Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] czyzby to panewki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99253)

facecikhamburg 02-05-2010 15:14

czyzby to panewki
 
witam
problem jest tego typu. na rozgrzanym silniku temp ok 90st. zaczyna swiecic sie kontrolka cisnienia oleju. wymieniłem czujnik oleju nic nie dalo. dwóch mechaniorów (nie ten sam warsztat)twierdza ze to nie sa panewki poniewaz silnik zbyt dobrze pracuje i nic nie wskazuje na panewki. wymienilem olej i filtr to samo. a moze to pompa . ja juz nie mam pomyslu co wymienic i obawiam sie ze to panewki. prosze o sugestie i porady.

piotrek 74 02-05-2010 15:21

Odp: czyzby to panewki
 
było parę postów na temat pompy i smoka poszukaj a miały związek z zagiętą miska olejowa

facecikhamburg 02-05-2010 15:23

Odp: czyzby to panewki
 
dzieki piotrek74

jasiuprezes1 03-05-2010 21:29

Odp: czyzby to panewki
 
czesc,zanim dobierzesz sie do pompy oleju sprawdz naipierw sprezyne reduktora cisnienia oleju,przypuszczam ze znajduje sie na deklu lancuszka napedu pompy wtryskowej,sprawdz tez ssawke w misce olejowej czy sie nie przytkala

mkaminski100 03-05-2010 23:06

Odp: czyzby to panewki
 
Cytat:

Napisał jasiuprezes1 (Post 1428352)
czesc,zanim dobierzesz sie do pompy oleju sprawdz naipierw sprezyne reduktora cisnienia oleju,przypuszczam ze znajduje sie na deklu lancuszka napedu pompy wtryskowej,sprawdz tez ssawke w misce olejowej czy sie nie przytkala

A wytlumaczysz na jakiej zasadzie dziala ten regulator? Bo jak dla mnie to piszesz o hydraulicznym napinaczu lancucha. I ten rzeczywiscie jest wkrecany z korpus obudowy lancucha, ale ma tylko jedno wejscie. Warto go raz na kilka lat wycisnac ze starego oleju, ale nie ma nic wspolnego z cisnieniem.
Zagieta miska jak najbardziej, ale najczesciej wychodzi na zimnym silniku. Uklad doprowadzania oleju ze smoka to pompy jest slaba strona Focusow i moze tam zasysa powietrze jak sie rozgrzeje.
No i zmierz fizyczne cisnienie oleju, bo moze po prostu czujnik jest uszkodzony.

jasiuprezes1 04-05-2010 07:18

Odp: czyzby to panewki
 
czesc .ta sprezyna jest umieszczona pomiedzy napinaczem lancuszka a pompa wody ,trudno ja zobaczyc poniewaz jest pod odkrecana zaslepka na klucz inbusowy.po odkreceniu niestety tylko wyciagniesz sprezyne,chcac dobrac sie do pompy oleju i reduktora musisz sciagnac dekiel lancuszka.jeszcze tego nie rozbieralem ale budowa silnikow jest podobna do siebie.reduktor morze byc zawieszony albo slaba sprezyna w co nie wierze.

mkaminski100 04-05-2010 13:02

Odp: czyzby to panewki
 
Rzeczywiscie jest sruba na deklu lancucha. Nie bede mial dzis czasu jej odkrecac, ale postaram sie sprawdzic. Rozkrecalem jeszcze niedawno pompe w drobny mak i nie widzialem tam zadnego polacznia z kanalami i nie wiem czy nie bylo sruby czy po prostu jej tam nie szukalem.

jasiuprezes1 04-05-2010 18:12

Odp: czyzby to panewki
 
Reduktor ciśnienia .Jeżeli niewiesz to każdy silnik ma określone ciśnienie oleju,mimimalne na niskich obrotach i maksymalne dopuszczalne które ustala reduktor ciśnienia oleju.To znaczy że gdy wzrastają obroty silnika wzrasta ciśnienie oleju ,następnie wysokie ciśnienie oleju wypycha tłoczek i olej przedostaje się do miski olejowej.Jeśli sprężyna popychająca ten tłoczek będzie słabsza/wada materiału/może powodować spadki ciśnienia oleju.Drugą sprawą jest zawieszenie się zaworu ,ale w tym przypadku nie będzi ciśnienia oleju w całym zakresie obrotów silnika.Proponuję najpierw sprawdzić miskę olejową i ssawke oleju czy nie jest przytkana albo rozszczelniona .Kolega Piotrek juz pisał w wcześniejszym poście o wygiętej misie olejowej.

czemp 04-05-2010 18:51

Odp: czyzby to panewki
 
wymieniałem ten zaworek ze sprężynką i g.. pomogło, obstawiam oringi w rurkach, znajdujących się koło smoka w misce olejowej - tak było u mnie, nie wiem do czego służą, ale oringi się wycierają i puszczają olej

mkaminski100 04-05-2010 20:58

Odp: czyzby to panewki
 
Cytat:

Napisał jasiuprezes1 (Post 1428870)
Reduktor ciśnienia .Jeżeli niewiesz to każdy silnik ma określone ciśnienie oleju,mimimalne na niskich obrotach i maksymalne dopuszczalne które ustala reduktor ciśnienia oleju.To znaczy że gdy wzrastają obroty silnika wzrasta ciśnienie oleju ,następnie wysokie ciśnienie oleju wypycha tłoczek i olej przedostaje się do miski olejowej.Jeśli sprężyna popychająca ten tłoczek będzie słabsza/wada materiału/może powodować spadki ciśnienia oleju.Drugą sprawą jest zawieszenie się zaworu ,ale w tym przypadku nie będzi ciśnienia oleju w całym zakresie obrotów silnika.Proponuję najpierw sprawdzić miskę olejową i ssawke oleju czy nie jest przytkana albo rozszczelniona .Kolega Piotrek juz pisał w wcześniejszym poście o wygiętej misie olejowej.

To ze w silniku powinien byc regulator to ja wiem, tylko nigdy nie znalazlem to w tym silniku i to mnie dziwilo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.