Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Gasnący panel środkowy po wyłączeniu ogrzewania przedniej szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275688)

FilipEbR 26-01-2018 11:56

Gasnący panel środkowy po wyłączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Witam,

Mam kolejny problem w mojej foce..

Gdy wyjeżdżam z garażu często samoczynnie gaśnie mi cały środkowy panel, całe podświetlenie przycisków, ekran klimy itp. zatrzymują się też wiatraki nawiewu. Jedynie co działa to ekran SYNC. Po 1-2 sekundach wszystko włącza się od nowa.

Szybko powiązałem problem z ogrzewaniem przedniej szyby. Auto na mrozie samo włącza/wyłącza ogrzewanie szyby po odpaleniu auta.

Zacząłem więc kombinować z włączaniem i wyłączaniem szyby podczas jazdy a efekt widać na tym filmiku:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Niestety udało mi się nagrać tylko jak gaśnie sam ekran klimy.. To czy zgaśnie coś więcej niż sam ekran jest losowe. Potrafią tylko mrygnąć przyciski, potrafi wszystko zgasnąć itp.

Zaobserwowałem że dzieje się to w okolicy 2300 obrotów, najczęściej na 3 biegu oraz przy minusowej temperaturze.

Oczywiście, auto ma gwarancję.. ASO chce wyciągać całą deskę rozdzielczą bo podobno jest jakiś błąd komunikacji z modułem.

Stąd też pytanie: oddawać do ASO i pozwalać aby to poskładali tak że będzie trzeszczeć czy może zmusić ich do szukania gdzie indziej, jeśli tak - to gdzie?

Pozdrawiam

clubGRANT 26-01-2018 12:29

Odp: Gasnący panel środkowy po wyłączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Oddaj do aso, ale musisz im dokładnie pokazać i udoowodnić bo inaczej problem dla nich nie istnieje, jest tak u mnie co kilkanaście cykli blokują się wycieraczki, błędu w kompie nie ma, polewali go przez 5 minut wodą i nic się nie dzieje, wyjechałem o się zablokowały i kazali mi nagrać film jak się blokują :)

Hooch180 26-01-2018 13:33

Odp: Gasnący panel środkowy po wyłączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał FilipEbR (Post 2923190)
i pozwalać aby to poskładali tak że będzie trzeszczeć

Siostrze w Toyocie Yaris kiedyś zdemontowali całą przednią deskę w ASO a jak to poskładali to było krzywo i skrzypiało potwornie. Jak jej montowałem radio (już po okresie gwarancji) to zauważyłem, że nie było połowy śrubek, 1/3 zatrzasków i niektóre elementy były złożone w złej kolejności, przez co były krzywo i skrzypiały.

Gosia01 26-01-2018 16:09

Odp: Gasnący panel środkowy po wyłączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał FilipEbR (Post 2923190)
Witam,

Mam kolejny problem w mojej foce..

Gdy wyjeżdżam z garażu często samoczynnie gaśnie mi cały środkowy panel, całe podświetlenie przycisków, ekran klimy itp. zatrzymują się też wiatraki nawiewu. Jedynie co działa to ekran SYNC. Po 1-2 sekundach wszystko włącza się od nowa.

Szybko powiązałem problem z ogrzewaniem przedniej szyby. Auto na mrozie samo włącza/wyłącza ogrzewanie szyby po odpaleniu auta.

Zacząłem więc kombinować z włączaniem i wyłączaniem szyby podczas jazdy a efekt widać na tym filmiku:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Niestety udało mi się nagrać tylko jak gaśnie sam ekran klimy.. To czy zgaśnie coś więcej niż sam ekran jest losowe. Potrafią tylko mrygnąć przyciski, potrafi wszystko zgasnąć itp.

Zaobserwowałem że dzieje się to w okolicy 2300 obrotów, najczęściej na 3 biegu oraz przy minusowej temperaturze.

Oczywiście, auto ma gwarancję.. ASO chce wyciągać całą deskę rozdzielczą bo podobno jest jakiś błąd komunikacji z modułem.

Stąd też pytanie: oddawać do ASO i pozwalać aby to poskładali tak że będzie trzeszczeć czy może zmusić ich do szukania gdzie indziej, jeśli tak - to gdzie?

Pozdrawiam

Mój problem jest podobny, nie mam wyświetlacza bo mam klimę ręczną, ale kiedy włączam lub wyłączam ogrzewanie przedniej szyby kontrolki sterowania nadmuchem potrafią na sekundę mrugnąć. Nie dzieje się to zawsze, ale już to zauważyłem. Na razie zostawiam to tak jak jest, poczekam co będzie dalej, szkoda mi odstawiać auto do ASO, aby "pruli" całą deskę rozdzielczą.

FilipEbR 26-01-2018 20:22

Odp: Gasnący panel środkowy po wyłączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
W trybie testowym zegarów mam: DTC C073_88 co niby jest błędem komunikacji z modułem. Ktoś wie z którym i gdzie go szukać? :)

Jak kolega wyżej też nie widzi mi się prucie deski..

edmun 29-01-2018 13:52

Odp: Gasnący panel środkowy po wyłączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Niestety błędy (dokładne) należy odczytywać nie z testów zegarów tylko za pomocą interfejsu.

FilipEbR 04-07-2018 21:48

Odp: Gasnący panel środkowy po wyłączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Po kilku miesiącach ASO zadzwoniło do mnie że Ford zlecił aktualizację oprogramowania w moim aucie, problem zniknął - przynajmniej nie potrafię go już wywołać. Mam też wrażenie że kultura pracy silnika przy zabawie włącznikiem ogrzewania szyby czy nawet klimy jest lepsza.

Zaktualizowane zostało wszystko, od PCM po Sync2 :)

bossy 01-12-2018 16:43

Odp: Gasnący panel środkowy po wyłączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał Gosia01 (Post 2923319)
Mój problem jest podobny, nie mam wyświetlacza bo mam klimę ręczną, ale kiedy włączam lub wyłączam ogrzewanie przedniej szyby kontrolki sterowania nadmuchem potrafią na sekundę mrugnąć. Nie dzieje się to zawsze, ale już to zauważyłem. Na razie zostawiam to tak jak jest, poczekam co będzie dalej, szkoda mi odstawiać auto do ASO, aby "pruli" całą deskę rozdzielczą.

Też mam manualną klimę i też zauwarzyłem ze dziś mrugnął trzy razy panel od sterowania nadmuchem, za chwilkę było wszystko ok. Czy zatrzymały się wentylatory to nie wiem. Powiedz jak to się skończyło u Ciebie. Stało sie to wtedy kiedy córka włączyła podgrzewane siedzenie. Coś ASO poradziło czy mineło samo.
Pozdrawiam

Gosia01 01-12-2018 19:05

Odp: Gasnący panel środkowy po wyłączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Od jakiegoś czasu nie zauważam już tego choć od mojego postu minęło kilka miesięcy. Kiedy go pisałem było bardzo zimno i używałem ogrzewania przedniej szyby, później było gooorące lato, a teraz jeszcze nie miałem okazji używać ogrzewania przedniej szyby :)

slawko_k 01-12-2018 19:37

Odp: Gasnący panel środkowy po wyłączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Ten sam problem opisałem wczoraj w swoim wątku.
Dziś również rano było ok -10stopni, siedziałem z telefonem w ręku i włączoną kamera ale problem nie wystąpił.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.