Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 TDDi] szarpanie silnika oraz głośna praca,kopcenie z rury (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=152157)

gurus11 29-02-2012 09:21

szarpanie silnika oraz głośna praca,kopcenie z rury
 
Witam,mam Mondeo Mk3 2001 rok 2.0 Tddi 90 km.Moja maszynka coś tam kuleje a mianowicie w ostatnim czasie mam problemy z zapalaniem a jak odpalę już no to objawia się to tym że nie równo pracuje, kopci z rury no i jak przekroczy się obroty 2.5 tyś to pracuje dosyć głośno nie świeci żadna kontrolka o awarii jeżeli może ktoś pomóc to będę bardzo wdzięczny

kubson1 29-02-2012 17:24

Odp: szarpanie silnika oraz głośna praca,kopcenie z rury
 
Odpalić nie możesz być może dlatego, że nie działa któraś świeca żarowa, albo kilka z nich. Jak już zaskoczy to nierówno pracuje z tego samego powodu...
O powodach kopcenia można napisać książkę.
Kiedy głośno chodzi powyżej 2,5? Jak jest zimny, czy jak już osiągnie swoją temp? Jak jest zimny to normalne, że chodzi jak traktor... Jeśli cały czas chodzi głośno to powodów tego może być również cała masa... Może wystarczy zmienić olej, żeby chodził ciszej.

gurus11 01-03-2012 07:39

Odp: szarpanie silnika oraz głośna praca,kopcenie z rury
 
Dzięki za info,tak tez myślałem że to świece i właśnie dzisiaj jadę do mechanika zobaczymy co go boli dzięki i pozdrawiam

lukas810 03-03-2012 17:06

Odp: szarpanie silnika oraz głośna praca,kopcenie z rury
 
Witam, mogę przyłączyć się do tematu.Gdy odpalę rano to tak jakby nierówno pracował, a gdy dodam gazu i obroty są tak ponad 1,5 tyś to strasznie telepie całym autem, ale gdy się trochę nagrzeje wszystko powraca do normy,Nawet kolejne odpalenia w ciągu dnia po postojach są już normalne.Mam już tak drugi dzień.Poza tym w środku auta na biegu jałowym czuć lub słychać sam już nie wiem takie drgania.Mogą to być jakieś poduszki silnika albo skrzyni biegów? Wrzuciłem filmik jak silnik pracuje ale już rozgrzany, dodam że na tym filmiku ta pokrywa plastikowa strasznie drga, nie wiem czy to normalne.Pozdrawiam i proszę o jakieś sugestie.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

kubson1 03-03-2012 21:51

Odp: szarpanie silnika oraz głośna praca,kopcenie z rury
 
Cytat:

Napisał lukas810 (Post 1793782)
Wrzuciłem filmik

Coś nie działa...
Drgania przechodzące na budę mogą wynikać z jakichś problemów z poduszkami o których sam wspomniałeś, ale tego efekty odczuwalne byłyby również na ciepłym silniku. Obserwowałeś obrotomierz kiedy tak Ci telepało autem? Jakieś wahania? może za niskie obroty? Może masz zasyfiony filtr paliwa i silnik się zwyczajnie dławi kiedy jest zimny...

lukas810 04-03-2012 02:00

Odp: szarpanie silnika oraz głośna praca,kopcenie z rury
 
Dzięki kubson1 za odpowiedź.Zauważyłem że na postoju obroty normalnie sie normują ale po chwili tak jakby za bardzo i zaczyna lekko poszarpywac,drgac.Po nocy gdy telepie to obroty niby normalnie, nie faluja, dodaje gazu tak ponad 1,5 tyś i całkiem inaczej szarpie (gorzej) puszcze przestaje, przejade sie, wszystko wraca juz do normy, tak jakby do pierwszego ruszenia.I zauwazylem jeszcze nie wiem czy ma to cos z tym wspolnego ale zawieszenie chyba bardziej cos poleciało bo strasznie nim rzuca przy wyprzedzaniu czy jak sa koleiny,strasznie lata.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.