Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Moduł czujnika parkowania - jaki? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333195)

kurm28 28-01-2023 12:45

Moduł czujnika parkowania - jaki?
 
Dzień dobry

W moim Focusie padły czujniki parkowania.
Najpierw wpadały co jakiś czas w tryb niedziałania, ale wracały, aż w końcu umarły na śmierć.
Szczerze przyznaję, że bez głębszej diagnostyki, postanowiłem wymienić moduł, bo mam wolne 100PLN :), lubię takie proste rozwiązania i tak sobie myślę, że za wiele innych opcji nie ma więc spróbuje. :>

Wszystko szło dobrze, aż dotarłem do momentu zakupu modułu i tutaj pojawił sie problem - nie wiem jaki model moduł kupić, ponieważ numery na tym który jest w samochodzie sie wytarły.
Widoczne jest tylko M5T-15K866 (pod spodem natomiast mniejszymi cyferkami 303609/D25KE).
Z tego co doczytałem, cały numer to zapewne BM5T - 15K866 - ... no i właśnie tych dwóch literek na końcu brakuje, a chyba one mówią do jakiej wersji auta jest moduł.
Mój Focus jest z 2013 i ma tylko cztery czujniki z tyłu.

Czy po takim opisie ktoś mógłby podpowiedzieć (o ile to w ogóle możliwe), jakiego modułu potrzebuję?

Z góry dziękuję.

Pzdr
k.

krzys1968 28-01-2023 13:37

Odp: Moduł czujnika parkowania - jaki?
 
Jeżeli padł 1, a po później 3, to w pierwej kolejności sprawdził bym wiązkę żeby wyeliminować zbędnej wymiany modułu.

kurm28 28-01-2023 13:58

Odp: Moduł czujnika parkowania - jaki?
 
Źle napisałem:

Wyglądało to tak, że po włączeniu auta system zgłaszał awarię systemu, później system wracał, po kilku dniach znowu awaria, po chwili wracało... aż któregoś dnia padło i nie wstało.
Dlatego nie wygląda mi to na awarię wiązki albo pojedynczego czujnika...

kln1920 28-01-2023 14:32

Odp: Moduł czujnika parkowania - jaki?
 
Jak masz tylko czujniki z tyłu i nie masz w planach dokładać przodu, to końcówka Ax, gdzie X to dowolna litera

kurm28 28-01-2023 15:11

Odp: Moduł czujnika parkowania - jaki?
 
Bardzo dziękuję!

pzdr
k

Teisejas 30-01-2023 16:42

Odp: Moduł czujnika parkowania - jaki?
 
Cytat:

Napisał kurm28 (Post 3441977)
Wyglądało to tak, że po włączeniu auta system zgłaszał awarię systemu, później system wracał, po kilku dniach znowu awaria, po chwili wracało... aż któregoś dnia padło i nie wstało.
Dlatego nie wygląda mi to na awarię wiązki albo pojedynczego czujnika...

Awaria jednego choćby czujnika (lub utrata połączenia z nim na skutek uszkodzenia wiązki) spowoduje wyłączenie całego systemu wspomagania parkowania. Problem z wiązką jest dość częsty a o padniętym module parkowania to jeszcze nie słyszałem. Jeżeli nie zalało ci modułu, to moim zdaniem znacznie bardziej prawdopodobne jest że któryś przewód przegnił. To, że problem nie pojawił się od razu na stałe, nie jest wbrew pozorom dowodem na to, że przyczyną jest moduł. Ja miałem problem z przewodem masowym do jednego z czujników i było podobnie - na początku problem pojawiał się i znikał (jakby nie było na wiązkę też przenoszą się wibracje i wstrząsy karoserii więc w miejscu uszkodzenia czasami przewód przepuszczał prąd).

Podpięcie pod komputer wyjaśniłoby szybko przyczynę problemu (z zastrzeżeniem, że jak pokaże na brak komunikacji z konkretnym czujnikiem, to należałoby go zamienić z innym w celu ustalenia czy uszkodzony jest czujnik czy wiązka...).

kurm28 30-01-2023 20:58

Odp: Moduł czujnika parkowania - jaki?
 
Bardzo wartościowy dla mnie komentarz. Dziękuję.
Moduł juz do mnie jedzie - 40 pln :), więc jak po wymianie dalej będzie błąd to wiem gdzie szukać.
Oddałbym auto do serwisu, ale nie mam blisko żadnego, a do Wrocławia nie chce mi się tarabanić.
Poza tym w ten sposób dużo sie uczę, więc tak czy tak warto. :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.