Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Uszczelki w tłumiku drgań (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=155954)

radekg32 14-04-2012 22:29

Uszczelki w tłumiku drgań
 
Witam,panowie przymierzam sie do wymiany tlumika drgan bo stary juz podziurawiony.
Czy miedzy katalizatorem a tym tlumikiem i miedzy nim a srodkowym tlumikiem sa jakies uszczelki ?
Spotkalem sie z roznymi opisami i opiniami i wychodzi na to,ze raczej ich nie powinno tam byc.
Z jednej strony kolnierz jest tak wyprofilowany,ze polaczenie powinno juz byc szczelne........
Prosze o Wasze sugestie ;)

ezop 14-04-2012 22:37

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Z tego co pamietam to sa uszczelki cienkie metalowe. W wiekszosci przypadkow zdatne do uzycia. Zaopatrz sie w paste do ukladow wydechowych i bedzie git. Mala tubka bosala kosztuje kolo 20 zl. chyba

radekg32 14-04-2012 22:45

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Cytat:

Napisał ezop (Post 1815122)
Zaopatrz sie w paste do ukladow wydechowych i bedzie git.

Rozumiem,ze pasta jako uszczelniac tak ? Czy ona jest az taka niezbedna ?

motorek26 15-04-2012 16:22

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 1815129)
Czy ona jest az taka niezbedna

lepiej cieniutko posmarować i ładnie ci uszczelni niż jak ma zaraz ci pierdzieć i bedziesz robił to drugi raz

zbyszek99 15-04-2012 16:37

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 1815120)
Witam,panowie przymierzam sie do wymiany tlumika drgan bo stary juz podziurawiony.
Czy miedzy katalizatorem a tym tlumikiem i miedzy nim a srodkowym tlumikiem sa jakies uszczelki ?
Spotkalem sie z roznymi opisami i opiniami i wychodzi na to,ze raczej ich nie powinno tam byc.
Z jednej strony kolnierz jest tak wyprofilowany,ze polaczenie powinno juz byc szczelne........
Prosze o Wasze sugestie ;)

Miesiąc temu tam odkręcałem i nie było uszczelki. Zrobiłem tak jak pisze motorek i trzyma. A swoją drogą też się zacząłem robić przymiarki do takiej wymiany razem z kompletem tłumików. Pewnie będzie bolało w kieszeni. Pierwsza wymiana od nowości :)

radekg32 15-04-2012 18:43

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Cytat:

Napisał zbyszek99 (Post 1815456)
Pewnie będzie bolało w kieszeni. Pierwsza wymiana od nowości :)

Az tak nie boli,komplet za okolo 350 zł oczywiscie zamiennik ;)

zbyszek99 17-04-2012 17:34

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 1815534)
Az tak nie boli,komplet za okolo 350 zł oczywiscie zamiennik ;)

Mówisz o całym kpl? Dwa tłumiki, rury i tłumik drgań?
Może ktoś podpowie gdzie we Wrocku lub okolicach można coś takiego wymienić na względnie dobre i niezbyt drogie? Piszę względnie dobre bo wiadomo że oryginał powinien być naj naj.... http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif

zbyszek99 22-04-2012 07:15

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Wczoraj byłem w okolicach ul. Warsztatowej (we Wrocławiu) i wstąpiłem aby zapytać. Pracownik poprosił aby umówić się telefonicznie z szefem, wymiana ma potrwać około 3 godz. z dowozem części, natomiast co do ceny nie potrafił odpowiedzieć. Może macie jakieś inne propozycje zanim zadzwonię i się umówię?
Robię to pierwszy raz i po prostu nie wiem gdzie szukać aby było zrobione dobrze i szybko.

radekg32 24-04-2012 03:41

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
No chyba bedzie najlepiej jak sam podzwonisz do kilku warsztatow i sie dowiesz jaka cena.
A moze lepiej jak sobie sam kupisz caly komplet np na alegrogo i zaplacisz wtedy za sam montaz.Mysle,ze nie wiecej niz 50 zł,wiec calosc na gotowo okolo 4 stówki ;)
Montaz tlumika 3 godziny ????????????A coz to za mechanior ???????Nawet ceny nie jest w stanie Ci podac..........jak dla mnie juz powinien byc spalony.

zbyszek99 24-04-2012 04:32

Odp: Uszczelki w tłumiku drgań
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 1819535)
No chyba bedzie najlepiej jak sam podzwonisz do kilku warsztatow i sie dowiesz jaka cena.
A moze lepiej jak sobie sam kupisz caly komplet np na alegrogo i zaplacisz wtedy za sam montaz.Mysle,ze nie wiecej niz 50 zł,wiec calosc na gotowo okolo 4 stówki ;)
Montaz tlumika 3 godziny ????????????A coz to za mechanior ???????Nawet ceny nie jest w stanie Ci podac..........jak dla mnie juz powinien byc spalony.

Jest kpl na all...ro za 400zł i muszę przemyśleć czy dam radę. Nie mam kanału. Ale dziś pooglądam te rury w aucie, tłumik końcowy wygląda jakoś inaczej. Jednego się boję że będą jakieś inne wygięcia a z nimi kłopot z założeniem. A co do zakładania przez warsztat w 3 godz to napisałem
Cytat:

Napisał zbyszek99 (Post 1818599)
....
wymiana ma potrwać około 3 godz. z dowozem części,

Ja to zrozumiałem że nie ma tych części na warsztacie. A firma to Caros na Warsztatowej we Wrocławiu. Dzisiaj dzwonię i będę pytał.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.