Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Biały dym po włączeniu ogrzewania przedniej szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305934)

kierowcaBombowcaF1 06-02-2020 20:45

Biały dym po włączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Cześć,

mój egzemplarz Ford Mondeo MK5 Kombi jest używany, 2 letni. Mam go od miesiąca. Wiem że miał wymienianą przednią szybę. Dzisiaj zaniepokoiła mnie pewna rzecz, włączyłem MAX na konsoli, czyli ogrzewanie na maksa oraz między innymi włączyło się też podgrzewanie przedniej szyby. Po około 20-30 sekundach siedząc na miejscu kierowcy zaobserwowałem biały dym z prawej strony, praktycznie na rogu szyby - pod naklejką legalizacyjną z numerami rejestracyjnymi auta. Wydobywał się jak gdyby spod gumy. Wyszedłem aby zobaczyć co się dzieje, dużo dymu nie było ale pojawiał się w odstępach, nie śmierdział i miał nietypowy biały kolor, obok miejsca w którym się pojawiał było słychać lekkie syczenie :? Obok tego miejsca plastik jest miękki, ale nie powiedziałbym że stopiony, po prostu bardziej miękki niż kilka centymetrów dalej.

W tym czasie padał deszcz, jeżeli to istotne.

Co dziwne, to bezpieczników nie wywaliło w aucie i dopóki ogrzewanie przedniej szyby było włączone to dym był widoczny. Po wyłączeniu ogrzewania przedniej szyby biały dym nagle znikał i nic więcej nie było.

Proszę o pomoc co robić, czy ma ktoś doświadczenie z takim problemem? Czy należy wymienić szybę lub na nowo ją wstawiać? Czy mogę to jakoś samemu ogarnąć?

Pozdrawiam serdecznie.

Marcofusion 06-02-2020 20:49

Odp: Biały dym po włączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
A jaki zapach ? o ile nie byla to para wodna .

kierowcaBombowcaF1 06-02-2020 20:53

Odp: Biały dym po włączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał Marcofusion (Post 3221227)
A jaki zapach ? o ile nie byla to para wodna .

Bez zapachu, nie wyczułem żadnej woni. Nawet jeżeli to była para wodna a nie biały dym, to jaki może być tego powód. To raczej nic dobrego nie oznacza, prawda?

Z wyglądu przypomina to białe kłębki dymu. Miejsce spod szyby z którego to się wydobywa jest bardzo ciepłe.

tedi_k 07-02-2020 07:11

Odp: Biały dym po włączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał kierowcaBombowcaF1 (Post 3221230)
...Miejsce spod szyby z którego to się wydobywa jest bardzo ciepłe.

Czyli jakieś zwarcie. Dobrze by było dokładniej się przyjrzeć czy przewód zasilający grzanie szyby nie ma tam jakiegoś uszkodzenia instalacji i nie zwiera jakoś do masy. Być może też jest "przebicie" przez wilgoć. Trudno dywagować - trzeba obejrzeć by kiedyś oprócz pary nie pojawiły się "języki ognia"...8)

kierowcaBombowcaF1 08-03-2020 14:48

Odp: Biały dym po włączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
Mała aktualizacja do wątku. Problem z szybą udało się rozwiązać. Szyba była jakiś czas temu wymieniana i nowa została uszkodzona podczas montażu lub źle zamontowana. W każdym bądź razie ktoś tam nawalił podczas wymiany.

Samochód jeszcze na gwarancji, a więc udałem się do ASO Forda. Wymieniona została cała szyba przednia na nową w ramach gwarancji. Nie poniosłem żadnych kosztów, przynajmniej tyle dobrze.

Ufff!

Rafał A.(antek) 08-03-2020 20:22

Odp: Biały dym po włączeniu ogrzewania przedniej szyby
 
a co było z nią nie tak wiesz?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.