Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] zerwany pasek rozrzadu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=160006)

tlopuc 12-08-2012 14:57

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Znajomy wymieniał w ASO, koszt 1800zł.

sebuss187 12-08-2012 15:36

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
pekl pasek kasatory do wymiany a dokladnie to dzwigienki zaworowe.

nokitel 22-08-2012 15:30

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Mimo przebiegu 173500 stwierdziłem nie ma co czekać do ostatniej chwili ... na forum już pierwsze osoby są które nie doczekały obiecanych przez forda 200tyś km ... dla mnie to dziwne że w automacie każą co 100 a w manualu co 200 i na pytanie w ASO co gdy mam auto od pierwszego dnia życia do dziś serwisowane u nich i mimo to w aucie zrywa się pasek przy przebiegu np. 50tyś czy 170tyś a auto po gwarancji pan odpowiada "pana problem" ...(ja bym taką sprawę zgłosił bym do TVN Turbo oni lubią takie rzeczy ...) skoro ma być wymieniany co 200tyś to ma wytrzymywać 250tyś tak by nie było możliwości by nawet przy przebiegu 200tyś coś sie komukolwiek stało a skoro coś sie stało to głowa w dół i robimy Panu na nasz koszt. W końcu nie podają że pasek wymienić max do 200tyś i na końcu jakaś gwiazdka z dopiską może nie wytrzymać tyle ...

koszty zakupu części internet :
rozrząd : 370zł oryginał
pompa : 255zł (hepa bo ma metalowy wirnik w przeciwieństwie do oryginału i nie kosztuje 365zł)

w ASO koszty ze zniżką stałego klienta :
rozrząd : 510zł (bez zniżki 750zł)
pompa : 470zł (bez zniżki 720zł)

Koszty wymiany w ASO ze zniżkami : 550zł (i nie dają gwarancji jeżeli nie zakupisz u nich części)
Koszt w autoryzowanym serwisie BOSH : 350zł (gwarancja 6m na wykonaną czynność)

Pogodny 24-08-2012 11:50

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Cytat:

Napisał nokitel (Post 1866908)
Mimo przebiegu 173500 stwierdziłem nie ma co czekać do ostatniej chwili ... na forum już pierwsze osoby są które nie doczekały obiecanych przez forda 200tyś km ... dla mnie to dziwne że w automacie każą co 100 a w manualu co 200 i na pytanie w ASO co gdy mam auto od pierwszego dnia życia do dziś serwisowane u nich i mimo to w aucie zrywa się pasek przy przebiegu np. 50tyś czy 170tyś a auto po gwarancji pan odpowiada "pana problem" ...(ja bym taką sprawę zgłosił bym do TVN Turbo oni lubią takie rzeczy ...) skoro ma być wymieniany co 200tyś to ma wytrzymywać 250tyś tak by nie było możliwości by nawet przy przebiegu 200tyś coś sie komukolwiek stało a skoro coś sie stało to głowa w dół i robimy Panu na nasz koszt. W końcu nie podają że pasek wymienić max do 200tyś i na końcu jakaś gwiazdka z dopiską może nie wytrzymać tyle ...

koszty zakupu części internet :
rozrząd : 370zł oryginał
pompa : 255zł (hepa bo ma metalowy wirnik w przeciwieństwie do oryginału i nie kosztuje 365zł)

w ASO koszty ze zniżką stałego klienta :
rozrząd : 510zł (bez zniżki 750zł)
pompa : 470zł (bez zniżki 720zł)

Koszty wymiany w ASO ze zniżkami : 550zł (i nie dają gwarancji jeżeli nie zakupisz u nich części)
Koszt w autoryzowanym serwisie BOSH : 350zł (gwarancja 6m na wykonaną czynność)

Na jakiej zasadzie niby udzielają gwarancji?

nokitel 24-08-2012 17:13

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
po wymianie pompy zawsze jest możliwość że zacznie gdzieś puszczać to raz dwa to różnie z mechanikami bywa i byłem kiedyś świadkiem że facet przyjechał baaa przyciągną auto które mechanik wypuścił z źle ustawionym rozrządem i bezczelnie wypierał się że przecież sprawdzał itd., itp. Dlatego gwarancja pisemna jak dla mnie przemawia bardziej niż na krzywy ryjek mechanika

dziś wymienili mi rozrząd, pompę, pasek klinowy z rolką prowadzącą ... mam wrażenie jak gdyby auto ciszej i lżej sie poruszało ... raczej rozrząd nie ma wpływu na hałas czy sie mylę ? Stary zestaw wygląda całkiem przyzwoicie nie ma żadnych większych oznak zużycia zwłaszcza pasek i pompa ... Rolki delikatnie gorzej chodzą na łożyskach

czas realizacji 4 godziny = 500zł za robociznę z paskiem klinowym, rolką prowadzącą.

kopydleusz 29-08-2012 14:16

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Rozrząd gumowy pewnie nie będzie hałasować, ale już napinacz, albo zużyte łożyska w rolce - jak najbardziej.

Tak dla porównania: w BMW e34 TDS najgłośniejszym dźwiękiem spod maski był hałas łańcucha rozrządu (łańcuch miał 30 tys. więc nie był zużyty). Dźwięk ten skutecznie przebijał odgłosy całego silnika. To oznacza, że i w Fordzie możesz słyszeć hałasy od rolek itp.

MakGreg 29-08-2012 14:28

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Cytat:

Napisał nokitel (Post 1867948)
dziś wymienili mi rozrząd, pompę, pasek klinowy z rolką prowadzącą ...

To nie wymieniałeś kompletu?? Do kompletu brakuje wymiany napinacza. Jak nie zmieniałeś to trochę bez sensu ta wymiana.

Rom 29-08-2012 15:57

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Ja też wymieniałem kompelt SKF + pompa wody (jednak informacja o paru zerwaniach przyspieszyła decyzję) i co sie okazało, że pompa już delikatnie przepuszczała :/

Bump: Przebieg (prawdopodobny) 186 tyś

nokitel 29-08-2012 17:34

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
hehe jak rozrząd napisałem ale chodziło o cały zestaw tzn pasek, rolka prowadząca i napinacz w skrócie rozrząd :)

przejechałem od wymiany 1200km i faktycznie troszkę ciszej jest ...

robert LC 29-08-2012 19:26

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Witam Jestem właśnie po wymianie rozrządu z pompą wody i paska klinowego cena 1040zł po 180000 km i wolałem nie ryzykować. W ASO lublin sam rozrząd kompletny z wymianą 1500zł


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.