Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Samo włączająca się klima (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=150542)

Kowal1608 10-02-2012 20:24

Samo włączająca się klima
 
Witam jestem świeżo upieczonym posiadaczem Forda Focusa mk2 po FL ;] Mam pytanie czy ktos mniał problem taki jak ja polega on na tym ze temperatura na zewnątrz jest około -15 a jadac foką przestawiając moc nawiewu lub układ w ktore miejsce ma grzać czy to na szybe lub na nogi zapala mi sie sama lampka od klimatyzacji dodam ze jest to uboga wersja wiec klima jest manualna jeżeli ktoś mniał taki problem i go rozwiązał był bym wdzieczny za podpowiedz jak sie pozbyc tej usterki.

dab1978 10-02-2012 21:13

Odp: Samo włączająca się klima
 
jesli ustawisz pokrętło na szybę, wówczas klima włącza się automatycznie...mam tak również w Transicie. moim zdaniem to całkiem niezłe rozwiązanie.

gricho 10-02-2012 21:18

Odp: Samo włączająca się klima
 
klimatyzacja włącza się automatycznie gdy pokrętło ustawisz na nadmuch szyby, pionowo w górę.

Matych 10-02-2012 22:41

Odp: Samo włączająca się klima
 
Pojawia się kontrolka,lub ikona wyświetlaczu klimatronika ale sama sprężarka się nie załączy poniżej + 4 (poprawił mnie Mjprzem) stopni C-przerabialismy temat ze dwa lata temu

Maszin 10-02-2012 23:47

Odp: Samo włączająca się klima
 
Przy każdym "układzie w które ma grzać" zapala Ci się lampka od klimatyzacji?
U mnie jest tak, że przy jednych włącza się automatycznie przy innych nie.
Te przy których się nie włącza to ustawienie nawiew centralny + szyba, nogi + centralny oraz nogi + szyba i chyba jeszcze tam jakaś opcja była.

mjprzem 11-02-2012 06:29

Odp: Samo włączająca się klima
 
Cytat:

Napisał dab1978 (Post 1781905)
jesli ustawisz pokrętło na szybę, wówczas klima włącza się automatycznie...mam tak również w Transicie. moim zdaniem to całkiem niezłe rozwiązanie.

To takie niezle rozwiazanie ze przy -15'C wlaczaja sie wentylatory chlodnicy ktore zzerają paliwo..obciazaja alternator-i obciazaja uklad elektryczny ktoremu brakuje prądu i zamiast podgrzewac silnik podgrzewaniem elektrycznym chlodzi go zimnym podmuchem.
A klimatyzacjia-sprezarka nie działa i tak ponizej 4'C.

To jest naprawde super pomyslane tylko ze sprawdza sie w temp. powyzej 0'C a nie w polsce w zimie.

W manualu mozna kombinowac..ja np. robie tak ze nie ustawiam pokretla na przednią szybe albo ustawiam go i cofam a jesli da sie załaczyc obieg wewnetrzny to jest to potwierdzenie ze w tym ustawieniu klima się nie załączy.
W klimatroniku potrzeba juz kabelek wypiac. Ale w manualu tez mozna go wypiąć.

Kowal1608 11-02-2012 16:49

Odp: Samo włączająca się klima
 
Dzieki za pomoc jestem teraz duzo spokojniejszy ;]

neon2909 12-02-2012 07:38

Odp: Samo włączająca się klima
 
Nie ukrywam , że mnie też to drażni. Moim zdaniem Ford zrobił sobie "strzał w kolano" takim rozwiązaniem.

pit76 12-02-2012 08:31

Odp: Samo włączająca się klima
 
Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1782523)
Ford zrobił sobie "strzał w kolano" takim rozwiązaniem.

nie tylko ford

mjprzem 12-02-2012 13:32

Odp: Samo włączająca się klima
 
oj nie tylko..ludzie nawet sobie sprawy nie zdają jak wiele samochodów tak ma ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.