Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nie działa sterowanie szyberdachu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=46568)

moraf 26-06-2008 07:38

Nie działa sterowanie szyberdachu
 
witam,mam problem ze swoim szyberdachem,montowany fabrycznie,wszystko działało pięknie,ale pewnego dnia przestał działać jeden przycisk sterowania,mianowicie ten który rozsuwa dach do końca,ten od uchylania w góre działa i uwaga,po przytrzymaniu zaczął mi także rozsuwać dach do końca,ale nie ma juz funkcji jednego kliknięcia aby zamknąć całkowicie szyberdach tylko musze zamykać na tzw."oko",wcześniej wcisnąłem raz i sam sie pięknie zamykał,może i mógłbym jakoś z tym żyć tyle że sa obawy czy cos sie bardziej nie zepsuje,czy ma ktoś jakiś pomysł ?jakis bezpiecznik?czyściłem wczoraj styki przy wtyczkach ale bez rezultatu,może ktoś miał podobny problem,z góry wielkie dzięki za pomoc

krafal0 26-06-2008 19:01

Re: [mk3]problem z szyberdachem
 
Witam.

Mam identyczny problem i nie wiem jak z tym sobie poradzić. Może te prowadniczki są czymś zanieczyszczone? Niedawno byłem na przeglądzie i zupełnie zapomniałem o tym wspomnieć... Ech, dziury w mózgu...

Ale przyłączam się do prośby morafa, pomocy :fcp1

Pozdrawiam

komar31 08-07-2009 10:42

Odp: [mk3]problem z szyberdachem
 
Witam.
Dokładnie to samo spotkało mnie wczoraj w moim mondku i nie mam bladego pojęcia co z tym robić... także przyłączam się do prośby o pomoc :)

pozdrawiam

Starwarrior 08-07-2009 10:47

Odp: [mk3]problem z szyberdachem
 
Użyjcie sposobu na odblokowanie zaciętego szyberdachu z instrukcji obsługi, resetuje on też szyber więc wszystko powinno po tym chodzić tak jak powinno

JARZAB777 08-07-2009 21:28

Odp: [mk3]problem z szyberdachem
 
witajcie jest to opisane w instrukcji mianowicie odsuwamy szyber do końca tak na wasze oko i wtedy wciskacie przycisk rozsuwania ten na który szyber nie reaguje trzymając go przez ok30 sek i to całe programowanie pozdro i miłego przewiewu przez szyber

Starwarrior 08-07-2009 23:56

Odp: [mk3]problem z szyberdachem
 
Cytat:

Napisał JARZAB777 (Post 1202161)
witajcie jest to opisane w instrukcji mianowicie odsuwamy szyber do końca tak na wasze oko i wtedy wciskacie przycisk rozsuwania ten na który szyber nie reaguje trzymając go przez ok30 sek i to całe programowanie pozdro i miłego przewiewu przez szyber

hmm, trochę inaczej to chyba wyglądało, ale mogę się mylić... Jutro sprawdzę w instrukcji...:P

Napiszcie czy poradziliście sobie z problemem

macslad 09-07-2009 10:41

Odp: [mk3]problem z szyberdachem
 
Miałem podobny objaw i mi pomogło ponowne zaprogramowanie szyberdachu. (Sposób podany w instrukcji.)

probak 28-11-2009 11:16

Odp: [mk3]problem z szyberdachem
 
zacytuję instrukcję mondeo, po lifcie 2003:

FUNKCJA PONOWNEGO PROGRAMOWANIA SZYBERDACHU

Jeżeli okna dachowego nie można już prawidłowo zamknąć wykonaj moniższą procedurę ponownego programowania:

- unieś tylną krawędź okna dachowego tak daleko, jak to możliwe. Zwolnij przełącznik
- wciśnij ponownie ten sam przełącznik i przytrzymaj wciśnięty przez 30 sekund, aż zobaczysz, że dach się przesuwa
- zwolnij przełącznik i natychmiast ponownie wciśnij i przytrzymaj. Okno dachowe zamknie się, otworzy całkowicie, a następnie ponownie zamknie. Nie zwalniaj przełącznika, dopóki okno dachowe nie zamknie siępo raz drugi.

Jeżeli przełącznik nie będzie naciskany bez przerwy, funckja ponownego programowania zostanie przerwana. Wykonaj procedurę raz jeszcze od początku.




Zastosowałem taką procedurę w momencie gdy przycisk rozsuwania dachu nie działał wcale, teraz już wszystko jest OK.

herpiter 19-08-2014 10:56

Odp: [mk3]problem z szyberdachem
 
Dzięki mo pomogło ! Uchylne zamykanie się zepsuło po fali upałów gdy dach był uchylony na postoju kilka godzin. POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ.!

palmak 19-08-2014 12:16

Odp: [mk3]problem z szyberdachem
 
Witam

Mam dośc podobny problem, lecz z tym, iż szyberdach nie domyka się. Przy wciśnięciu przycisku dach automatycznie zaczyna się zasuwać, lecz gdy dochodzi do krawędzi, "odbija" i ponownie się otwiera. Tak samo dzieje się przy uchyleniu. Tak jakby coś blokowało go i nie dawało zamknąć do końca.

Nie wykonałem restartu programowania szyberdachu ... ale uważam, że nie w tym rzecz.
Jakieś sugestie? co wyczyścić? przesmarować ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.