Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Automatyczne ryglowanie drzwi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=95118)

dirkdiggler 20-03-2010 20:25

Automatyczne ryglowanie drzwi
 
W jaki sposób przeprowadzić adaptacje Vagiem by drzwi automatycznie się ryglowały po przekroczeniu 15km/h.

Pacjent to Alhambra 2004/2005 AUY.

Ktoś już to przerabiał?

Kiedyś miałem Octavię i to sobie ustawiłem ale o sterowniku w SCA nie mogę znaleźć informacji.

Jarek G. 20-03-2010 20:45

Odp: Automatyczne ryglowanie drzwi
 
Mistrzu, po co ci to? Kompletny bezsens.
Czy zastanowiłeś się jak się do ciebie dostanie pomoc po - nie daj Bóg - kolizji (nie powiem ostrzej)? Ile czasu stracą ratownicy, zanim cię odryglują i wyciągną? Ciebie czy pasażera lub - nie daj Bóg - twoje dzieci?
Pozdro.

wacek_pl 20-03-2010 20:53

Odp: Automatyczne ryglowanie drzwi
 
Ratownicy w momencie zablokowanych drzwi biorą takie mały otwieracz do konserw i otwierają puszkę zajmuje im to bardzo mało czasu.

marwyk 21-03-2010 05:29

Odp: Automatyczne ryglowanie drzwi
 
Auto po kolizji automatycznie otwiera drzwi

Pacific tdi 21-03-2010 07:24

Odp: Automatyczne ryglowanie drzwi
 
Jest możliwośc przekodowania? Bo mi tez by to sie przydało.

Arpgor 21-03-2010 10:27

Odp: Automatyczne ryglowanie drzwi
 
Rozumiem faceta. Samochód jest duży. Na światłach w STOLYCY niejednemu już skroili bagaż z siedzenia. Ja też zamykam samochód wjeżdżając do większego miasta.

Pacific tdi 21-03-2010 10:53

Odp: Automatyczne ryglowanie drzwi
 
Proponuje nie dyskutować nad zasadnością, tylko jak ktoś wie jak to zrobić to niech poda.
Ewentualnie jesli masz taką funkcję uruchomioną odczytaj vagiem kodowanie i podaj. Pzdr.

dirkdiggler 21-03-2010 20:48

Odp: Automatyczne ryglowanie drzwi
 
Dziś próbowałem się vagiem dostać do modułu komfortu w którym można sobie taką funkcję zaprogramować.

Niestety vag nie może nawiązać połączenia z modułem komfortu. Z kontolerami silnika, licznika itp nie ma większęgo problemu. Kontroler modułu komfortu natomiast po prostu nie odpowiada i wyrzuca mi komunikat - brak odpowiedzi czy jakoś tak.

Kablek to viaken na usb.

Jeszcze nie doszedłem w czym problem. Referencyjnie natomiast pogrzebałem sobie w module komfortu w octavii mojego taty. tym samym kabelkiem. W tym przypadku nie było problemów z ustawieniem autoryglowania i połączeniem z kontrolerem modułu komfortu.

n owicjusz 23-03-2010 19:47

Odp: Automatyczne ryglowanie drzwi
 
To moja teoria :z modulami komfortu podobnie jak z ECU, w jednych przez kabelek zrobisz co zechcesz , a w drugich lutownica.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.