Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Cb radio szumy w odsłuchiwaniu wiadomości (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186878)

michał64 29-07-2013 10:56

Cb radio szumy w odsłuchiwaniu wiadomości
 
Witam wszystkich. Poszukuje pomocy w temacie CB radio a dokładniej zakłocenia w cb. Radio to PRESIDENT TEDDY i antena WILSON LITTLE WILL
100 cm. Fachowiec u którego nabyłem cały zestrojony zestaw twierdzi że mam zakłócenia własne pojazdu i dlatego mam szumy w odsłuchiwaniu wiadomości. silnik 1,4 TDCI. Czy ktoś może pomóc jak pozbyć się zakłóceń własnych?

stasiek49 29-07-2013 11:32

Odp: Cb radio
 
raczej w dieslu to jest niemożliwe zauważ w jakim momencie są szumy a może radyjko źle ustawione u mnie szumi jak pryskam na szyby i pod liniami WN a mam kobre 19 a antena robiona z 2

edekp1977 29-07-2013 12:57

Odp: Cb radio
 
"szumy w odsłuchiwaniu wiadomości" - wszystko masz w porządku przy takim zestawie, w tle zawsze będą szumy chyba że nadawca jest blisko.
Gdybyś miał inne radio z rf gain i antenke 1,5-2 m, to po skręceniu radia miałbyś czyste komunikaty bez zaszumienia z około 5 km.
W mieście zawsze będą zakłócenia i różne nakładki, piski, przebitki z innych kanałów bo jest spory ruch na 19, tak że ciężko się połapać co z samochodu a co z zewnątrz, sprawdź jak zestaw funkcjonuje w trasie przy mniejszym ruchu, wtedy będziesz wiedział co, jak i kiedy.

stasiek49 29-07-2013 13:10

Odp: Cb radio
 
mój zestaw z anteną 1m robioną z 2 ma zasięg w mieście nawet 7km

michał64 29-07-2013 14:12

Odp: Cb radio
 
W dieslach a zwłaszcza w TDCI jest podobno dużo zakłóceń z elektroniki i z wtryskiwaczy, tak twordzi fachowiec od Cb radia, dzieje sie tak gdy radio pracuje w automacie, gdy je skręce to słyszalnosć mam dobrą.

edekp1977 30-07-2013 15:17

Odp: Cb radio szumy w odsłuchiwaniu wiadomości
 
po włączeniu radia wyświetla się EU czy PL? przy tym radiu nie powinno być takich zakłóceń.

michał64 31-07-2013 07:58

Odp: Cb radio szumy w odsłuchiwaniu wiadomości
 
Szumi to złe określenie są to takie rzaski w radiu. Paru fachowców od CB powiedziało że to jest sygnał od pracy wtryskiwaczy. Gdy radio jest włączone i silnik pracuje i nie ma zadnego odbioru to w radyjku jest idealna cisza. Gdy jest nadawanie i mam wyłączony silnik to trzaski też giną.

edekp1977 31-07-2013 11:42

Odp: Cb radio szumy w odsłuchiwaniu wiadomości
 
jeśli masz podpięte pod zapalniczkę to spróbuj podpiąć bezpośrednio pod akumulator, jak to nie pomoże to spróbuj inne radio np. yosan/lafayette, chociaż dziwne mi się to wydaje, bo miałem kiedyś to radio i fajnie chodziło, wiadomo że nie ma rf-gain, malutki głośniczek, ale poza tym super radyjko, nie sądzę aby pod względem filtrów różniło się od droższych barci.

smook 31-07-2013 13:39

Odp: Cb radio szumy w odsłuchiwaniu wiadomości
 
Cytat:

Fachowiec u którego nabyłem cały zestrojony zestaw
Kupiłeś nie zamontowany, zestrojony zestaw? :O

michał64 01-08-2013 06:54

Odp: Cb radio szumy w odsłuchiwaniu wiadomości
 
Kupiłem cały zestrojony zestaw w sklepie zajmującym się od wielu lat CB radiami. Byłem też i innych fachowców i twierdzą ze te trzaski są od wtryskiwaczy, Czy ktoś na forum z takimi zakłoceniami miał do czynienia?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.