Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Elektroniczny hamulec "ręczny" - ma ktoś? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=144877)

klinik 27-11-2011 11:12

Elektroniczny hamulec "ręczny" - ma ktoś?
 
Witajcie.

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was ma w swoim S-MAXie hamulec "ręczny" sterowany elektronicznie zamiast klasycznego na lince?

Jak się sprawuje, jakie problemy i co w przypadku braku prądu?

Rozważam właśnie wszystkie za i przeciw takiemu rozwiązaniu. Nie wiem czy traktować to w roli kolejnego elektronicznego gadżetu?

MAG 27-11-2011 11:22

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
mam takie ustrojstwo.

generalnie na codzień całkiem sympatyczne urządzenie - sam się zaciaga po wyłączeniu auta i wyciagnieciu kluczyków, sam się zwalnia gdy ruszasz, ale jesli mam byc szczery, to ja osobiście więcej go bym nie chciał :roll:

związane jest to z tym, że lubie sobie czasem poszaleć i niestety z tym elektrycznym ręcznym "rekawa" już nie zrobię :(

Rolem 27-11-2011 11:29

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
Ja natomiast jestem bardzo zadowolony z niego. Miałem wcześniej go w c-maxie i w s-maxie też musiał się znaleźć. Zimą nie miałem żadnych problemów.

MAG 27-11-2011 11:42

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
Ja równiez nie miałem z nim żadnych problemów zimą i podkreslam, generalnie na codzień jest to fajna rzecz, ale tak jak wspomniałem w poprzednim poście, akurat ja czasem oczekuje od swojego auta mozliwości jazdy w trochę bardziej sportowy sposób i do tego ten elektryczny hamulec sie nie nadaje niestety - np. baaaardzo lubiłem zimą "polatać" sobie bokami na ręcznym czy tez "pomagać" sobie na zawrotkach ręcznym i tego teraz robić nie mogę ...

foxtrot 27-11-2011 12:27

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
klinik;

ja też go mam; o zaletach, które potwierdzam już napisano;
to, o czym warto wiedzieć - to utrudnienie przy wymianie klocków/tarcz tylnych kół poza serwisem;
przed demontażem potrzebne jest, aby hamulec el. cofnął się do skrajnego (serwisowego) położenia - jest do tego specjalna procedura.

Hipos 27-11-2011 13:34

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
Dokładanie tak - wg mojego mechanika na dziś cofnięcie tłoczka umożliwi jedynie podpięcie pod komputer serwisowy.


Michal
Na szczęście mam zwykły ręczny, ale z forum pamiętam, że niektórzy mieli problemy z jego zwolnieniem i wracali na lawecie. Coś tam się łamie w środku i jest d...

Rolem 27-11-2011 14:27

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1743858)
klinik;

ja też go mam; o zaletach, które potwierdzam już napisano;
to, o czym warto wiedzieć - to utrudnienie przy wymianie klocków/tarcz tylnych kół poza serwisem;
przed demontażem potrzebne jest, aby hamulec el. cofnął się do skrajnego (serwisowego) położenia - jest do tego specjalna procedura.

Ja nie mam z tym problemów (a właściwie mechanik, u którego od lat serwisuję swoje kolejne auta).
Co do zimowej jazdy to prawdą jest, że nie pobawisz się w drift.

maciej 27-11-2011 15:31

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
Z czasem uzależnia :)
Gdy przesiadam się okazjonalnie do innego auta... zapominam nieraz zaciągnąć ręcznego ;)

MAG 27-11-2011 16:35

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
Cytat:

Napisał maciej (Post 1743957)
....
Gdy przesiadam się okazjonalnie do innego auta... zapominam nieraz zaciągnąć ręcznego ;)

Zaciagnąć jak zaciagnąć, ja często się łapałem w firmowym aucie na zapominaniu o zwolnieniu ręcznego przy ruszaniu ... :P

foxtrot 27-11-2011 21:01

Odp: Elektroniczny hamulec "ręczny" - Ma ktoś?
 
Hipos;

komputer można obejść za pomocą "czarodziejskiej" procedury ;-)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.