Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   Chip Transit 2.0 Tddi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=166537)

Janek-RS 28-09-2012 16:46

Chip Transit 2.0 Tddi 75ps-100PS
 
Witam.
Czy robił ktoś Chip Trampka z 2.0 Tddi 85 KM?
Szukam dobrej firmy w okolicach Warszawy,może jakieś informacje lub podpowiedzi zanim to zrobię.
Z góry dzięki za odp.

wojtekjanus 28-09-2012 17:35

Odp: Chip Transit 2.0 Tddi
 
Może pomyśl o boxie do tddi - jest drogi, ale zainwestowane pieniądze są do... wycofania. W przypadku chipa - nie...

Ja jeździłem z Transitem - ale tdci - do Kreatora Mocy i do Masters Tuning. Obydwie firmy mają hamownie. To bardzo doświadczone firmy.

Janek-RS 28-09-2012 20:52

Odp: Chip Transit 2.0 Tddi
 
Wiesz coś więcej o tym Boxie,jestem zielony w tych sprawach.Wiem jedno że muszę to zrobić bo te 85 KM jest nie do przyjęcia.
A o zmianie auta nie myślę bo ostatnio wpakowałem tyle kasy w niego że głowa boli i teraz musi swoje odlatać.

xander! 28-09-2012 21:07

Odp: Chip Transit 2.0 Tddi
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Kolego box to moduł, który wpinasz do instalacji elektrycznej samochodu. W Twoim przypadku na korzyść działa to, że jak Ci się "znudzi" czy coś do można go przeprogramować do innego auta.

Zaraz Tu pewnie się wypowiedzą specjaliści od tematu. Ja osobiście do mojego focusa wybrałem chiptuning robiony oczywiście u Heko.

wojtekjanus 28-09-2012 22:15

Odp: Chip Transit 2.0 Tddi
 
Cytat:

Napisał Janek-RS (Post 1882619)
Wiesz coś więcej o tym Boxie,jestem zielony w tych sprawach.Wiem jedno że muszę to zrobić bo te 85 KM jest nie do przyjęcia.

To jest niewielkie urządzenie montowane w komorze silnika, wpinane pomiędzy sterownik pompy i komputer samochodu. Jest wyposażone od razu w odpowiednie dla danego modelu wtyki, więc montaż trwa szybko.
Problem w tym, że na rynku jest mnóstwo chłamu reklamowanego jako cudowny element zwiększający moc i moment nawet o 30%. Nie wierz w to. Niestety - dobry, bezpieczny i stabilny w pracy cyfrowy box jest drogi. Nie sprawdzałem ostatnio, ale kiedyś do tddi to było ponad 1.500 zł. W aktualnym cenniku V-techa nie ma boxa dla pompy VP30, jest dla VP-37 i kosztuje 790 zł, dla VP44 (to nie twoja, ty masz VP30) 1.300 zł.
Taki box ma możliwość ustawiania głębokości ingerencji, w praktyce można liczyć na przyrost mocy rzędu 10-15% i max.momentu ok 14-17%, piłowanie w górę wyniku w komercyjnym aucie które ma zarabiać - nie ma raczej sensu... Dobrze jest sprawdzić na hamowni co się osiągnęło (150 zł).
Kiedy np sprzedajesz auto - możesz go wypiąć i komuś odsprzedać.
Ponieważ upłynęło już 6 lat od zakończenia produkcji modeli tddi - nie wiem czy to będzie takie proste kupić odpowiedni box... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

heko 29-09-2012 22:52

Odp: Chip Transit 2.0 Tddi
 
..VP30, VP44 w Fordzie, to jesli chodzi o sterowanie, ta sama pompa PSG5, więc ten sam box (CAN) cena katalog. RedBox Vtech 1790zł.
..zdecydowanie taniej wyjdzie chip...przyrost na ok. 100-105KM i +40Nm...ale raczej mało kto podejmie się moda w tym aucie :)

eddek 30-09-2012 10:23

Odp: Chip Transit 2.0 Tddi
 
Czy każdy powerbox VT101204 pasuje do mojego auta, czy trzeba go odpowiednio wystroić?
Nie wiem czy kupić używkę, bo nie wiem w jakim aucie był.

Z tego co wyczytałem, to ten model boxa pasuje dla wszystkich "francuzów". Spróbuję szczęścia i kupiłem. Czy chociaż 10 KM i 25 Nm przybędzie? :wink:
Który program bezpiecznie ustawić w trybie 8-stopniowym?

Janek-RS 23-10-2012 21:09

Odp: Chip Transit 2.0 Tddi
 
W końcu po wielkich bojach udało mi się podkręcić mojego Trazystora,sprawa nie była prosta ale obyło się bez grzebania w PCM-ie i dokładania urządzeń zewnętrznych.

Niebawem zrobię pomiar na hamowni i wrzucę wykres.

Dla zainteresowanych POLECAM warsztat w Legionowie na Gen ROI 13.

Dla Piotra nie ma rzeczy nie możliwych :))

heko 30-10-2012 18:13

Odp: Chip Transit 2.0 Tddi
 
...2.4tddi 90KM...trochę brakowało do serii, ale udało sie "naprawić" :)


http://img59.imageshack.us/img59/871...24tddi90km.jpg

Janek-RS 12-11-2012 12:14

Odp: Chip Transit 2.0 Tddi
 
1 załącznik(i)
Efekt końcowy widać na 4 pomiarze,chociaż spodziewałem się że będzie trochę lepiej...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.