Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Pytania dot. funkcjonowania forum (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=150)
-   -   Zasady wystawiania ogłoszeń - dziwne łączenie tematów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=265155)

Rijndael 12-06-2017 14:01

Zasady wystawiania ogłoszeń - dziwne łączenie tematów
 
Witam ekipę.

Wystawiłem kilka ogłoszeń o sprzedaży części z mojego byłego auta. Przeczytałem wcześniej regulamin, a oprócz tego wszystkie części sfotografowałem i opisałem bardzo dokładnie, żeby kupujący nie miał żadnych wątpliwości co kupuje. Części pogrupowałem w ogłoszeniach, moim zdaniem, w sensowny sposób, czyli według tematyki. Przykładowo pakiet RS to było jedno ogłoszenie (a zawiera on wiele elementów), felgi wraz z oponami i dekielkami inne itd. Mówiąc krótko wydaje mi się, że zrobiłem wszystko co powinienem, a nawet więcej. :)

Ktoś natomiast połączył mi te wszystkie ogłoszenia w jedno. W dodatku dołączył wszystkie do najmniej istotnego pt. "short shifter" dopisując w temacie tylko "i inne części". W efekcie otrzymałem temat pt. "short shifter", a gdzieś dalej opis np. pakietu RS. Przecież tego pakietu nikt w ten sposób nie znajdzie. To samo tyczy się innych części. I nie chodzi tutaj tylko o mnie, jako o sprzedającego, ale także o kupujących. Wystawiam na sprzedaż rzadkie, tuningowe części i wielu z nich prawdopodobnie nie da się już kupić gdzie indziej. Swego czasu "polowałem" na niektóre kilka miesięcy.

W regulaminie nigdzie nie znalazłem zapisu o konieczności łączenia ze sobą ogłoszeń, szczególnie niezwiązanych tematycznie (np. pakiet stylistyczny i short shifter). Nie zauważyłem też takiej praktyki w dziale "ogłoszenia". Normą jest wystawianie po kilku ogłoszeń przez tę samą osobę i to nawet gdy chodzi o drobne części (np. jakieś plastiki z wnętrza).

Części z mojego auta zostało mi jeszcze sporo i myślę, że sporo osób może być nimi zainteresowanych, a ja z kolei nie chce ich trzymać, bo nie są już mi potrzebne. Jednak wystawianie ich w taki sposób, że nikt takiego ogłoszenia nawet nie przeczyta, bo go nie znajdzie, wydaje mi się bez sensu. Jak do tego podejść, żeby wszyscy byli zadowoleni? :)

Pozdrawiam

Speedo 13-06-2017 07:24

Odp: Zasady wystawiania ogłoszeń - dziwne łączenie tematów
 
Cytat:

Napisał Rijndael (Post 2815525)
W regulaminie nigdzie nie znalazłem zapisu o konieczności łączenia ze sobą ogłoszeń

Kod:

7. Jeżeli sprzedajesz w tym samym czasie więcej części, to grupuj  je razem
w tematach. Kilka ogłoszeń tego samego użytkownika z  pojedynczymi częściami
może zostać połączonych w jedno.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Rijndael 13-06-2017 17:54

Odp: Zasady wystawiania ogłoszeń - dziwne łączenie tematów
 
Czytałem ten punkt, ale przecież on nie mówi o tym, żeby wszystko wrzucić do jednego tematu tylko żeby części grupować w tematach (liczba mnoga, czyli nie w jednym temacie, tylko, jak sądzę, według tematyki). I tak właśnie robiłem, np. felgi, opony, dekle w jednym, pakiet RS (zderzaki, detale zderzaków, progi, lotka) w drugim itd. Czyli grupowałem je według tematyki, tak, żeby całość była przejrzysta dla osób, które tych części szukają.

Jaki ma sens połączenie pakietu stylistycznego (części stylistyczne) z short shifterem (część mechaniczna) w jednym temacie? Wydaje mi się, że bardzo niewielki, natomiast do tematu o short shifterze dołączyłbym z czasem inne części mechaniczne.

Czy dobrze rozumiem intencje twórcy regulaminu i mogę w ten sposób wystawiać te części? :)

Jeszcze raz zaznaczam, ze nie jestem handlarzem, nie zarabiam na tym, a wszystkie części pochodzą z mojego prywatnego auta, które było zresztą opisywane na tym forum.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.