Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Ile pali 1.4 automat rocznik 2010 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=127650)

basil 04-04-2011 19:10

Ile pali 1.4 automat rocznik 2010
 
Czy ktoś jeździ nową Fiestą z automatyczną skrzynią? Jestem ciekawy ile Wam spala - jeździmy zamiennie z moją żoną, przy jeździe w 100% miejskiej spala do 12 litrów na 100km... Mimo starań nie udaje mi się*zejść*poniżej 11/100km...

Zuuczek 04-04-2011 21:16

Odp: Ile pali 1.4 automat rocznik 2010
 
Cytat:

Napisał basil (Post 1631830)
Czy ktoś jeździ nową Fiestą z automatyczną skrzynią? Jestem ciekawy ile Wam spala - jeździmy zamiennie z moją żoną, przy jeździe w 100% miejskiej spala do 12 litrów na 100km... Mimo starań nie udaje mi się*zejść*poniżej 11/100km...

Mam fieste z automatem z 2009. Chyba w 2010 montuja nadal te same, czyli 4F27E, prawdziwy 4-biegowy automat. Pali duzo - ok 12l, ae ja mam ciezka stope, wiec nic dziwnego. Poza tym jazda od swiatel do swiatel, w korkach i jedynie kika km. Musi palic. Na dluzszych dystansach mejskich, juz ladnie potrafi zejsc ciut ponizej 10l i to nawet przy dynamicznej jezdzie.
Kiedys probowalem roznych stylow jazdy po miesice, ale dalem sobie spokoj. Producent mierzy w zupelne innych warunkach i nie da sie zejsc pnizej 9.8l, a przynajmniej mnie sie to nie udalo.

Poza miastem natomiast bylo milusio... cos pomiedzy 6, a 7 ale juz nie pamietam dokladnie i duzo zalezy od predkosci (rosnie po przekroczeniu 120km/h).
Zre ile zle, ale warto :)

Pozdrowionka

basil 05-04-2011 07:22

Odp: Ile pali 1.4 automat rocznik 2010
 
Niestety spalanie ma makabryczne... Kolega ma Renault Espace 3,5 litra turbo diesel automat i pali mu na mieście 8 litrów... Między samochodami przepaść, a spalanie o 40% niższe...

Szeryf455 05-04-2011 09:12

Odp: Ile pali 1.4 automat rocznik 2010
 
Diesle z natury mniej palą. Ale w te 8 litrów po mieście z 3,5 litrowym silnikiem i automatem w tak dużym samochodzie jakim jest Espace to...nie bardzo wierzę.

Jerry_PL 05-04-2011 12:27

Odp: Ile pali 1.4 automat rocznik 2010
 
Cześć Wszystkim!
To jest mój pierwszy post na forum, a trafiłem tu właśnie z powodu poruszanego w tym wątku - Fiesta 1.4 automat pali makabrycznie dużo i szukam wyjaśnienia dla tego stanu rzeczy.
Średnie przy normalnej jeździe miejskiej 11l/100km, jak mocniej się depnie to do 12l, super delikatnie min. 10,5l, ale nigdy mniej! I tak od 25000 km, nie tylko z kompa, ale mierzone przy dystrybutorze, bo nie mogłem uwierzyć.
Przykład 8l w 3,5 V6 diesel może nie jest do końca obrazowy, ale ja mam lepsze (wszystkie w benzynie) :
Kangoo 1.6 aut. 4-biegowy - 10l/100
Citroen C2 1.6 aut. CVT - 9l/100
Punto2 1.2 16v aut. 6-biegowy - 8,5l/100
Ford Sierra 2.0 '92 aut. 4-biegowy - 10l/100 !
Ten sam kierowca, to samo miasto (no może przez lata większy ruch się zrobił, ale drogi też szersze).

Na podstawie moich doświadczeń stwierdzam, że Ford zatrzymał się ze swoją automatyczną skrzynią w roku '92.
Gwarancja mi się niedługo kończy i szukam czegokolwiek co by mi pomogło zdiagnozować ewentualny problem.
Na niemieckiej stronie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest całkiem sporo Fiest MK7 z automatem które palą koło 8-9l w mieście, więc może jest to wina auta :\
Wszelka pomoc w tej sprawie mile widziana.
Pozdrawiam wszystkich!

Zuuczek 05-04-2011 12:37

Odp: Ile pali 1.4 automat rocznik 2010
 
Cytat:

Napisał Szeryf455 (Post 1632170)
Diesle z natury mniej palą. Ale w te 8 litrów po mieście z 3,5 litrowym silnikiem i automatem w tak dużym samochodzie jakim jest Espace to...nie bardzo wierzę.

Chyba, ze ten automat, to... zautomatyzowany manual, a nie automat z hydrokinetycznym konwerterem momentu obrotowego...

Zuuczek 05-04-2011 12:48

Odp: Ile pali 1.4 automat rocznik 2010
 
Cytat:

Napisał Jerry_PL (Post 1632268)
Cześć Wszystkim!
To jest mój pierwszy post na forum, a trafiłem tu właśnie z powodu poruszanego w tym wątku - Fiesta 1.4 automat pali makabrycznie dużo i szukam wyjaśnienia dla tego stanu rzeczy.
Średnie przy normalnej jeździe miejskiej 11l/100km, jak mocniej się depnie to do 12l, super delikatnie min. 10,5l, ale nigdy mniej! I tak od 25000 km, nie tylko z kompa, ale mierzone przy dystrybutorze, bo nie mogłem uwierzyć.
Przykład 8l w 3,5 V6 diesel może nie jest do końca obrazowy, ale ja mam lepsze (wszystkie w benzynie) :
Kangoo 1.6 aut. 4-biegowy - 10l/100
Citroen C2 1.6 aut. CVT - 9l/100
Punto2 1.2 16v aut. 6-biegowy - 8,5l/100
Ford Sierra 2.0 '92 aut. 4-biegowy - 10l/100 !
Ten sam kierowca, to samo miasto (no może przez lata większy ruch się zrobił, ale drogi też szersze).

Na podstawie moich doświadczeń stwierdzam, że Ford zatrzymał się ze swoją automatyczną skrzynią w roku '92.
Gwarancja mi się niedługo kończy i szukam czegokolwiek co by mi pomogło zdiagnozować ewentualny problem.
Na niemieckiej stronie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest całkiem sporo Fiest MK7 z automatem które palą koło 8-9l w mieście, więc może jest to wina auta :\
Wszelka pomoc w tej sprawie mile widziana.
Pozdrawiam wszystkich!

No nie wiem... Fiesta ma nieco maly silnik, jak na automat, a sama oprogramowanie ma zapewnic "odpowiednia reakcje" na intencje kierowcy. Sama skrzynka dziala ladnie i jest nowoczesna, ale silnik slaby (moglby byc 1.6). To moze byc jedna z przyczyn wiekszego spalania, gdy porownac z silnikami o wiekszej pojemnosci. Inna kwestia, ze w ciagu ostatnich kilku lat jest wiecej samochodow, co pociaga za soba wieksza ilosc korkow i testy spalania robione 5 lat temu (i dawniej) nie sa miarodajne, nalezalo by je pewnie powtorzyc...

Jerry_PL 05-04-2011 13:16

Odp: Ile pali 1.4 automat rocznik 2010
 
Mimo większej ilości aut do pracy jeżdżę tyle samo plus w mojej dzielnicy korków nigdy nie było, a tu też sporo auto jeździ.
Fiat 10 lat temu potrafił zrobić 6-biegową, płynnie zmieniającą biegi skrzynkę, która z 1.2 16v 86km robiła zwinne autko, które mało pali (pełna opcja wyposażeniowa, więc prawie ta sama klasa wagowa co moja aktualna Fiesta).

Można by długo dyskutować, czy to kwestia auta i skrzyni, czy zmiany warunków w jakich się porusza, ale ja nie mam zamiaru pogodzić się z faktem, że to auto tyle pali.

No i dochodzi kwestia raportów z spiritmonitor.de - wg. nich te auta powinny palić mniej w ruchu miejskim.

basil 05-04-2011 14:16

Odp: Ile pali 1.4 automat rocznik 2010
 
Miło by było usłyszeć opinię kogoś z firm zajmujących się*chipowaniem samochodów - czy zmiana softu może wpłynąć na zużycie paliwa? I nie myślę o ograniczaniu mocy samochodu. Powiem szczerze - kupiliśmy to autko żonie w listopadzie 2010. Jeździ się super, bardzo wygodnie, samochodzik bardzo ładny, ale liczyłem na spalanie bliżej cyfr podawanych przez producenta (8,9l w cyklu miejskim). W tym wypadku mamy ewidentny przykład oszukiwania potencjalnego klienta, bo nikt z Was nie schodzi poniżej 10l/100km... Sorki, ale 9l a 11-12l to jest różnica, nie sądzicie?

Dane ze spritmonitor.de - jedyny użytkownik jeżdzący również tylko po mieście: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
No i zgadza się*z naszymi spostrzeżeniami. Spalania rzędu 12l/100km jak najbardziej do uzyskania...

Zuuczek 05-04-2011 21:44

Cytat:

Napisał Jerry_PL (Post 1632300)
Fiat 10 lat temu potrafił zrobić 6-biegową, płynnie zmieniającą biegi skrzynkę, która z 1.2 16v 86km robiła zwinne autko, które mało pali (pełna opcja wyposażeniowa, więc prawie ta sama klasa wagowa co moja aktualna Fiesta).

Tylko czy to byl automat, czy zautomatyzowany manual? Roznica jest kluczowa.

Cytat:

Napisał basil (Post 1632337)
Jeździ się super, bardzo wygodnie, samochodzik bardzo ładny, ale liczyłem na spalanie bliżej cyfr podawanych przez producenta (8,9l w cyklu miejskim). W tym wypadku mamy ewidentny przykład oszukiwania potencjalnego klienta

Tez bylem zawiedziony spalaniem, ale wygoda, jaka daje automat jednak mi to rekompensuje, choc nie ukrywam chetnie bym uslyszal, ze to np. kwestia jakiegos wadliwego czujnika w calej serii...
Mysle, ze producent mierzy wg normy ENxxxxx gdzie sa okreslone warunki jazdy miejskiej, jak kat zakrzywienia banana w EU, a dane sa podawane w odniesieniu do normy, a nie faktycznych warunkow miejskich... no i styl jazdy, pewnie wiedza jaki jest optymalny ekonomicznie, ale nigdzie sie tym nie chwala...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.