Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   MK5 pre-collision assist vs active city stop - czy zostało zamówione (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274270)

Gumowy1 27-12-2017 19:50

MK5 pre-collision assist vs active city stop - czy zostało zamówione
 
Witam
Mam pytanie odnośnie systemów które wymieniłem w tytule ponieważ mam pewną niejasnosc tzn. Podczas konfigurowania mojego mondeo Vignale we wrzesniu zamówiłem autko z systemem active city stop oraz pakiet ultimate w którym jest system pre-collison assist za pierwszy system było dopłaty 900pln drugi w pakiecie ponad 8000pln za pakiet. Autko przyjechało do dealera dzisiaj i po wejściu w menu pokładowe wchodząc w asystenta kierowcy nie ma systemu asc nie mozna go wlaczyc ani wylaczyc tak jak jest to podane w instrukcji jest tylko możliwość modyfikacji systemu "przed kolizją" W salonie konsternacja bo nie wiedzą co powiedzieć. Mówią że były jakieś zmiany w pazdzierniku i listopadzie i moze pca przejal funkcje acs. Tylko dlaczego w konfiguratorze nadal mozna zamawiac oba systemy jednocześnie . Może ktoś z kolegów ma obe te systemy u siebie i mi podpowie jak to jest. Bo może w fabryce nie dołożyli acs a teraz już się nie da i walą sciemę.

tedi_k 27-12-2017 20:27

Odp: pre-collision assist vs active city stop
 
Cytat:

Napisał Gumowy1 (Post 2907046)
...acs ...

Obecność ACS widać gołym okiem - na szybie po prawej stronie (z zewnątrz patrząc od przodu po lewej...) od lusterka wstecznego jest (albo go brak...) czujnik laserowy z dwoma "okienkami" jedno pod drugim... To jest właśnie ACS. Na stopce lusterka jest z kolei kamera czytania znaków i asystenta pasa ruchu.
W mnemonikach systemów Forda sam już się trochę gubię, ale to Twoje 'prc" może być funkcją tempomatu aktywnego w połączeniu z wyświetlaczem HUD (czerwone diody odbijające się w przedniej szybie).
Jak podasz VIN, to można sprawdzić co masz lub nie...

przemo_1981 27-12-2017 21:17

Odp: pre-collision assist vs active city stop
 
Jestem ciekaw finału tego tematu, gdyż sam właśnie jestem na etapie konfiguracji auta i chcąc nie chcąc wybieram obie pozycje:
- Active City Stop (ACS) - system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach, aktywny do prędkości maks. 40 km/h
- Adaptive Cruise Control tj. inteligentny tempomat z systemem Pre-Collision Assist (system wspomagający kierowcę w unikaniu lub zmniejszaniu skutków kolizji z poprzedzającymi pojazdami lub pieszymi, zawiera: Forward Collision Warning, Distance Indicator, Advance Emergency Braking)

i zastanawiało mnie czy te systemy się czasami nie dublują.

Gumowy1 27-12-2017 21:17

Odp: pre-collision assist vs active city stop
 
Witam
Sprawdzalem po vin I wyszło że nie ma acs a goście z forda twierdzą że może była modyfikacja systemu PCA i ze on przejął acs i ze te zmiany są bardzo świeże i nikt nic nie wie. Jutro mają robić test hamowania przy małej
Prędkości przy pomocy rozwiniętej folii aluminiowej mającej imitowac przeszkodę. Także zobaczymy czy się zatrzyma

leszcz 27-12-2017 21:18

Odp: pre-collision assist vs active city stop
 
Cytat:

Napisał Gumowy1 (Post 2907046)
W salonie konsternacja bo nie wiedzą co powiedzieć.

Może wiedzą ale udają i myślą , że weźmiesz autko . Jak podasz VIN to się sprawdzi co i jak

tedi_k 27-12-2017 21:23

Odp: pre-collision assist vs active city stop
 
Cytat:

Napisał Gumowy1 (Post 2907125)
...Jutro mają robić test hamowania przy małej
Prędkości...

:619::619::619::619: Boki zrywać... :619::619::619:
Nie prościej popatrzeć na przednią szybę????:shock:

leszcz 27-12-2017 21:28

Odp: pre-collision assist vs active city stop
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2907130)
Nie prościej popatrzeć na przednią szybę????

serwis innymi kategoriami myśli ...... tak jakbyśmy tego nie wiedzieli

Gumowy1 27-12-2017 21:33

Odp: pre-collision assist vs active city stop
 
Spoko na szybę popatrze jutro jak będę w salonie . Sprzedawca dzisiaj pokazywał ze w systemie do zamówień ten system został zamówiony na 100% i ze nie wie czemu go po vin nie widać.

przemo_1981 27-12-2017 21:34

Odp: pre-collision assist vs active city stop
 
Ja bardziej podejrzewam, że potrzebują czasu (bez zdenerwowanego klienta w poczekalni) na wyjaśnienie kto dał ciała (oni przy zamawianiu czy ford przy produkcji).

Ja osobiście w takiej sytuacji musiałbym wyjść na min. 2 papierosy by się uspokoić ....

Gumowy1 27-12-2017 21:36

Odp: pre-collision assist vs active city stop
 
Wf0fxxwpcfhk55860


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.