Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   Fiesta 1,4 TDCI co to za automat (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=197828)

TomaszB.Piła 27-01-2014 09:33

Fiesta 1,4 TDCI co to za automat
 
Witam

Proszę o wyrozumiałość, jestem tu "nowicjuszem" a sprawa pilna i nie jestem w stanie przejrzeć całego forum.

Sprawa dotyczy Fiesty 1,4 TDCI prawdopodobnie 2006 rok z "automatyczną" skrzynia biegów.
Nigdy wcześniej nie spotkałem tego "automatu", miałem okazję (przyjemność ? ) przejechać tym autem kilkadziesiąt kilometrów, właściciel kobieta ;) nie ma na ten temat żadnego pojęcia.
Kiedyś miałem do czynienia z kilkoma samochodami z automatem, tradycyjne skrzynie jak w latach 80-90, CVT w Micrze, DSG VW, zautomatyzowana w LUPO.

Ta Fiesta ma 5 biegową skrzynie, wg mnie jest to skrzynia "tradycyjna" zautomatyzowana coś ala LUPO. Czy mam rację?
Gdzie znajdę informację na temat tej skrzyni, jej wad, trwałości, kosztów napraw itd.

Pozdrawiam
Tomasz

Basra 27-01-2014 17:58

Odp: Fiesta 1,4 TDCI co to za automat
 
Witam

We fiestach 2001-2008, montowana była 4-biegowa przekładnia automatyczna AW 81-40.

pozdrawiam

TomaszB.Piła 28-01-2014 12:30

Odp: Fiesta 1,4 TDCI co to za automat
 
Cytat:

Napisał Basra (Post 2147632)
Witam

We fiestach 2001-2008, montowana była 4-biegowa przekładnia automatyczna AW 81-40.

pozdrawiam

Sorry, ale chyba niedokładnie przeczytałeś moje pytanie
Jak napisałem jest to PIĘCIO biegowa skrzynia na 100% jakiś półautomat a najprawdopodobniej skrzynia mechaniczna zautomatyzowana.
Nikt nic nie wie ?:(

zeenn 28-01-2014 12:43

Odp: Fiesta 1,4 TDCI co to za automat
 
Najlepiej gdybyś zdobył nr vin, wtedy będziesz miał więcej informacji, w vinie będzie dokładna nazwa skrzyni i wtedy można szukać.

RobekK4 29-01-2014 09:56

Odp: Fiesta 1,4 TDCI co to za automat
 
Cytat:

Napisał TomaszB.Piła (Post 2148261)
jest to PIĘCIO biegowa skrzynia na 100%

Jak ustaliłeś, że to skrzynia 5B? Auto wyświetlało załączony bieg? Czy na podstawie obserwacji pracy układu napędowego?
Pytam, bo u siebie też mam skrzynię 4-biegową, która pracuje jak 5-biegowa - Przyspieszając na 4-tym biegu następuje sztywne połączenie wałka sprzęgłowego z wyjściowym w przekładni hydrokinetycznej, co daje efekt jakby został załączony kolejny bieg. Może u Ciebie było podobnie?

Basra 31-01-2014 17:57

Odp: Fiesta 1,4 TDCI co to za automat
 
Witam

Myślę, że na swoim silniku masz zamontowaną przekładnie mechaniczną z układem automatycznej zmiany biegów ( AGS ).Jest to przekładnia 5 biegowa iB5.

pozdrawiam

TomaszB.Piła 04-02-2014 13:48

Odp: Fiesta 1,4 TDCI co to za automat
 
Cytat:

Napisał Basra (Post 2150632)
Witam
Myślę, że na swoim silniku masz zamontowaną przekładnie mechaniczną z układem automatycznej zmiany biegów ( AGS ).Jest to przekładnia 5 biegowa iB5.
pozdrawiam

No cóż, jedynie kolega Basra napisał coś konkretnego i zgodnego z prawdą.

Dla "wszystkowiedzących ignorantów ;) " polecam jeszcze raz powoli i dokładnie przeczytać mój pierwszy post, a potem zapoznać się z informacjami np [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

Trochę to przykre, bo jeszcze kilka lat temu na takie zadane na szybko pytanie dostałbym w krótkim czasie kompetentną odpowiedź. Teraz można co najwyżej otrzymać bajkę z 1000 i 1 nocy.

Pozdrawiam
Temat do zamknięcia


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.