Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Korki nad Bałtyk... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=208120)

MichalTJE 14-07-2014 09:57

Korki nad Bałtyk...
 
Witam
wybieram się na piękny Bałtyk do miejscowości Hel...
Pytanie do mieszkańców pomorskiego lub urlopowiczów doświadczonych spędzonymi godzinami w korkach...
dajcie jakaś alternatywną trasę A1 >>> w którym miejscu zjechać aby ominąć sławne korki na Władysławowo... nadmieniam że będę podróżował w nocy z piątku na sobotę niestety przy zmianie turnusu... na pokładzie dzieci 7 lat i 2 lata więc temat warty do dyskusji... DVD przygotowane ale nie na 4 godziny w korku :)
liczę na Wasza pomoc
trasa Jędrzejów > Kielce > Łódź > Hel...
Pozdrawiam Michał

dawid 14-07-2014 10:55

Odp: Korki nad Bałtyk...
 
W nocy nie powinno byc problemów, jedynie wąskie gardło to Reda i skrzyzowanie z rozjazdem na Wejcherowo i Władysławowo

Lukaszko 14-07-2014 14:12

Odp: Korki nad Bałtyk...
 
Rodzice jechali w sobotę rano i stali pół godziny przed A1. Tak pozatym nie miali problemów ale oni wcześniej do fromborka zjeżdżali.

olczus9012 14-07-2014 20:08

Odp: Korki nad Bałtyk...
 
teraz plusem jest że jak w Łodzi a dokładniej w Strykowie wjedziesz na autostradę to nad sam Bałtykkkkkk bez zatrzymywania ;)

MichalTJE 14-07-2014 20:32

Odp: Korki nad Bałtyk...
 
Cytat:

Napisał olczus9012 (Post 2241521)
teraz plusem jest że jak w Łodzi a dokładniej w Strykowie wjedziesz na autostradę to nad sam Bałtykkkkkk bez zatrzymywania ;)

Krzysztofie problemem nie jest A1... problem pojawia sie gdy A1 sie konczy... przed Reda... w ten weekend ludzie stali w korkach po 3 godziny... uwierz z dzieciakami na pokladzie srednia przyjemnosc...
Pozdrawiam

petrus1 14-07-2014 20:55

Odp: Korki nad Bałtyk...
 
Jeśli masz CB to sprawdź wcześniej jak wygląda "końcówka" obwodnicy w Gdyni. Jeśli zablokowana, to zjeżdżasz Trasą Kwiatkowskiego na Hutniczą i wyjeżdżasz w Rumi.
Jak już wiesz, że jest korek do Redy do zjazdu na Władysławowo to wcześniej możesz odbić z Rumi na Mrzezino i dalej przez Żelistrzewo. Jeżdżą tamtędy "tubylcy" do Pucka a dalej do Władysławowa.

kenji 14-07-2014 20:58

Odp: Korki nad Bałtyk...
 
Zależy o której będziesz zjeżdżał z A1. Ja rok temu w którąś z wakacyjnych sobót byłem tam ok 9 rano i korek był nie do opisania. Nie pamiętam gdzie zjechałem ale trochę za późno. Teraz leciał bym na żukowo i chwaszczyno, tam zamiast znów na S6 to wsiami do Redy. Przydała by się navi i kierowanie na poszczególne punkty. Przez wsie drogi wąskie ale dojedziesz szybciej niż stojąc w korku.
ps. z pionek (30km od radomia) jechałem 11 godzin do karwi, na pokładzie chłopaki 4 i 1,5 roku. Wiem co Cie czeka ;)

MichalTJE 14-07-2014 22:02

Odp: Korki nad Bałtyk...
 
... fachowo... dzieki ... ja jeszcze alternatywnie myslałem co by zjechac z A_1 wczesniej na Wejcherowo... przez Zelistrzewo podobno i tak sie trzeba przebijac przez Rumie/Rede...
na Chwaszczyno i Wejcherowo to chyba lekarstwo...
na Helu trzeba byc jak najwczesniej 8 moze 9...
Pozdrawiam
P.S. CB jest na pokladzie :569:

petrus1 14-07-2014 23:19

Odp: Korki nad Bałtyk...
 
Możesz też od drugiej strony -obwodnica - Chwaszczyno - Kielno - Szemud - Wejherowo - Reda, ale i tak od Redy stoisz w korku. Lepiej wtedy z Wejherowa na Piaśnicę i Krokową. Pierwsza trasa ( z poprzedniego postu) omija Redę od wschodu a druga od zachodu. A tak na marginesie, A1 kończy się w Rusocinie a później nazywa się albo obwodnica albo obwodowa. Jak zapytasz się na CB o A1 to chłopaki podadzą ci stan na bramkach w Rusocinie a nie w Gdyni :619:

savo 15-07-2014 04:35

Odp: Korki nad Bałtyk...
 
MichalTJE jeśli masz neta w telefonie (a masz na pewno;) ) to możesz sprawdzić czy jest korek (i jaki długi) przed bramkami w Rusocinie, jeśli jest to zjedź z [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w Stanisławie, kieruj się na Tczew na stara "jedynkę" (czas dojazdu do Pruszcza -ok.20-30 minut) i wjedziesz od razu na początku obwodnicy i dalej nad morze:D
Info o problemach na autostradzie: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał MichalTJE (Post 2241619)
na Helu trzeba byc jak najwczesniej 8 moze 9...

Jak będziesz o tej porze nawet w okolicy końca autostrady nie powinno być kłopotu i do końca możesz nią śmigać, aż dojedziesz do obwodnicy.

PS. 1 maja jechałem na południe (wyjazd o 0800) to korków w Rusocinie nie było, a przy bramkach na wjeździe od strony Łodzi zrobiły się około godz. 10:00


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.