Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] zerwany pasek rozrzadu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=160006)

wojtbf1 19-06-2012 22:33

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Mój dojechał do 189 tyś. km , zużycie już było widać ale nie na tyle żeby w niedługim czasie puścić. Chyba faktycznie, egzemplarz kolegi musiał mieć coś innego z przodu niż 1 na liczniku.....z tymi popychaczami to możliwe.....

misiekxyz 19-06-2012 22:49

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Cytat:

Napisał jackendzio (Post 1841839)
Witam . Zerwal sie pasek rozrzadu , w warsztacie stwierdzili ze do wymiany sa tez popychacze . Czy jest to mozliwe bo wyczytalem ze walki rozrzadu polaczone sa lancuszkiem . Silnik2.0 . Dzieki za podpowiedzi .

Kiepska sprawa ;( Na to zawsze musi być czas i kasa ponieważ później wychodzą takie zongi.
Ja po kupnie wymieniłem (tak dla świętego spokoju)

Życzę dalszej bezawaryjnej jazdy ;D

nokitel 22-06-2012 14:04

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
jeżeli auto ma pełną historię nie do podważenia to dla mnie dziwne jest jeżeli pasek który diler przewiduje na 200tyś zrywa się wcześniej. Ja osobiście zapytał bym się w Fordzie jak to oni wytłumaczą i ustosunkują się. Mój ma 170tyś i wczoraj w ASO rozmawiałem o wymianie rozrządu i pompy wody i usłyszałem : Przed upływem 200tyś nie ma potrzeby zaglądania tam i jakiejkolwiek wymiany.

misiekxyz 22-06-2012 20:34

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Cytat:

Napisał nokitel (Post 1843474)
jeżeli auto ma pełną historię nie do podważenia to dla mnie dziwne jest jeżeli pasek który diler przewiduje na 200tyś zrywa się wcześniej. Ja osobiście zapytał bym się w Fordzie jak to oni wytłumaczą i ustosunkują się. Mój ma 170tyś i wczoraj w ASO rozmawiałem o wymianie rozrządu i pompy wody i usłyszałem : Przed upływem 200tyś nie ma potrzeby zaglądania tam i jakiejkolwiek wymiany.

Może i tak ale..........jak się wcześniej pasek zerwie to Ty będziesz miał ból. Ja bym na Twoim miejscu zaczął myśleć o wymianie. Najlepiej zadzwoń do kilku serwisów Forda (nawet w innym mieście) i zapytaj się co ile? i jak radzą?
Jak ja dzwoniłem to każdy mówił co innego ;/ Jedni - rozrząd z pompą wody, drudzy sam rorząd. Ceny też były różne.
Ja w końcu wymieniłem dla swiętego pokoju cały w komplecie. Ja mam akurat automat. Wg. etis wymiana co 100000 a manual co 200000. Silnik ten sam a inny interwał. Gdybym się tym nie zaiteresował to nie wiadomo jakby się skończyło. Serwisy mówiły co 200000......

bobanr 23-06-2012 09:28

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
... wymiana kompletnego rozrządu wraz z pompą wody mieści się w kwocie 1000 zł. Ja już się przygotowuję.

Dodatkowo do wymiany są przewody przelewowe, bo niestety pojawiają się wycieki paliwa.
P.S. czy nie ma dostępnych samych uszczelek (oringów)? Przewody przelewowe z wymianą 300 zł.

agassii 09-07-2012 22:42

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Panowie jak wymieniać, to tylko z pompą...
U mnie, podobnie, jak u niektórych kolegów pompa puszczała już małe ilości płynu...
Pasek/rolki/napinacz - praktycznie, jak nowe.
Zdziwiło mnie też, że w fabrycznej, oryginalnej pompie wody wirnik był z tworzywa sztucznego. W nowej (nabyłem DOLZ-a) wirnik jest metalowy.

Pulse 10-07-2012 17:18

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Cytat:

Napisał bobanr (Post 1843828)
... wymiana kompletnego rozrządu wraz z pompą wody mieści się w kwocie 1000 zł. Ja już się przygotowuję.

To cena wg ASO z orginalnymi częściami czy niezależnego warsztatu z zamiennikami?

wojtbf1 10-07-2012 19:05

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Z oryginalnymi częściami i robocizną niezależnego warsztatu......miałem podobnie :)

Pulse 10-07-2012 22:05

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
No to nie jest źle. Może też pokuszę o wcześniejszą zmianę. W te 200 tys to coś mi się wierzyć nie chce a za taką kwotę można zmienić i z głowy.

bobanr 13-07-2012 09:55

Odp: zerwany pasek rozrzadu
 
Cytat:

Napisał Pulse (Post 1850811)
To cena wg ASO z orginalnymi częściami czy niezależnego warsztatu z zamiennikami?

Z ciekawości chciałbym wiedzieć ile taka usługa kosztuje w ASO. Podana cena dotyczy części firmy SKF i robocizny. O ile cena za części jest miej więcej stała w okolicach 600-700 zł, to różnice mogą wynikać tylko z kosztów robocizny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.