Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Cięzko pali na zimnym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=65363)

damian199026129 24-03-2009 09:48

Cięzko pali na zimnym silniku
 
moje Mondeo Mk2 w silnku 1.8tdi ciężko pali na zimnym silniku,ale jak juz zapali i zaraz go zgasze to pali od pierwszego kopa w czym tkwi problem prosze o pomoc z góry dzięki pozdrawiam

uro2 24-03-2009 12:04

Odp: Cięzko pali na zimnym silniku
 
W pierwszej kolejności sprawdź świece żarowe i układ paliwowy czy jest szczelny(nie łapie fałszywki) lub czy paliwo się nie cofa.

prezi 24-03-2009 12:12

Odp: Cięzko pali na zimnym silniku
 
Najprawdopodobnie nieszczelny ukł. paliwowy. Masz pompkę ręczną z filtrem paliwa?

damian199026129 24-03-2009 12:48

Odp: Cięzko pali na zimnym silniku
 
Cytat:

Napisał prezi (Post 1121169)
Najprawdopodobnie nieszczelny ukł. paliwowy. Masz pompkę ręczną z filtrem paliwa?

tak

damian199026129 24-03-2009 12:52

Odp: Cięzko pali na zimnym silniku
 
ale myśle ze uk.paliwowy jest szczelny poniewaz za drugim razem pali juz normalnie:)a gdyby był nie szczelny to problem z odpaleniem był by za kazdym razem.

braciak 24-03-2009 14:10

Odp: Cięzko pali na zimnym silniku
 
Jak masz metalowe przewody paliwowe to wymień na gumowe i załóż moze zaworek zwrotny.Ja wymienilem przewody na gumowe koszt z robocizną ok 80 zl i widac różnice.Mrozy -18 raz grzeje świece i pali od razu bez kręcenia. :)

prezi 24-03-2009 15:05

Odp: Cięzko pali na zimnym silniku
 
Cytat:

Napisał damian199026129 (Post 1121189)
ale myśle ze uk.paliwowy jest szczelny poniewaz za drugim razem pali juz normalnie:)a gdyby był nie szczelny to problem z odpaleniem był by za kazdym razem.

Ta nieszczelnośc układu paliwoego jest upierdliwa. Z regóły układ zapowietrza sie nieznacznie. Zazyczaj zchodzi paliwo z weża do baku. W filtrze zostaje duża dawka paliwa. Zastosuj przezroczysty węzyk z filtra do pompy i nanim wsadź zaworek zwrotny. Niewielka ilość powietrza może być, ale duze bąble dają odpowieź. Spróbuj po nocy pompnąć pompką ręczno jak będzie trzeba kilkarazy 4-5 pompnąć to zapowietrza ci się układ. Wtedy też zauważysz w przeźroczystym wężyku powietrze. Pompa jak wiadomo dzieli na poszczególne cylindry dawkę paliwa i tak może isćna dany cilnder powietrz na drugi powi+ paliwo stą ta nierówna praca.

damian199026129 24-03-2009 16:04

Odp: Cięzko pali na zimnym silniku
 
Cytat:

Napisał prezi (Post 1121269)
Ta nieszczelnośc układu paliwoego jest upierdliwa. Z regóły układ zapowietrza sie nieznacznie. Zazyczaj zchodzi paliwo z weża do baku. W filtrze zostaje duża dawka paliwa. Zastosuj przezroczysty węzyk z filtra do pompy i nanim wsadź zaworek zwrotny. Niewielka ilość powietrza może być, ale duze bąble dają odpowieź. Spróbuj po nocy pompnąć pompką ręczno jak będzie trzeba kilkarazy 4-5 pompnąć to zapowietrza ci się układ. Wtedy też zauważysz w przeźroczystym wężyku powietrze. Pompa jak wiadomo dzieli na poszczególne cylindry dawkę paliwa i tak może isćna dany cilnder powietrz na drugi powi+ paliwo stą ta nierówna praca.

Zastosuje wezyk przezroczyst zobaczymy czy to coś da.]

wechu 24-03-2009 18:00

Odp: Cięzko pali na zimnym silniku
 
witam i mam małą sugestię podobne objawy miałem 2 tygodnie temu [ciężko palił] mechanior sugerował nieszczelny układ paliwa [sprawdziłem wymieniłem zawory zwrotne dalej to samo] więc wziąłem miernik elektryczny z omomierzem i okazało się że padły dwie swiece żarowe mimo iż nie było objawów zew.[biały dym ]po wymianie pali od ręki

damian199026129 24-03-2009 18:58

Odp: Cięzko pali na zimnym silniku
 
Cytat:

Napisał wechu (Post 1121414)
witam i mam małą sugestię podobne objawy miałem 2 tygodnie temu [ciężko palił] mechanior sugerował nieszczelny układ paliwa [sprawdziłem wymieniłem zawory zwrotne dalej to samo] więc wziąłem miernik elektryczny z omomierzem i okazało się że padły dwie swiece żarowe mimo iż nie było objawów zew.[biały dym ]po wymianie pali od ręki

dzieki za to co napisałes. ja mam tak ze cieżko mi pali na zimnym silniku a jak zapali przez chwile jest własnie biały dym.tez tak miałeś???prosił bym o odpowiedz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.