Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] 1.6 tdci jest zapłon a nie kręci rozrusznik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339323)

focus-morag 10-02-2024 22:06

1.6 tdci jest zapłon a nie kręci rozrusznik
 
Witam
Pacjent ford focus mk3 1.6 tdci 2014 r.
Auto zgasło raz na światłach za pomocą start stop i nie chciało odpalić.Tylko zapłon.Po 100 próbach załapał.Następnego dnia pod pracą też to samo.Załapał po około 2 godzinach prób.Rano już tylko zapłon i rozrusznik milczał
Mechanik wymienił rozrusznik na nowy nie pomogło,stwierdził,że do tego cienkiego kabelka przy rozruszniku nie dochodzi prąd.Wymieniony został czujnik polozenia sprzęgła i nic.Odłączyłem kabel od czujnika w pompie sprzęgła.Zero reakcji.Na początku miałem wrażenie,że przekaźnik przy próbie uruchomienia cyka a teraz jest cisza
Dziś wyjąłem przekaźnik R10 przy akmulatorze i chciałem go odpalic na krótko.Włożyłem kabel do pinu 30 i 87 rozrusznik kręci auto nie odpala.Natomiast co ciekawe podczas próby odpalenia kluczykiem sprawdzałem czy pojawia się napiecie w pinie 85 lub 86 to go nie ma.Przekaźnik natomiast nie ma przejścia pomiędzy pinem 30 a 87 natomiast pomiędzy 85 a 86 ma.Moje pytanie jest takie,czy uwalona może być kostka stacyjki?Przewertowałem całe forum i nic.Najgorsze,że w forscanie błędów beak.Pomóżcie!!!!!!!
.

krzys1968 11-02-2024 05:39

Odp: Focus mk3 1.6 tdci jest zapłon a nie kręci rozrusznik
 
Cytat:

Napisał focus-morag (Post 3484559)
Witam

Dziś wyjąłem przekaźnik R10 przy akmulatorze i chciałem go odpalic na krótko.Włożyłem kabel do pinu 30 i 87 rozrusznik kręci auto nie odpala.
.

A sprawdziles bezpiecznik Nr.13 30A

technik08 11-02-2024 07:07

Odp: Focus mk3 1.6 tdci jest zapłon a nie kręci rozrusznik
 
Kontrolka imo gaśnie?

focus-morag 11-02-2024 07:23

Odp: Focus mk3 1.6 tdci jest zapłon a nie kręci rozrusznik
 
Cytat:

Napisał krzys1968 (Post 3484566)
A sprawdziles bezpiecznik Nr.13 30A

Bezpiecznik nr 13 sprawdzony na samym początku jest cały.Kontrolki na zapłonie palą się jak zwykle a podczas kręcenia nic się nie zmienia nie przygasają tak.jakby nie było żadnego obciążenia.Samochód będąc u mechanika po wymianie rozrusznika raz losowo odpalił.Nawet na krótko mostkując w R10 pin 30 z 87 kręci i nic.Ale ponoć nowsze auta nie puszcza CAN i w ten sposób nie zapali.Tak jak mówię w R10 nie ma na 85 i 86 prądu że stacyjki przy próbie zapłonu powinien pojawić się tam prąd a tu nic.Podczas takiej zabawy rozrusznikiem nagle wywaliło błąd uszkodzenia kolumny kierownicy serwis.Po wymianie czujnika pedału sprzęgła przestało pokazywać żeby do uruchomienia wcisnąć sprzęgło.

focus-morag 12-02-2024 08:50

Odp: 1.6 tdci jest zapłon a nie kręci rozrusznik
 
Z tego co pisze w książce sam naprawiam focus mk3,jeśli nie ma napięcia na złączu 50 rozrusznika(mały kabel) to uszkodzony jest kabel między stacyjka a rozrusznikiem lub kostka stacyjki.Czy to możliwe?Jeszcze odepnę bcm i sprawdzę złącze c6 czy nie zalane.Ale czy to ma wpływ na problem z rozruchem?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.