Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   dodatek do paliwa na zimę dla DIESELA czy warto otd. ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=215974)

marlid@poczta.onet.pl 04-12-2014 12:54

dodatek do paliwa na zimę dla DIESELA czy warto otd. ?
 
witam jestem posiadaczem FORDA FOCUSA 2009 1.6 tdic , mam pytanie wiem że ile preparatów tyle opinii , ale jaki wybrać bez szkody do samego siebie i diesela .Choć na rynku jest ich masa i rozpiętośc cenowa duża .to jaki wybrac zdaję się na fachowość kolegów pozdrawiam Mariusz

backdel 04-12-2014 13:10

Odp: dodatek do paliwa na zimę dla DIESELA
 
Nigdy nie dolewałem żadnych preparatów do paliwa. Może i ja posłucham korzystnych porad z dolewaniem środków wspomagających moc silnika?

mojmistrz 04-12-2014 13:34

Odp: dodatek do paliwa na zimę dla DIESELA
 
Nic nie lałem, nikt ze znajomych właścicieli ropniaków też nie leje. Wystarczy tankować na sprawdzonej stacji i nic się dziać nie będzie ;)

Nauti 04-12-2014 13:43

Jak wyżej. Byleby nie trzymać go na rezerwie przy mrozach.

Wysłane z mojego LG-P875

arturfom 04-12-2014 14:29

Odp: dodatek do paliwa na zimę dla DIESELA czy warto otd. ?
 
jedyny towar jaki mogę polecić to depresator TDA Castrola jak nie jesteś pewny jakości paliwa ( ja leje za każdym razem, dodaję trochę oleju 2T, i trochę dodatku z LiquidMoly do podnoszenia liczby cetanowej - depresator obniża liczbę cetanową )

DjLeo 04-12-2014 14:40

Odp: dodatek do paliwa na zimę dla DIESELA czy warto otd. ?
 
Niektóre stacje dodają już takie cudo do paliwa w zimie, podobno. Ja generalnie nigdy nie dolewałem, no chyba, że płyn do czyszczenia wtryskiwaczy i to też za namową mechanika, który w swojej BeMce dolewa od 3 lat i problemu nie ma żadnego z wtryskami. Generalnie stosuje się takie specyfiki i podobno nie są szkodliwe. Np. teść który jeździ ciężkim sprzętem czyli Tirem, musi dolewać na zimę do paliwa taki specyfik. Na cały bak bak, chyba ok. 2x300 litrów wlewa 5 litrów tego specyfiku. Nie jestem pewien czy proporcje takie, ale na pewno trochę się tego wlewa. Widocznie coś daje, jak to w spedycji jest używane.

marlid@poczta.onet.pl 07-12-2014 16:44

Odp: dodatek do paliwa na zimę dla DIESELA czy warto otd. ?
 
dzięki za wskazówki i rade co do tematu , pozdrawiam

stefanekmac 07-12-2014 20:13

Odp: dodatek do paliwa na zimę dla DIESELA czy warto otd. ?
 
Zima to dokucza jak więcej niż 15, 20 minus.A już przy 25 zaczynają się schody,Widać po parkingach...Spodziewasz się mrozu, jedziesz w góry-dolej jakiś wynalazek.Jak już staniesz to będzie za późno !!!.Miałem 2 ropniaki.A zimy pamiętam po -30.NIGDY nie stałem.Wtedy się dolewało benzyny, tak z 5 l na bak.Potem chyba miałem dodatek Elfa. Nie polecam etyliny ale coś to daje.Najważniejsze tankować droższe ale lepsze paliwo.Są tacy co mało jeżdżą i jak kiedyś było -14 w listopadzie (98r) to stali bo mieli w baku letnią ropę.Teraz też na stacji zimówki prawdziwej raczej nie ma.Ja mam garaż.Najniższa temp w nizinie nad rzeką to była -32. Bez dodatków raczej małe szanse.Więcej coś wiedzą ci z biegunów zimna-Suwałki, Zamość.

benio 07-12-2014 20:27

Odp: dodatek do paliwa na zimę dla DIESELA czy warto otd. ?
 
Ja używam depresator Black Arrow - Diesel Skydd.:one:

kamilg.86.86 08-12-2014 16:19

Odp: dodatek do paliwa na zimę dla DIESELA czy warto otd. ?
 
Cytat:

Napisał benio (Post 2313494)
Ja używam depresator Black Arrow - Diesel Skydd.:one:

ja też stosowałem ten depresator ale nie wiem czy nadaje się do tdci?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.