Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] zerwany pasek rozrzadu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=160006)

Robert 68 18-05-2014 17:40

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Tak ale te 940 zł. to bez pompy wody.

siwy05 18-05-2014 17:43

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Cytat:

Napisał grodek75 (Post 2213310)
Jeśli to kogoś interesuje to ASO mają teraz promocję na wymianę rozrządu.
Tu akurat link do warszawskiej Auto Plazy, ale promo jest chyba u wszystkich:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Rozrząd w 2.0TDCI - 940zł, a w 1.8TDCI -1064zł.
To chyba niezłe ceny, zwłaszcza ze wszystko na oryginalnych częściach.

Ceny faktycznie nie są złe biorąc pod uwagę ceny części zamiennych. Na oficjalnej stronie forda koszt z pompą wody to 1150zł

Dawdes 20-05-2014 21:00

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
U mnie wymiana 201tys i wszystko ok ale obecnie 230 i slychac jakies szuranie szmery i nie wiem co jest grane wymiana w fordzie w tychach.Czy orientuje sie ktos czy gw robocizny obejmuje obszarem caly kraj czy tylko okreslony pkt. dielerski ?

TomekTaxi20 06-11-2014 09:34

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Cytat:

Napisał rzeczka0311 (Post 2199552)
Panowie jak si,ę troszkę potarguje z ASO to nie wychodzi tak drogo.W zeszłym tygodniu odebrałem auto po wymianie rozrządu (kpl.z pompą wody i paskiem osprzętu silnika) koszt. 1230 zł. Wydaje mi się że to przystępna cena jak na ASO. Dodam tylko żepoczątkowa cena jaką mi podali to ok 1700 zł.do zniżki przekonała ich kontroferta którą dostałem z ASO Kielce więc jak widać w każdym mieście indywidualnie do tematu podchodzą.
Pozdrawiam

Witam wszystkich.
Z tym targowaniem to bym uważał. Kupiłem mondka od pierwszego właściciela z tego samego miasta (krajowka) z przebiegiem 250tys. Zagwarantowane mi ze rozrzad był wymieniany przed 200tys. Zostawialem plamy oleju. Padło ze albo leci z walką albo z uszczelniacza walu. Ze znajomym mechanikiem podjęliśmy decyzję ze rozbieramy , a ze będzie na wierzchu wszystko kupiłem cały komplet rozrzadu z pompą plus uszczelniacze góra i dół. Jakież było zaskoczenie, owszem był wymieniony ale sam pasek.reszta pompa rolka napinacz miały rok produkcji 2007 ze znaczkiem forda.
I prawdopodobnie to było targowaniem przy wymianie. Masakra. Dobrze ze cieklo z walką rozrzadu bo bym jeździł niczego nie swiadomy

basior87 06-11-2014 19:31

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Dzisiaj zajrzałem do mojego paska. Jest na nim wybita data produkcji: maj 2013. W książce serwisowej były dwa serwisy w 2013 roku: w lutym i lipcu. Jeżeli pasek z maja to będzie pewnie serwis z lipca czyli zrobione ok 45tyś km. No chyba że pasek był robiony poza ASO ale nawet jak to od lutego 80tyś km. Co myślicie? Wymieniać czy zostawiać jeszcze troszkę? I jeszcze jedno czy paski sprzedawane w ASO mają jakieś specjalne oznaczenia?

gandolfinek 07-11-2014 11:01

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
A ja niedawno w serwisie we Włocławku wymieniałem również rozrząd (1.8 TDCI) komplet z pompą wody, kasetą, dodatkowym paskiem (tzw. mokrym) i zostałem skasowany na kwotę ok. 3100 zł, z nietypowych rzeczy miałem tylko jakieś drobny problem z uszczelnieniem (wg kosztorysu parę groszy) ale pojazd musiał zostać w ASO na noc w celu wyschnięcia uszczelniacza.
Trochę padłem na glebę jak się dowiedziałem ile to mnie skosztowało. Części oryginały (mam przynajmniej taka nadzieję), rozrząd 2100 (podobno przy 2.0 jest to 940zł) , pompa 680, i robocizna + uzupełnienie płynów itp i to wszystko przy 20% rabacie na materiały. SZOK

Edi 07-11-2014 12:59

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Koszt rozrządu 712 zł orginał z pompą wody ,robocizna 300 zł i faktycznie jak juz ktoś pisał jest ciszej.

jvc 07-11-2014 13:18

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
550 zł oryginał rozrząd wraz z pompą + 150 wymiana u mechanika po znajomości

rzeczka0311 09-11-2014 10:38

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Ja zapobiegawczo oznaczyłem w "ukryty" sposób kilka elementów rozrządu i poprosiłem o zwrot części wymienionych, tak że wykluczam oszustwo.
Takie czasy...smutne to ale niestety prawdziwe....

slawek-kali 09-11-2014 10:39

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Zwrot lub pokazanie wymienionych elementow to podstawa, kazdy porzadny zaklad tak robi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.