Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Zmiana Sync 1 na Sync 3 oraz klima manual na auto (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339954)

manian 20-03-2024 20:25

Zmiana Sync 1 na Sync 3 oraz klima manual na auto
 
Witam.
Staram się rozeznać temat możliwości wymiany sync 1 na sync 3 i wszystko było by prawie możliwe gdyby nie fakt, że mam klimatyzację manualna a wszystkie panele dla sync 3 są do klimy automatycznej i jeszcze z ogrzewaniem foteli (jedynie z Galaxy znalazłem bez grzania ale nie wiem czy można go zastosować) - ja grzania nie mam.
Pytanie do doświadczonych czy jest to w ogóle wykonalne a jeśli tak to co muszę zebrać z części aby to wykonać: sync 3 z panelem gniazd USB, antena GPS, nagrzewnica, panel (jaki), wiązka.
Informacje od was pomogły by mi w oszacowaniu możliwości, kosztów i podjęciu decyzji czy się w to pchać.

Dzięki za pomoc pozdrawiam Krzysiek

pankrakus 20-03-2024 20:43

Odp: Zmiana Sync 1 na Sync 3 oraz klima manual na auto
 
Witam

Czy mógłby kolega wstawić zdjęcia przedstawiające problem,

Zazwyczaj w Sync 3 klawisze są wirtualne i można je aktywować / deaktywować

Menu klimy może być aktywne lub nie - w Sync 3,
to samo z grzaniem foteli - przyciski wirtualne które można właczyć / wyłaczyć - przynajmniej ja z takimi opcjami się spotkałem w Sync 3

pozdrawiam
pankrakus

manian 20-03-2024 20:56

Odp: Zmiana Sync 1 na Sync 3 oraz klima manual na auto
 
2 załącznik(i)
W przypadku edge przyciski są fizyczne.

lukaszooo 20-03-2024 22:04

Odp: Zmiana Sync 1 na Sync 3 oraz klima manual na auto
 
Można zamontować sync3 w aucie z klimatyzacja manualna i wcale nie trzeba zmieniać sterowania klimatyzacją.
Oczywiście jest to do zrobienia ale trzeba zdjąć deskę, wymienić nagrzewnice na taką z dwoma klapami temperatury. Dorobić pod nią instalacje. Zadanie lekko mówiąc lekko trudne i drogie (nie wiem czy ktoś już to ugryzł).
Bez problemu można zamontować bez wymiany klimy sync3 i będzie działać na jednej strefie. W pamięci zostanie kilka błędów ale całość pracuje prawidłowo. Zrobiłem tak już kilka sztuk Edge i kilkanaście Mondeo.
Potrzeba sync3, panel, antena GPS, hub. Do tego trzeba dorobić instalacje co jest głównym wyzwaniem.

manian 20-03-2024 22:12

Odp: Zmiana Sync 1 na Sync 3 oraz klima manual na auto
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] przy twoim patencie tzn pozostaniu na jednej strefie jak działa sterowanie nastawami temperaturami klimy przyciskami fizycznymi? Chodzi mi o to czy po dwóch stronach kierowca/pasażer są one aktywne czy może działa tylko jeden komplet po stronie kierowcy?

lukaszooo 20-03-2024 22:18

Odp: Zmiana Sync 1 na Sync 3 oraz klima manual na auto
 
Patent nie mój tylko Amerykanów. Działa tak jak Ori czyli można ustawiać z panelu jak i sync. Ikony są dla dwóch stref ale steruje się tylko strefą kierowcy w opcji Dual czyli obie na raz.

manian 20-03-2024 22:27

Odp: Zmiana Sync 1 na Sync 3 oraz klima manual na auto
 
Czyli przyciski fizyczne na panelu +- po stronie pasażera nie będą dawały żadnej zmiany po ich wciśnięciu? Konkretnie chodzi o fizyczne a nie sterowaniem przez wyświetlacz dotykowy.

lukaszooo 21-03-2024 07:35

Odp: Zmiana Sync 1 na Sync 3 oraz klima manual na auto
 
Mam Fordy z ori klimatyzacją dwustrefowa od jakiś 8 lat, użyłem prawej strony może ze 3 razy. Nie pamiętam takich szczegółów, nikt nie zgłaszał że nie działa. Mało kto wogole tego dotyka, sam pomysł klimatyzacji dwu strefowej jest bez sensu w aucie o tak małej kabinie i 99% użytkowników jeździ z włączoną opcja dual aby oddzielnie nie klikać temp.

grembol7 15-05-2024 19:56

Odp: Zmiana Sync 1 na Sync 3 oraz klima manual na auto
 
Mam takie pytanko przymierzam się do zakupu właśnie Forda EDGE i oglądam zdjęcia i niezależnie od rocznika w jednych egzemplarzach jest panel z pierwszego zdjęcia a w innych z drugiego zdjęcia. Proszę o info czym to się różni i który lepiej wybrać by był jak najlepiej wyposażony i jak najnowszy?

Rozumiem że lepiej wybrać SYNC3 ale czy odpowiada to np. któremuś z tych paneli ze zdjęć?

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

tomao 15-05-2024 20:10

Odp: Zmiana Sync 1 na Sync 3 oraz klima manual na auto
 
Oba panele są do tego samego ekranu. Ten Sony sugeruje, że jest lepsze nagłośnienie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.