Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Wypalona skrzynka bezpieczników (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=187799)

mapet79 12-08-2013 22:58

Wypalona skrzynka bezpieczników
 
W moim Galaxy 1,9 TDI najpierw zaświeciła się kontrolka braku ładowania akumulatora a następnie podczas jazdy zapalały się kolejne kontrolki ABS, poduszka, ESP(którego nie mam), klocki hamulcowe. Po zatrzymaniu samochodu zauważyłem że skrzynka bezpiecznikowa przy akumulatorze jest częściowo nadpalona. Wymieniłem ją na nową (200 zł) ale po uruchomieniu silnika dwa najgrubsze kable wchodzące do skrzynki nadal się grzeją. Wszystkie kontrolki oprócz klocków hamulcowych zgasły, ale nie próbuję jechać autem w obawie że nowa skrzynka też się spali.
Czy ktoś wie co może być przyczyną, że kable są gorące i skrzynka się wypaliła?
:(

PiotraChorzów 13-08-2013 07:07

Odp: Wypalona skrzynka bezpieczników
 
Kto robił wymianę skrzynki ??
Kable do sprawdzenia !! prawdopodobnie źle wyczyszczone styki a być może żyły się już przegrzały i utleniły.

jblack 13-08-2013 07:11

Odp: Wypalona skrzynka bezpieczników
 
witam tez kiedys to mialem wszystkie styki na nowo czyscilem poloczenia z masa i jak reka odja ,ale drogo w polsce tu w VW kostuje 25€ w polsce dwa razy tyle koszmar

Stefano 13-08-2013 23:12

Odp: Wypalona skrzynka bezpieczników
 
Cytat:

Napisał mapet79 (Post 2059257)
W moim Galaxy 1,9 TDI najpierw zaświeciła się kontrolka braku ładowania akumulatora a następnie podczas jazdy zapalały się kolejne kontrolki ABS, poduszka, ESP(którego nie mam), klocki hamulcowe. Po zatrzymaniu samochodu zauważyłem że skrzynka bezpiecznikowa przy akumulatorze jest częściowo nadpalona. Wymieniłem ją na nową (200 zł) ale po uruchomieniu silnika dwa najgrubsze kable wchodzące do skrzynki nadal się grzeją. Wszystkie kontrolki oprócz klocków hamulcowych zgasły, ale nie próbuję jechać autem w obawie że nowa skrzynka też się spali.
Czy ktoś wie co może być przyczyną, że kable są gorące i skrzynka się wypaliła?
:(

Przyczyną grzania nie jest skrzynka, tylko kable dochodzące do skrzynki. Fabrycznie źle jest zaciśnieta najczęćiej na najgrubszym kablu, tym co idzie od alternatora, czyli pierwszym od akumulatora, metalowa końcówka z dziurą i nakrętką, pod bezpiecznik 150-160 Amper.
Trzeba wymienić ten zacisk, albo oczyscić i dokładnie polutować miejsce połączenia.

mapet79 14-08-2013 21:22

Odp: Wypalona skrzynka bezpieczników
 
Byłem dzisiaj u elektryka i stwierdził podobnie jak wy, że problem leży w kablach. Trzeba na nowo okuć w końcówki dwa najgrubsze kable lub przelutować i powinno przestać się grzać.
Już załatwiłem dużą lutownicę grzałkową i jutro spróbuję to naprawić. Jak to nie przyniesie rezultatu to oddaję auto na warsztat.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.