Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] za krótki pas bezpieczeństwa :( (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168252)

porysowany 24-10-2012 19:42

za krótki pas bezpieczeństwa :(
 
Witam wszystkich , mam problem z pasem bezpieczeństwa w moim mondeo mk2 , który polega na tym iż jest za krótki i muszę na siłę zapinać nosidełko z dzieckiem ja daje rade ale żonka już nie da rady i moje pytanie czy ktoś może wie jaka jest długość pasa ? albo czy można włozyć np od mk 3 pas czy jakiś inny prosze o pomoc. Za wszelkie info bede wdzięczny pozdrawiam

1olek 24-10-2012 21:09

Odp: za krótki pas bezpieczeństwa :(
 
zapinasz z tylu czy z przodu ?

petrus1 24-10-2012 21:17

Odp: za krótki pas bezpieczeństwa :(
 
Kup sobie coś takiego: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

porysowany 26-10-2012 12:17

Odp: za krótki pas bezpieczeństwa :(
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1894449)
zapinasz z tylu czy z przodu ?

zapinam z tyłu z przodu są poduchy

Bump:
Cytat:

Napisał petrus1 (Post 1894454)
Kup sobie coś takiego: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

no spoko rozwiązanie dzięki za link pozdrawiam :lol:

Lukaszko 26-10-2012 13:32

Odp: za krótki pas bezpieczeństwa :(
 
Uważaj na ten przedłużacz.
Po pierwsze zobacz gdzie będziesz miał klamrę! Może być niebezpieczna albo blokować się w prowadnicach fotelika. Pozatym czy to ma jakiś atest lub coś co potwierdza bezpieczeństwo??
Czasem da się zamocować fotelik inną metodą i jest łatwiej(tzn ja najpierw przekładałem pas nad nogami dziecka wpinałem do zamka i dopiero fotelik z tyłu, przy tym pochylałem fotelik do przodu) trochę trzeba pokombinować.
Druga opcja to inny fotelik, foteliki powinno się sprawdzać przed zakupem czy pasują żeby nie doszło do takiej sytuacji jak piszesz.
Wcześniej miałem focusa mk1 więc nie sądzę żebyś miał krótsze pasy.

porysowany 26-10-2012 17:01

Odp: za krótki pas bezpieczeństwa :(
 
Cytat:

Napisał Lukaszko (Post 1895259)
Uważaj na ten przedłużacz.
Po pierwsze zobacz gdzie będziesz miał klamrę! Może być niebezpieczna albo blokować się w prowadnicach fotelika. Pozatym czy to ma jakiś atest lub coś co potwierdza bezpieczeństwo??
Czasem da się zamocować fotelik inną metodą i jest łatwiej(tzn ja najpierw przekładałem pas nad nogami dziecka wpinałem do zamka i dopiero fotelik z tyłu, przy tym pochylałem fotelik do przodu) trochę trzeba pokombinować.
Druga opcja to inny fotelik, foteliki powinno się sprawdzać przed zakupem czy pasują żeby nie doszło do takiej sytuacji jak piszesz.
Wcześniej miałem focusa mk1 więc nie sądzę żebyś miał krótsze pasy.

jak bym wiedział że w mondeo będzie problem z pasami to rozważył bym w ogóle kupno tego samochodu. Foteliki były różne znaczy się nosidełka a zapiąć się da jak użyjesz siły tylko dziecko bedzie wieksze zaraz i pas bedzie się wbijał w nóżki, a żona napewno nie da rady zapiąć poprostu jestem w szoku tyle miałem już samochodów i w żadnym nie było problemów ale idąc za ciosem musze spróbować pasów z mk 1 zanim kupie ten przedłużacz. pozdrawiam

Kowalu 26-10-2012 17:39

Odp: za krótki pas bezpieczeństwa :(
 
Ja miałem ten sam problem w mondeo mk1 więc nie masz co próbowac:one:

USS_Missouri 27-10-2012 13:35

Odp: za krótki pas bezpieczeństwa :(
 
Cytat:

Napisał porysowany (Post 1894363)
Witam wszystkich , mam problem z pasem bezpieczeństwa w moim mondeo mk2 , który polega na tym iż jest za krótki i muszę na siłę zapinać nosidełko z dzieckiem ja daje rade ale żonka już nie da rady i moje pytanie czy ktoś może wie jaka jest długość pasa ? albo czy można włozyć np od mk 3 pas czy jakiś inny prosze o pomoc. Za wszelkie info bede wdzięczny pozdrawiam

Co prawda nie pomogę ale mała dygresja. Sam mam Mondeo MKII Sedan i gdzieś tak po roku eksploatacji autka urodził mi się syn. Nigdy nie było problemu z zapięciem nosidełka czy to z tyłu czy też z przodu. Należy jednak dokładnie przeczytać instrukcję zapinania pasów w konkretnym nosidełku. Później montowałem fotelik - teraz syn ma już trzy i pół roku i także nie ma problemu z zamontowaniem. Istnieje możliwość regulacji, napinania itp. Podobnie jednak jak w nosidełku także i przy foteliku dokładnie zapoznałem się z rysunkami montażowymi.
No nie wiem, ale u mnie taki problem nie wystąpił.

marekb990 27-10-2012 21:17

Odp: za krótki pas bezpieczeństwa :(
 
Cytat:

Napisał Kowalu (Post 1895342)
Ja miałem ten sam problem w mondeo mk1 więc nie masz co próbowac:one:

so do I :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.