Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Automatyczne otwieranie klapy z pilota (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=220738)

Beny244 01-03-2015 11:09

Automatyczne otwieranie klapy z pilota
 
Znalazłem taki filmik na youtubie. Chciałem was zapytać czy ktoś stosował takie siłowniki ze sprężyna w swoim Smazie. Jeśli tak to gdzie je można kupić i jaki jest koszt ?????

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

styma27 02-03-2015 07:07

Odp: Automatyczne otwieranie klapy w Smax z pilota
 
Patrze w internecie i jak na razie, znalazłem filmik jak to działa w s-max-ie,
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
w filmiku jest adres strony,ale nie widzę ceny za zestaw do s-max-a.
do focus II lub mondeo koszt 44euro
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Beny244 02-03-2015 07:57

Odp: Automatyczne otwieranie klapy w Smax z pilota
 
Wstepnie wyczytałem ze do smaxa musze podac parametry siłownika. Napisałem do nich maila zobaczymy jaka cene zaproponują . Plus jest taki ze mieszkam na stałe w Niemczech. Jesli cena nie bedzie wysoka , zamawiam :) moze ktos z was pisze sie na zakupy :) moze przy wiekszym zamowieniu uda sie obnizyc cene????

japim 02-03-2015 10:16

Re: Automatyczne otwieranie klapy w Smax z pilota
 
Na filmiku z Mondeo na youtubie widac jasnozielona sprezyne a na fotkach na stronie larrys tez widac zielone "coski' na silownikach.
Takie sprezyny V20 (wzmianka o nich w opisie filmiku) produkuje firma RAF: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Oto katalog: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ktos wie gdzie to kupic w detalu?
Mysle ze caly pic polega na dobraniu odpowiedniego silownika i sprezynki, przez co tworzy sie odpowiedni uklad, ktory w dolnym punkcie jest w stanie wypchnac klape a jednoczesnie jej nie wyrwie przy maksymalnym otwarciu.

EDIT:
Np taka sprezynka V20 x 51 przy scisnieciu o 30% (15mm) generuje 375N sily :) To ponad polowa tego co ma silownik Esia.
Ktos wie ile miejsca zostaje na silowniku przy zamknietej klapie?

Edit 2:
A tutaj opis z detalami how to z Mondeoklub Polska:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Hipos 02-03-2015 12:00

Odp: Automatyczne otwieranie klapy w Smax z pilota
 
Dzwoniłem do nich. W grę wchodzi tylko wysyłka z Bielska.

Poprosiłem o cenę jakieś przykładowej sprężyny, co by rząd wielkości złapać: około 11 zł za 2szt. Pytanie tylko która.

Hipos 02-03-2015 13:12

Odp: Automatyczne otwieranie klapy w Smax z pilota
 
2 załącznik(i)
Mój nr siłownika to 6M21-R406A10-BA, po nim doszedłem do zamiennika STABILUS 031049 i Johns 32 75 95-91.
Finalnie znalazłem też FEBI BILSTEIN z najdokładniejszym opisem

Ich parametry
Brand:STABILUS
Part Number(s):031049
ProductName:Gas Spring
Length [mm]:604,5
Stroke [mm]:232.5
Eject Force [N]:635

Brand:JOHNS
Part Number(s):32 75 95-91
Length [mm]:605
Stroke [mm]:242
Eject Force [N]:635

Brand:FEBI BILSTEIN
Part Number(s):31948
ProductName:Gas Spring
Fitting Position:
Length [mm]:604,5
Weight [kg]:0,411
Required quantity:2
Stroke [mm]:232,5
Eject Force [N]:655
Colour:
Outer Diameter 1 [mm]:8
Outer Diameter 2 [mm]:22

Jest jeszcze zamiennik krosna 24546
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Średnica tłoczyska: 8 mm
Średnica cylindra: 18,5 mm
L max: 605 mm
Skok: 242 mm
Siła F1: 655 N
Mocowanie od strony tłoczyska: 13
Mocowanie od strony cylindra: 13
Numer oryginalny: 1381555, 1434296, 6M21R406A10AB, 6M21R406A10AD


Mam zdjęcie prawie zamkniętej klapy/wciśniętego amortyzatora. Prawie cały wchodzi do środka, zostaje jakieś 10mm luzu.
Klapa sama się podnosi kiedy trzpień jest wysunięty na około 80-85mm.


Jestem po rozmowie z RAFem, przymierzana sprężyna to model v20x89.
Powinna mieć wystarczająca siłę, aby unieść klapę, ale po max ściśnięciu ma jakieś 45-50mm. W takiej opcji trzeba by jeszcze wymienić całe amortyzatory na takie, które w zamkniętej pozycji mają koło 45-50mm luzu na trzpieniu

RAF zastanawiał się jeszcze nad zrobieniem specjalnej sprężyny do std amortyzatorów gazowych.
W takim przypadku sprężyna "nachodziłaby na amortyzator zewnątrz". Sądzę, że by się zmieściła pomiędzy klapką i budą, tylko trzeba by dospawać jakiś pierścień na amortyzatorze, aby był opór dla sprężyny.

Maciej jeszcze jakieś pomysły/sugestie?

marek197879 02-03-2015 23:50

Odp: Automatyczne otwieranie klapy z pilota
 
kiedyś się tym rozwiązaniem interesowałem bo naprawdę bardzo przydatna sprawa miałem otwieranie i zamykanie w mercedesie i człowiek się do tego przyzwyczaja rąk nie trzeba brudzić a przy zajętych rękach niezastąpione ale............. większość ludzi przynajmniej w kombi bo w s-max nie widziałem, stwierdza że przy dłuższym użytkowaniu wypycha to klapę a czasami odkształca przecież ciągle sprężyna napiera na klapę

lysyG 03-03-2015 07:08

Odp: Automatyczne otwieranie klapy z pilota
 
Gdzieś chyba na Mondeo klub jest dokładny opis jakie to sprężyny. Opisywali, że do Mondeo kupowali sprężyny do wiatrówek i obcinali je na 11 zwojów. Zastanawiam się tylko jaki wpływ będzie miała mocna sprężyna (a naprawdę musi być ona mocna aby unieść klapę w s-maxie) kiedy przez większość czasu jest ściśnięta i napiera na amorek, klapę i zamek.

marek197879 03-03-2015 08:42

Odp: Automatyczne otwieranie klapy z pilota
 
no tak postu wyżyj kolega lysyG nie przeczytał........ mocna sprężyna wypycha a w s-max wydaje mnie się że klapa jest nawet cięższa niż w kombiaku to i sprężyna musi być mocniejsza co ma przełożenie na to że zawiasy i inne elementy ciągle są pod stałą siłą wypychania na zewnątrz i na pierwszy rzut oka linia klapy po dłuższym użytkowaniu nie zgrywa się z karoserią czysta fizyka tym bardziej ze karoseria ciągle pracuje co pewnie słyszymy zajezdnia z krawężników, nie jeden post był o tym i nie jedna osoba na takie rozwiązanie narzekała

lysyG 03-03-2015 09:11

Odp: Automatyczne otwieranie klapy z pilota
 
czytał, czytał post wyżej,tylko kiedyś widziałem ten patent ze sprężynami z wiatrówki (bardzo mocnymi) i tak się zastanawiałem. No i musiałem się "wyżalić"


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.