Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   C-MAX 2.0 benzyna automat słabo przyspiesza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=200350)

zacki_84 03-03-2014 11:55

C-MAX 2.0 benzyna automat słabo przyspiesza
 
witam kolegów i koleżanki.

posiadam c maxa z dwulitrową benzyną w automacie. wszystko ładnie pięknie ale... dopiero po zakupie dowiedziałem sie ze ten automat ma tylko 4 biegi ! wiec na autostradzie przy 120km/h mam juz 3tys. obrotów i spalanie chwilowe w/g komputera 8,2 (powiedzmy ze do zaakceptowania). Ale problem bardziej dotyczy przyspieszenia albo jego braku. na drugim biegu od 2tys. poprostu nic i nic, muli i muli. to aż żenujące. i teraz tak: czy to tak jest i już bo tylko 4 biegi i są one długie i max momemt ma przy 4500 i do tych obrotów bedzie muił czy moze cos jest nie tak? jakieś pomysły, opinie? dzieki

salom 03-03-2014 13:16

Odp: C-MAX 2.0 benzyna automat słabo przyspiesza
 
Pewnie tylko myślisz ,że jedziesz na 2 gim biegu, a faktycznie jest to już 3=ci bieg. Sprawdż dobrze, czy masz naprawdę tylko 4 biegi, a może 4 biegi i nadbieg.Aby się przekonać jak jedzie na 2-gim biegu ustaw dżwignię tak aby nie włączył się 3-ci bieg i wtedy pojedż i zobacz jakie obroty, jaka szybkość.
Silnik 2 litrowy benzyna w automacie nie ustępuje w zrywie i dynamice jazdy skrzyniom manualnym, trzeba tylko odpowiednio wyczuć przełożenia, albo przytrzymać gazem, lub pomóc sobie ręczną dżwignią.

zacki_84 03-03-2014 20:07

Odp: C-MAX 2.0 benzyna automat słabo przyspiesza
 
Recznie tez moge zmieniać biegi. Po wrzuceniu dwójki mam jakies 30km/h daje pedal w podloge i muli i mulj. Az slychac ze sie silnik meczy. Poprostu elastycznosc zero. Dopiero jak powoli dojdzie do 3.7 - 4 tys to jakos przyspiesza. I nie ma nad biegu bo jak mam 4ke i popycham lewarek na + to nic sie nie dzieje. W trybie manualnulym pokazuje na jakim biegu jedziesz.

arttk 03-03-2014 23:02

Odp: C-MAX 2.0 benzyna automat słabo przyspiesza
 
Na pewno masz 4 biegi? CFT23 ma w trybie manualnym 7 biegów, a taką raczej masz.

RobekK4 04-03-2014 05:40

Odp: C-MAX 2.0 benzyna automat słabo przyspiesza
 
Cytat:

Napisał zacki_84 (Post 2170428)
Recznie tez moge zmieniać biegi. (...) I nie ma nad biegu bo jak mam 4ke i popycham lewarek na + to nic sie nie dzieje. W trybie manualnulym pokazuje na jakim biegu jedziesz.

Z opisu wynika, że masz skrzynię podobną do mojej (może taką samą? - 4F27E). Sama skrzynia jest 4-biegowa, natomiast wspomniany 5-ty bieg czy "nadbieg" realizowany jest w sprzęgle (czyli przekładni hydrokinetycznej) przez sprzęgnięcie "na sztywno" wałka wejściowego i zdawczego, które normalnie obracają się z różnymi prędkościami.
Efekt jest taki, że jadąc w trybie manualnym po załączeniu 4 biegu i dalszym rozpędzaniu, po chwili następuje jakby załączenie kolejnego biegu (słychać i widać na obrotomierzu spadek obrotów silnika), ale na wyświetlaczu jest nadal "4". U mnie ten "nadbieg" zawsze włącza się samoczynnie, niezależnie czy jadę w trybie auto, czy manual. Machanie lewarkiem nic tu nie da.

Co do przyczyn mułowatości auta, to bladego pojęcia nie mam, ale prędzej stawiałbym na niedomagania silnika niż problem ze skrzynią.

zacki_84 04-03-2014 12:59

Odp: C-MAX 2.0 benzyna automat słabo przyspiesza
 
dzieki za odpowiedzi :) niestety nie wiem jaka to skrzynia i nawet nie wiem jak to sprawdzić. moze jeszcze jest tak, ze za duzo wymagam od tego auta? w koncu to rodzinny van a nie wyscigówka ale 2litry powinno jakos ciagnąc tak mi sie wydaje. kiedys jedzilem sceniciem 2.0 pb i na dwojce to sie zbieralo calkiem fajnie. mysle czy moze gdzies do komisu nie pojade na "jazde probną" innym cmaxem z takim silnikiem i skrzynią i zobacze jak inne jeżdżą, bo może ten typ tak ma ...
spalanie mam takie: 11,5 / 7,5 / 9 wiec zblizone do książkowego i zero blędów. wszystko działa a przebieg mam dopiero 40k km

RobekK4 04-03-2014 13:11

Odp: C-MAX 2.0 benzyna automat słabo przyspiesza
 
Cytat:

Napisał zacki_84 (Post 2170695)
dzieki za odpowiedzi :) niestety nie wiem jaka to skrzynia i nawet nie wiem jak to sprawdzić.

Otwórz stronę z poniższego linka, wpisz VIN i będziesz miał info o fabrycznej konfiguracji auta:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.