczas pracy szumi. Pewnie byś usłyszał.
IMO coś jest walnięte i bez serwisu się nie obejdzie.

Kapsel_lg 26-05-2011 21:26

Re: Converse+ - wyświetlacz wyłączenie
 
ale on nie może teraz szumieć ponieważ webasto nie uruchomi się w temperaturze powyżej 15 stopni. Nie zrobisz tego ani programując wielokrotnie ani jednorazowo. A ręcznego uruchomienia w ustawieniach nie ma (czyli czegoś w stylu: włącz teraz).
Dziwne jest to że takiego komunikatu nie ma w instrukcji obsługi.
Gdyby webasto było walnięte to raczej pojawił by suię bład niż informacja jako taka (tak mi się wydaje)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.