Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] klimatyzacja automatyczna - Jak włączam automatyczną klimę i zadaje temperaturę, (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283202)

jacusslavus 06-07-2018 17:29

klimatyzacja automatyczna - Jak włączam automatyczną klimę i zadaje temperaturę,
 
...Mam klimatyzację automatyczną dwustrefową. Chciałem zapytać, bo nie wiem czy to tak ma być, a są upały...
Jak włączam automatyczną klimę i zadaje temperaturę, to wygląda to tak, że świeci się tylko dioda Auto i AC. Nawiew wtedy leci ze środka konsoli i z boków szyb. To tak wygląda przy autoklimie.
Jeśli natomiast nacisnę, podczas działania autoklimy, na przycisk miejsca nawiewu np. na nogi, czy szybę, czy piersi, to dioda Auto - klimy się wyłącza,... i zaczyna działać zwykła klima.
Czy autoklima oznacza, że nawiew leci na szyby boczne i nawiewy tuż pod ekranikiem, bez wyboru miejsca nawiewu ?

Hooch180 06-07-2018 19:18

Odp: klimatyzacja automatyczna
 
AUTO oznacza, że komputer wybiera gdzie poleci jakiej temperatury powietrze.

juri2069 06-07-2018 19:53

Odp: klimatyzacja automatyczna
 
Dobre pytanie ale 20 lat temu.
Przy upałach na AUTO nawiew leci jak piszesz by szybko schłodzić auto , w zimie ciepłe poleci na nogi bo tak to działa.

Auto oznacza tak jak kolega wyżej napisał. Raz poleci tu raz tam , raz tam itd.


Wystarczy w googlach wpisać i masz 5.milionów wyników, może nawet 7

mastachaz 06-07-2018 20:31

Odp: klimatyzacja automatyczna
 
z tego co piszesz to u mnie to samo.

jacusslavus 06-07-2018 20:43

Odp: klimatyzacja automatyczna
 
dzięki... Autoklima, np przy ok 32 stopni, nastaw na np 25 stopni, wg mnie nie daje rady. Lepiej chyba schlodzic kabinę zwyklą klimą, operując nawiewani i temp.

boncio 09-07-2018 15:32

Odp: klimatyzacja automatyczna - Jak włączam automatyczną klimę i zadaje temperaturę,
 
Ustawienie na 25 powoduje, że automat będzie utrzymywał 25 stopni w kabinie, co jest dla mnie zbyt dużo w aucie jak na zewnątrz jest ponad 30 i świeci słońce. Dla komfortu ustawia się ok 22 stopnie. Tak wiem o micie o 7 stopniach mniej niż na zewnątrz… 10 razy lepiej jest wyłączyć klimę 500m przed końcem podróży.
Do szybkiego chłodzenia wnętrza służy przecież guzik max A/C. Wtedy po schłodzeniu wyłączamy i jest ok.
Jeśli ustawi się ręcznie kierunek nawiewu to automat nadal utrzymuje zadaną temperaturę, ale też i prędkość wiatraka.

siwy05 09-07-2018 15:37

Odp: klimatyzacja automatyczna - Jak włączam automatyczną klimę i zadaje temperaturę,
 
A nie lepiej tak jak ja?
Ustawić raz i zapomnieć, niech sobie robi co trzeba?

boncio 09-07-2018 15:46

Odp: klimatyzacja automatyczna - Jak włączam automatyczną klimę i zadaje temperaturę,
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w 95% przypadków tak jest, ale dla tych 5% trzeba czasem coś zmienić ;) Wsiadając do auta latem w południe, nawet otwierając wcześniej szyby pilotem, nie schłodzimy go do komfortowej temperatury. "Sauna" w aucie wielu osobom obniża koncentrację.

jacusslavus 09-07-2018 16:18

Odp: klimatyzacja automatyczna - Jak włączam automatyczną klimę i zadaje temperaturę,
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 3003264)
Ustawienie na 25 powoduje, że automat będzie utrzymywał 25 stopni w kabinie, co jest dla mnie zbyt dużo w aucie jak na zewnątrz jest ponad 30 i świeci słońce. Dla komfortu ustawia się ok 22 stopnie. Tak wiem o micie o 7 stopniach mniej niż na zewnątrz… 10 razy lepiej jest wyłączyć klimę 500m przed końcem podróży.
Do szybkiego chłodzenia wnętrza służy przecież guzik max A/C. Wtedy po schłodzeniu wyłączamy i jest ok.
Jeśli ustawi się ręcznie kierunek nawiewu to automat nadal utrzymuje zadaną temperaturę, ale też i prędkość wiatraka.

Specjaliści powiadają, żeby nie ustawiać różnicy większej niż 4-5 stopni C wobec zewnątrz. U mnie w trybie auto jak włączę nawiew na szybę to dioda auto gaśnie...

siwy05 12-07-2018 15:34

Odp: klimatyzacja automatyczna - Jak włączam automatyczną klimę i zadaje temperaturę,
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 3003275)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w 95% przypadków tak jest, ale dla tych 5% trzeba czasem coś zmienić ;) Wsiadając do auta latem w południe, nawet otwierając wcześniej szyby pilotem, nie schłodzimy go do komfortowej temperatury. "Sauna" w aucie wielu osobom obniża koncentrację.

Zdecydowanie wolę wtedy otworzyć okna, odpalić, obieg wewnętrzny, zamknąć, poczekaj minutę, dwie i wsiadaj....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.