Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190448)

michal9o90 24-09-2013 17:00

Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?
 
Witam, przepraszam, jeśli niepotrzebnie pisze temat nowy, ale potrzebuję szybko pomocy. Czytałem różne tematy o tym ale w żadnym nie ma konretnej odpowiedzi czy da się to w jakiś prosty sposób zrobić czy jednak trzeba wołać jakiegoś mechanika.

Otóż, rozładował się akumulator.

A dokładniej sprawa była tego typu, iż w samochodzie były resztki paliwa i mówiąc resztki mówię naprawde resztki może 0.5 litra a moze i mniej, misją było dojechać tylko do stacji. Ale drugim problemem jest to iż ForD mondeo 2008r. ma zdechnięty akumulator krotko trzyma, i sytuacja byla taka, samochod odpalony z kabli, wyjeżdzam z parkingu ktory jest troche na gorce wiec musialem pdo gorke wjechac, PACHHH ELKA się wtryniła, oczywiscia jak durna stała i nie wiedziala co robic, ja musialem kombinowac i stało się. Za mało gazu i zgasł, jeszcze próba odpalenia i dupa. Aku zdechł. Samochód nie do ruszenia, i zagradzał drogę wszystkim sąsiadom a to były godziny szczytu, więc musiałem na siłę kręcić kierownicą (bez wspomagania, żeby go zepchnąć) i stała się jeszcze gorsza rzecz. Wyskoczył ten immobiliser i samochodu nie da się odpalić, nawet szyby nie ruszają się nic. Jedyne co dziala to zamek centralny i radio. Prawdopodobnie samochod uznał mnie za złodzieja i zablokował taką mam teorię, nie wiem czy trafną i teraz pytanie czy jest sposób na odblokowanie tego? Czy musze płacić 100zł za odblokowanie?

PS: Z góry przepraszam jestem zielony w tematyce samochodowej, ale pomyślałem, że moze coś poradzicie, bo zaczynam mieć dość płacenia ciągle za odblokowanie. Bo to już nie pierwszy raz. Chyba w końcu zmienię samochód na jakiś normalny HAHA :)

tedi_k 24-09-2013 20:47

Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?
 
Przy padniętym aku tak się to zachowuje. Nic się nie popsuło/zablokował tylko samochód odciął wszytkie systemy z powodu zbyt niskiego napięcia aku.
Druga sprawa - jak w dieslu zapowietrzysz układ paliwowy to go - przy twoim pojęciu o samochodach - nie odpalisz nigdy... Na 95% właśnie go zapowietrzyłeś. Przy dalszych takich próbach padnie pompa paliwa (kręcąc się na "sucho") i będzie to ostatni akt bankrutowania firmy...

Markoo 24-09-2013 20:51

Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2080768)
Przy padniętym aku tak się to zachowuje. Nic się nie popsuło/zablokował tylko samochód odciął wszytkie systemy z powodu zbyt niskiego napięcia aku.

No ale chyba po podłączeniu sprawnego aku. powinno się wszystko odblokować ? Jak tak nie jest... to nie ładnie ze strony programistów.

tedi_k 24-09-2013 20:55

Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?
 
Z opisu wynika, że kolega na razie nie wymienił aku. Nie wiemy także czy te operacje odpalania kablami i "piłowania" rozrusznikiem nie spowodowyły jakiegoś zwarcia cel w tym zamontowanym padniętym aku albo jeszcze innych szkód...

michal9o90 24-09-2013 21:05

Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?
 
Cytat:

Napisał Tomciooo (Post 2080764)
Nieważne kogo jest samochód i jakie się ma problemy, opisane zachowanie to debilizm i nie widzę tu innego określenia. 'firma' nie ma na paliwo ,a ma na ciągłe 'odblokowywanie' padniętych mondków?? Piszesz że to kolejny raz.


Samochód uznał cię za rzeźnika i mordercę i na szczęście ma jakieś mechanizmy obrony przed takimi typkami.


Więc radzę, traktuj samochód z szacunkiem jeśli tego nie potrafisz to chociaż tankuj paliwo ;-) Jeśli nie to oddaj firmie windykacyjnej, może Mondeo to zbyt drogi samochód dla floty??
Nie obraziłeś mnie, jak przeczytałem twój post to krew mnie zalała jak ludzie katują samochody i później narzekają że Ford zły bo ciągle się blokuje, takim pracownikom forma powinna taczki kupić...

Po co mam dbac o samochód o który nikt z firmy nie dbał (swój mam jak kryształ) to że to nie pierwszy raz to akurat nie mailem na mysli paliwa a o rozladowanie aku i placenie za odblokowanie. Napisałem to ogólnie tak jakby w imieniu firmy, mówiąc, że tyle razy płacę czy ze zmienię jako swego rodzaju żart. Bo po co mam opowiadać o wszystkim co nie jest tego tematem, a nudne historie firmowe nikogo nie interesują, wiec po co o tym wspominać więc napisalem to tak jakbym to ja wszystko robił. Zachowanie, zachowaniem takie jak przystało na rozkaz z góry, pojedź i zatankuj.


Nie miało miejsca żadne katowanie rozrusznika, od kabli zapalił na raz i pojechałem, a to co się stąło później opisałem, po zgaśnieciu miała miejsce druga próba odpalenia bez podpinania kabli ale mocy nie wystarczylo i zdechl aku, i przez spychanie samochodu z powrotem na parking pojawił się problem z immobilisierem. Tyle.

gregor75 24-09-2013 21:20

Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?
 
rozumiem że :
-akumulator naładowany,
-paliwo wlane,
-układ paliwowy odpowietrzony ???

Sebastian P 24-09-2013 22:02

Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?
 
Spróbuj tak: naładuj akumulator, następnie zdejmij klemę "+" z akumulatora na kilka minut. Podłącz akumulator ponownie i niezwłocznie odpal kluczykiem. Powodzenia

MKX4 24-09-2013 22:28

Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?
 
Tylko nie zapomnij dolać paliwa

Janek02 25-09-2013 11:46

Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?
 
Z treści wnioskuję że kolega chce chyba odblokować auto i dopiero zatankować.
Wypadałoby chyba najpierw zatankować i koniecznie aku zmienić albo chociaż naładować, wtedy powinno wrócić do normy. Chociaż z zapowietrzeniem tak jak pisał tedi_k może być problem.
Swoją drogą to żal tych aut "służbowych". Nie rozumiem ludzi którzy jeżdżą na co dzień służbowym i nie dbają bo przecież to nie ich. To tak jak bym sobie "nasrał" na biurko i nie posprzątał bo to nie moja tylko firmowe.

Hansolo 25-09-2013 20:14

Odp: Immobiliser aktywny, czy istnieje sposób na odblokowanie?
 
Niestety rzadko, ale zdarza się że takie zabiegi / aku na wykończeniu, kable, próby rozruchu/ upalają komputer. Oby w tym przypadku tak nie było.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.