Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109384)

MaCIEJ K. 09-09-2010 14:04

czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty
 
witam wszystkich użytkowników! Mam mondeo [mkI] 95 2.0 b+g i czyścilem przepustnicę. Po tym zabiegu obroty zaczęły być bardzo wysokie i nie schodzą już tak szybko. przy czyszczeniu przepustnicy odkręciłem ten złoty krążek co znajduje się w środku, przez niego przechodzi ośka i ta oś jest przykręcona dwiema śrubkami. co mogłem zrobić nie tak?

krzychu3073 09-09-2010 14:47

Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty
 
poskrecales wszystko skrupulatnie,moze gdziej lewy wiatr lapie! albo krokowy zrobil sie zazdrosny i tez sie prosi o czyszczenie?!!?!?odlacz krokowca i zobacz co sie bedzie dzialo:diabelek:

Slawko 09-09-2010 15:53

Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty
 
prawdopodobnie źle przykręciłeś tą blachę. Zrobiłeś coś, czego sie nie robi. Musisz ją bardzo dokładnie przykręcic w takiej samej pozycji jak była poprzednio z dokładnością do 0,05mm.
Ale najpierw zrób reset sterownika, aby zapamiętał sobie nowe ustawienia(tak bardzo w wielkim skrócie i nie wnikając w temat).

MaCIEJ K. 09-09-2010 16:10

Cytat:

Napisał krzychu3073 (Post 1504732)
poskrecales wszystko skrupulatnie,moze gdziej lewy wiatr lapie! albo krokowy zrobil sie zazdrosny i tez sie prosi o czyszczenie?!!?!?odlacz krokowca i zobacz co sie bedzie dzialo:diabelek:

Witam! Krokowiec odłączony , obroty ładnie wchodzą i schodzą choć pozostają na 1100-1200 po czym spadają do ok 1000obr. Jak dojeżdzam do skrzyzowania i chamuję samym chamulcem tak, że obroty schodzą do 900 i wcisne sprzęgło to podnoszą sie obroty do ok 1300 po czym znowu wracaja do 1000-1100obr.

Krokowca podmieniłem ze sprawnego samochodu i dalej to samo tak więc TPS?

Cytat:

Napisał Slawko (Post 1504760)
prawdopodobnie źle przykręciłeś tą blachę. Zrobiłeś coś, czego sie nie robi. Musisz ją bardzo dokładnie przykręcic w takiej samej pozycji jak była poprzednio z dokładnością do 0,05mm.
Ale najpierw zrób reset sterownika, aby zapamiętał sobie nowe ustawienia(tak bardzo w wielkim skrócie i nie wnikając w temat).

Witam! ale co to znaczy reset sterownika? i jak teraz przykręcić tą blachę jak ją nazwałeś w tej samej pozycji? może sa inne sposoby na to wszystko

Marek 09-09-2010 16:19

Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty
 
wpisz w wyszukiwarkę: reset kompa i samoadaptacja

MaCIEJ K. 09-09-2010 16:35

Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty
 
Cytat:

Napisał Slawko (Post 1504760)
prawdopodobnie źle przykręciłeś tą blachę. Zrobiłeś coś, czego sie nie robi. Musisz ją bardzo dokładnie przykręcic w takiej samej pozycji jak była poprzednio z dokładnością do 0,05mm.
Ale najpierw zrób reset sterownika, aby zapamiętał sobie nowe ustawienia(tak bardzo w wielkim skrócie i nie wnikając w temat).

Cytat:

Napisał bruti_2005 (Post 1504770)
wpisz w wyszukiwarkę: reset kompa i samoadaptacja

No to troche dziwna sprawa, bo jeśli podłącze z powrotem krokowca to raczej z samoadaptacja to kłopot bo nie mogę utrzymac obrotów np 1200bo to jest niemożliwe obroty ida zbyt wysoko i wcale nie chcą schodzić.

Slawko 09-09-2010 19:17

Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty
 
Cytat:

Napisał MaCIEJ K. (Post 1504763)
może sa inne sposoby na to wszystko

podmienić całą nierozbierana przepustnicę, albo wyregulować starą.
Cytat:

Napisał MaCIEJ K. (Post 1504783)
kłopot bo nie mogę utrzymac obrotów np 1200bo to jest niemożliwe obroty ida zbyt wysoko i wcale nie chcą schodzić

a kto Ci każe tak robić?
Odłącz aku, na 10-30 minut, podłacz aku, odpal silnik, nic nie ruszaj i po 5 minutach w drogę, albo zgaś silnik i idź na spacer, do domu, spać nie wiem, co chcesz. I tak reszta ustawi sie podczas jazdy.

MaCIEJ K. 09-09-2010 19:45

Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty
 
ok! dziś już nie zdąże ale jutro podłącze krokowca odłącze akumulator i w drogę, zobaczę co sie będzie działo.A jeśli to nie pomoże to może rzeczywiście jakąś przepustnice ze szrotu zdobyć.
Dzieki i do jutra!

Dłubek 09-09-2010 20:43

Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty
 
Jeśli chodzi o ten złoty krążek to on musi być przykręcony tak jak był. Wystarczy obrócić o 180 stopni, albo odwrócić i już nie będzie banglać. Tam krawędzie są ścięte pod odpowiednim kątem, aby przy zamykaniu pasowały do ścianek gardzieli. Jest to słabo widoczne, ale w pracy silnika na wolnych obrotach ma olbrzymie znaczenie. Przez to odłączenie krokowca pomaga, bo lewe powietrze idzie przez przepustnicę. Jeśli podłączymy krokowy to silnik dostaje dodatkowe powietrze i wtedy zaczyna się bal. Ja stawiam na źle złożoną przepustnicę i wg mnie reset i samoadaptacja niewiele pomogą.

MaCIEJ K. 10-09-2010 19:42

Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty
 
witam ponownie!
Dopiero przyjechałem do domu, jest póżno ale odłączyłem akumulator i jutro zobaczymy co się będzie działo.

Jeśli chodzi o reset o też nie mam nadzieji na znaczną poprawę i myślę tu już o kupnie używanej przepustnicy z tego samego rocznika i tej samej pojemności.W związku z tym moje pytanie:
- co będe musiał zrobić jak już ją założe?
- i czy to ma sens?
Pozdrawiam!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.