Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Jest takie powiedzenie o fordach niezbyt ładne więc pytam jakie jest Wasze podejście (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226678)

marez 22-06-2015 11:40

Jest takie powiedzenie o fordach niezbyt ładne więc pytam jakie jest Wasze podejście
 
Niedługo odbiorę pierwszego w moim życiu Forda. Będzie to Focus 1,6 benzyna. I teraz pytanie czy Fordy to dobre auta? Zapewne są tu użytkownicy, którzy mieli już niejednego Forda i się w nich lubują. Są pewnie też tacy, którzy mają pierwszego. Ale każdy ma już jakiś bagaż doświadczeń z tą marką, jakością i radością bądź nie z posiadania Forda.
Ja nie mam żadnych doświadczeń osobistych. Jedynie z powszechnie znanego powiedzenia, któe zamieściłem w tytule. Oczywiście bez żadnych uprzedzeń piszę ten post. Chcę po prostu znać Wasze zddanie. Dlaczego wybraliście Forda a nie np. Opla czy VW albo Renault. Było to świadome, przypadkowe czy inne.
Jakie jest Wasze zdanie i opinia o Waszych Fordach?

peter79 22-06-2015 11:44

Odp: Ford g.wno wort.. jakie jest Wasze podejście
 
A dlaczego ty wybrałeś Forda?

Cytat:

Napisał marez (Post 2418922)
Dlaczego wybraliście Forda a nie np. Opla czy VW albo Renault.


weuek 22-06-2015 11:54

Odp: Ford g.wno wort.. jakie jest Wasze podejście
 
Masz tu taki mini przegląd dziadostwa w nadwoziu forda, które uzasadniają mój obrazek w podpisie:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

W fordzie mocnym atutem jest zawieszenie i obecny wybór silników. Reszta to lipa.

Przesiadłem się z fabii pierwszej generacji. Jasne, że nie była idealna, ale lepiej zaprojektowana i poskładana. Po tym fordzie mocno widać XXI-wieczna tandetę, która coraz bardziej się nasila w nowszych wyrobach.

Marek 22-06-2015 11:54

Odp: Ford g.wno wort.. jakie jest Wasze podejście
 
Auta jak każde inne i nie ma tu znaczenia marka. Pytasz czy to dobre auta? Jak dbasz tak masz i nie jest to zależne od znaczka.
Jak kupisz używane wypicowane na igłę, a to w rzeczywistości szrot to będziesz markę przeklinał do końca życia.

Ja tam miałem wszystkie auta na "F" i nie żałuję. Każdy model ma jakieś swoje bolączki ale po ich wyeliminowaniu jeździło się bez większych awarii.

paoloWawa 22-06-2015 11:55

Odp: Ford g.wno wort.. jakie jest Wasze podejście
 
Mój pierwszy w życiu samochód i Ford to było Mondeo MK2 z 1998r. z silnikiem benzynowym i gazem. Przejechałem nim 73.000 km przez 2,5 roku i mnie nie zawiódł.

Owszem, zdarzały się nieprzewidziane sytuacje, przez długi czas "magicy" nie mogli zidentyfikować skąd mi pukało w zawieszeniu skoro wszystko było sztywne itd. itp. Trochę też w niego zainwestowałem przez te dwa lata bo sporo części wymieniłem. Ale to normalne w aucie które miało kilkanaście lat. Poza tym odwdzięczał się, dowiózł mnie wszędzie tam gdzie chciałem (w zeszłym roku do Amsterdamu a nawet do Albanii - ostatnia podróż miesiąc temu do Włoch). Silnik naprawdę w super stanie. Problemem, jak to w Fordach, była blacharka. Niestety rdza go powoli zjadała. Temat ponoć został rozwiązany w nowszych modelach. Co do plusów to Fordy mają fajne zawieszenie, naprawdę fajnie się te auta prowadzi i fajnie trzymają się drogi.

Dlatego też pozostałem przy marce i moim drugim autem jest też Ford, też Mondeo, lecz MK4 i 2,5T.

Ogólnie jestem bardzo zadowolonym posiadaczem drugiego już Forda, myślę że Ford za sensowne pieniądze daje dobre auta - good value for money jak to mawiają wyspiarze.

To forum to kopalnia wiedzy, poczytaj sobie tematy o Twoim Focusie i dowiesz się na pewno wielu ciekawych rzeczy.

Juzek 22-06-2015 11:57

Ford daje przede wszystkim perfekcyjne prowadzenie i stabilność w zakrętach w modelach gdzie użyto wielowahaczowe zawieszenie. Stosunek jakości auto do jego ceny jest również atrakcyjny.

W moim Mondku urzekło mnie w/w zawieszenie i silnik, który nie jest skomplikowany a zarazem daje frajdę z jazdy. Ponadto w Fordzie nie musisz się ograniczać do wyposażenia auta jakie dała Ci fabryka: w wielu modelach można niewielkim kosztem doposażyć auto w potrzebne gadżety. A od 2007 roku, kiedy to wszystkie modele Forda zostały oparte na Kinetic Design, można dowolnie konfigurować moduły auta za pomocą darmowego oprogramowania, co nie jest takie proste w innych markach.

Może i Ford nie jest super hiper mega, ale korzysta ze sprawdzonych rozwiązań technicznych, które są testowane w laboratorium lub na torze testowym, a nie na klientach, tak jak to robi np. VW.

Ceny części przystępne, koszty serwisu są zależne od mechanika. Dużo źródeł części zamiennych i eksploatacyjnych.

I jeszcze jedna zaleta. .... jakoś złodzieje nie chcą kradnąć Fordów :)

Tapnięte z Szajsunga MkIV

marlon7676 22-06-2015 12:40

Odp: Ford g.wno wort.. jakie jest Wasze podejście
 
Też miałem takie podejście , bo taka była obiegowa opinia o Fordzie , miałem określony budżet i wahałem się między Fordem focusem a Mazdą 6 , w tym budżecie kupiłem Focusa 4- lata młodszego niż Mazda 6 i powiem szczerze że nie żałuję :P myślę że następnym autem będzie również Ford, oczywiście większy tzn Mondeo.:619::619::619:

marez 22-06-2015 12:47

Odp: Ford g.wno wort.. jakie jest Wasze podejście
 
Cytat:

Napisał peter79 (Post 2418925)
A dlaczego ty wybrałeś Forda?

Ja Forda nie wybrałem właśnie. Wybrał mi go mój szef :) Wymieni mi moje obecne auto właśnie na Focusa. A Ford wygrał z innymi ceną.

motorek4612 22-06-2015 12:48

Odp: Ford g.wno wort.. jakie jest Wasze podejście
 
Cytat:

Napisał marez (Post 2418922)
Dlaczego wybraliście Forda a nie np. Opla czy VW albo Renault.

Dlatego że ponieważ aczkolwiek czemu nie.
Bo nie każda morda pasuje do forda.
Ponieważ widok miny ludzi którzy psioczą na forda a nigdy nie mieli gdy wsiada i przejada natychmiast zmieniają zdanie.
Bo ford to bezpieczne auto, w 2005 roku przejechał po mnie tir 18 ton i żyje.
Bo ford uratował mi życie.
Bo ford jest jak zimne piwo w upalny dzień,smakuje najlepiej.
I najważniejsze: ze wszystkich aut na ziemi Ford najbardziej spodobał się mojej żonie i ona lubi wozić swoja dupkę w środku.
Czy wymieniać nadal?????? Chyba juz wystarczy.

marez 22-06-2015 12:55

Odp: Ford g.wno wort.. jakie jest Wasze podejście
 
Cytat:

Napisał marlon7676 (Post 2418957)
Też miałem takie podejście , bo taka była obiegowa opinia o Fordzie , miałem określony budżet i wahałem się między Fordem focusem a Mazdą 6 , w tym budżecie kupiłem Focusa 4- lata młodszego niż Mazda 6 i powiem szczerze że nie żałuję :P myślę że następnym autem będzie również Ford, oczywiście większy tzn Mondeo.:619::619::619:

A napisz jak Focus śmiga z tym silnikiem 100 KM? Daje radę czy trochę brakuje mu mocy? Ja mam raczej ciężką nogę i boję się własnie tych 105 KM w Focusie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.