Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Szum przy wyższych prędkościach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=6220)

Bauma 30-06-2005 21:39

Szum przy wyższych prędkościach
 
tyczy sie MKIII 5drzwiowego

podczaj jazdy z predkoscia 100km/h i powyzej slychac szum tak jakby z bagaznika czy tych 5tych drzwi szczegolnie jest to uciazliwe dla pasazerow na tylnim siedzeniu czy jest ktos kto zwrocil tez na to uwage? moze jakas zlota raczka zaradzila temu?

Marek92248 30-06-2005 22:03

Ja w swoim czegoś takiego nie zauważyłem, jest cichutko. Może masz jakiś spojler nieduży na klapie i on powoduje te odgłosy szumu.

ace2 30-06-2005 22:06

U mnie taki dzwiek dochodzil z okolicy okna tylnich drzwi i ASO wymienialo uszczelke drzwi co wyeliminowalo prawie w 100% usterke.

Bauma 30-06-2005 22:07

mam spoiler od ST220 ale zalozony byl po po 2 miesiacach od zakupu takze to napewno nie jego wina

to wyraznie slychac ze szpar pomiedzy 5tymi dzwiami a kabina. moze powinienem zalozyc dodatkowe uszczelki??

Marek92248 30-06-2005 22:11

Kiedyś byłem na jeździe próbnej Vectry GTS i miała właśnie ona taki mały spojler na klapie ( coś podobnego do tego od ST 220 ) i na trójmiejskiej obwodnicy przy większej prędkości było słychać szum z tyłu kabiny, który był spowodowany właśnie tym spojlerem.

Bauma 30-06-2005 22:18

rozumiem ale jak mowie spoiler zalozylem dopiero po 2 miesiacach od zakupu. a szum slyszalem wczesniej. pomoze zamontowanie dodatkowych uszczelek, albo nowych, albo wiekszych no nie wiem.

ten szum mozna zataic radiem ale po wyjsciu potem z auta to w uszach takie dziwne uczucie

DJRaq 06-07-2005 12:28

ha... a mysłałem ze tylko ja mam takie dziwne "omamy"... W swoim kombi mam takie wrazenie ze jakbym nie domknał tylnych drzwi albo szyby... i to wlasnie taki szum pojawia sie przy 100km/h...

stawiam na uszczelki... musze któregos dnia podjechac i niech sprawdzš...

Fakt faktem w głowie mi nie szumi...;)

pzdr

JANUSZ K 25-07-2005 10:22

Witaj mój MODEK kombi 2,0 tdci ma podobne objawy, tyle że szum dochodzi jakby z okolic lusterka od strony kierowcy. Nerwa mam strasznego szczególnie wyżej 100km/h.
wdzięczny będę czy eksperymenty z uszczelkami sa skuteczne ??

YANOOSH- GDAŃSK :D

badger6 25-07-2005 10:45

To zdaje się znana przypadłość MKIII, ja mam tak w prawych tylnych drzwiach :(

dzikus 25-07-2005 10:49

u mnie brak wspomnianych objawów - wprawdzie zawsze można założyć "większe" uszczelki, tylko po pierwsze skąd je wziąć, po drugie - czy nam to na prawdę aż tak mocno przeszkadza ??? :?:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.