Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Chromowane listwy szyb (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70732)

Polarny 26-05-2009 18:36

Chromowane listwy szyb
 
Od dawna chciałbym by mój MK3 miał chromowane listwy przy szybach (uszczelki). Niestety okazuje się, że nie jest to łatwe. Większość osób twierdzi, że nie istnieją takowe w oryginale - wielu właścicieli szrotów daje sobie rękę obciąć (-:

W każdym razie są (a raczej ja znam) trzy sposoby na uzyskanie chromowanych listew:
1. znalezienie oryginału, który stosowany był w przypadku gdy ktoś miał jakiśtam pakiet,
2. zakupienie samych lister o odpowiedniej szerokości i przyklejenie ich,
3. zakupienie naklejanych listew.

Ad 1.
Szukanie igły w stogu siana. Szukam i szukam i szukam i szukam i szukam ...

Ad 2.
Na ten temat mam najmniej informacji. Ktoś próbował coś takiego wykonać u siebie? Jakieś namiary na listwy, szerokość, gdzie w ogóle kupić, czym ciąć, czym kleić i jaki efekt?

Ad 3.
Widziałem to w jednym Mondeo. Z daleka jeszcze w miarę OK, ale z bliska to rozwiązanie mnie niesatysfakcjonuje.


Tak więc interesują mnie opcja 1 i 2, z czego opcja 1 jest trudna, a o opcji 2 niewiele wiem. Widziałem jednak, że jest kilka osób tutaj na forum, które mają takowe listwy. Pochwalcie się swoimi rozwiązaniami.

przemekmondeo 26-05-2009 18:41

Odp: Chromowane listwy szyb
 
Czytałem posta gdzie chłopaki rozmawiali o takich listwach tylko, że w najnowszym mondeo. Doczytałem też że te listwy kupowali na allegro, jak znajdę posta to wkleję

MAXIMUS_00 26-05-2009 19:16

Odp: Chromowane listwy szyb
 
Fajnie by wyglądał Mondeusz z takimi listwami. Jak byście mieli namiar to ja chętnie też w nie zainwestuje.

przemekmondeo 26-05-2009 19:22

Odp: Chromowane listwy szyb
 
znalazłem posta [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] możesz poczytać i zdecydujesz sam, na fotach wygląda na bardzo dobra robotę

Kusek 26-05-2009 19:36

Odp: Chromowane listwy szyb
 
zapytaj Kol Woojo- kiedys wymienialismysie informacjami na ten temat, te listwy sa do zdobycia, ale jest trudne, musisz wertowac ogloszenia z Allego, tam na 100% znajdziesz cos, ale to jest kwesti czasu i cierpliwosci, jest trudno dostac te liswy w komplecie, sam montaz jest banalnie prosty.
kiedys pytalem o te listweki w ASO w DE jedna sztuka kosztuje 70 €

arturek 27-05-2009 11:01

Odp: Chromowane listwy szyb
 
Witam
Chyba wersja ghia miała takie listwy w standardzie - mówimy o MK III.
Dolna framuga okna bocznego czy jak kto woli góra drzwi.

[...]
Sprawdziłem w prospekcie Forda.
Od 2003 chromik koło szyb to standard w wersji ghia i wyższej.

pozdrawiam
Arturek

Lord665 27-05-2009 11:37

Odp: Chromowane listwy szyb
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 1172644)
Witam
Chyba wersja ghia miała takie listwy w standardzie - mówimy o MK III.
Dolna framuga okna bocznego czy jak kto woli góra drzwi.

Arturek

Na pewno występują takie listwy choc nie każda ghia takie miała. W każdym Titanium jest.

kordyl 27-05-2009 14:42

Odp: Chromowane listwy szyb
 
Cytat:

Napisał Kusek (Post 1172218)
kiedys pytalem o te listweki w ASO w DE jedna sztuka kosztuje 70 €

U mnie wystepują te listewki, ale nie przygladałem się jak się je montuje. Jeśli to taki deficytowy i drogi towar, to może będę je na noc zabierał do domu ;)
Pozdr i powodzenia w szukaniu (tylko nie na parkingach ;))

eng 27-05-2009 16:01

Odp: Chromowane listwy szyb
 
Oczywiście, że są takie listwy. Ja sobie takie sprawiłem za ok 200 zł za komplet. Montuje się je banalnie prosto. Co do naklejania czegoś na auto to może nie ta marka nie ten dział i nie to forum? Nie można nakleić listwy pseudo chromowanej kupionej za 17 zł na allegro i uważać, że jest ok spoko. Nie nie jest ok i spoko. Agro tuningowi mówimy STOP. Uderz do Wojoo. Może Ci pomoże. Ew szukaj na allegro rozbitych Tytnium. Swego czasu gość sprzedawał takie listwy.

maestro06 27-05-2009 19:56

Odp: Chromowane listwy szyb
 
Cytat:

Napisał eng (Post 1172817)
Co do naklejania czegoś na auto to może nie ta marka nie ten dział i nie to forum? Nie można nakleić listwy pseudo chromowanej kupionej za 17 zł na allegro i uważać, że jest ok spoko. Nie nie jest ok i spoko. Agro tuningowi mówimy STOP.

Tu się z Tobą eng nie zgodzę ;P wieś tuning to jak ktoś nie ma umiaru w "chromie", bo ja naklejałem to co na allegro i wiele osób Ci to powie, które widziały na żywo mojego mondka,że wygląda ładnie. Po pierwsze nie mieszkam na wsi ;) i nie zwieśniaczyłem auta, poza tym co masz do ludzi ze wsi? ;P a poza tym nie wszyscy będą inwestować w oryginalne listwy 200pln jeśli ich na to nie stać, skoro mogą osiągnąć podobny efekt za 5x niższą cenę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.