Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Edge 2015- ] 2.0 Ecoboost, automatyczna skrzynia biegów - Jaki olej - serwis (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=287661)

davidk1 23-10-2018 13:09

2.0 Ecoboost, automatyczna skrzynia biegów - Jaki olej - serwis
 
Witam.

Co ile powinno się robić wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów?
Posiadam forda z 2.0 silnikiem benzynowym, 245km.
Natomiast jak/gdzie mogę sprawdzić jaką posiadam skrzynię?
Nie wiem jaki olej, ile oleju?

ps. mam teraz przejechane 75tys km.

Dziękuje za pomoc.

leszek_ford 23-10-2018 20:18

Odp: 2.0 Ecoboost, automatyczna skrzynia biegów - serwis
 
Wymień olej w skrzynie teraz. Na stronie ford.com masz możliwość ściągnięcia instrukcji po angielsku, są w niej wszystkie dane, oleje, numery, itd.

davidk1 26-10-2018 17:36

Odp: 2.0 Ecoboost, automatyczna skrzynia biegów - serwis
 
OK, a wymiana statyczna czy dynamiczna?
i jak mogę sprawdzić jaką mam skrzynię?
Tzn, czytam na forum i piszą że ford ma dwie, jakaś A6 i powershift.
Dzięki

Dudi_81 28-10-2018 11:35

Odp: 2.0 Ecoboost, automatyczna skrzynia biegów - serwis
 
Powershift został tylko w dieslach, także masz A6.
Jeśli to zwykły hydrokinetyk, a raczej tak, to możesz dynamiczną.

MisiekHultaj 31-10-2018 08:25

Odp: 2.0 Ecoboost, automatyczna skrzynia biegów - serwis
 
Kolego - w 2.0 ecoboost masz powershifta -więc dwusprzęgłowa.
Z tego co kiedyś się orientowałem Ford zaleca wymianę co 60tys km w sposób dynamiczny.
Jest to najlepsza metoda na wymianę oleju w skrzyni (masz pewność że wymieniasz cały a nie połowę).
Od powyższego jest wyjątek - jeżeli Twoje autko ma np powyżej 200tys i nie masz pewności czy ktoś przedtem wymieniał olej to specjaliści zalecają statyczną wymianę oleju, przejechać ok 100-200km i jeżeli jest ok to ponowną statyczną wymianę - dlaczego? - bo paradoksalnie wymiana oleju dynamiczna z płukaniem może wypłukać złogi oleju i mogą pojawić się luzy wynikające ze zużycia skrzyni i co w konsekwencji może pogorszyć jej pracę.

jimi83 22-03-2024 17:12

Jaki olej w skrzyni biegów 6F ?
 
Witam. Chciałem zapytac o rodzaj oleju w automatycznej, 6 biegowej skrzyni, w Edziu 2.0 ecobost, 243 km, napęd na 4 łapy. Wymieniał ktoś możne?
Pytanko tez, jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni, czy jest jakiś bagnet?

karoolpl 23-03-2024 20:19

Odp: Jaki olej w skrzyni biegów 6F ?
 
Mercon LV, jak statycznie to z połowa oleju zleci, więc najlepiej w sumie kupić ilość jak na pełna wymianę. Na youtube masz mnóstwo filmików jak to zrobić, nie masz tutaj niestety miarki, możesz odkręcić korek wyrównawczy i powinien się olej sączyć, to znaczy że poziom jest OK.

sholek 23-03-2024 20:50

Odp: 2.0 Ecoboost, automatyczna skrzynia biegów - serwis
 
Cytat:

Napisał MisiekHultaj (Post 3049048)
Kolego - w 2.0 ecoboost masz powershifta -więc dwusprzęgłowa.
Z tego co kiedyś się orientowałem Ford zaleca wymianę co 60tys km w sposób dynamiczny.
Jest to najlepsza metoda na wymianę oleju w skrzyni (masz pewność że wymieniasz cały a nie połowę).
Od powyższego jest wyjątek - jeżeli Twoje autko ma np powyżej 200tys i nie masz pewności czy ktoś przedtem wymieniał olej to specjaliści zalecają statyczną wymianę oleju, przejechać ok 100-200km i jeżeli jest ok to ponowną statyczną wymianę - dlaczego? - bo paradoksalnie wymiana oleju dynamiczna z płukaniem może wypłukać złogi oleju i mogą pojawić się luzy wynikające ze zużycia skrzyni i co w konsekwencji może pogorszyć jej pracę.

Nie gadaj głupot, jest to hidrokinetyk 6f35 a nie jakaś dwusprzeglowa.
Tylko i wyłącznie statyczna wymiana, kup 2x tyle oleju i dobrze zrób płukankę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.