Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251393)

rozlep 12-03-2013 18:45

mieszek zmiany biegów - jak wymienić??
 
Witam!
czy ktoś wie może jak wymienić mieszek zmiany biegów w kudze z 2008 roku bo na internecie nie ma żadnych zdjęć wskazówek itd. A to wszystko jest tak delikatne że boję się żeby nic tam nie połamać może już ktoś musiał sobie z tym poradzić i wie jak to zrobić najlepiej proszę o podpowiedź:wink:

wrzoch 12-03-2013 21:30

Odp: mieszek zmiany biegów
 
Cytat:

Napisał rozlep (Post 1974394)
Witam!
czy ktoś wie może jak wymienić mieszek zmiany biegów w kudze z 2008 roku bo na internecie nie ma żadnych zdjęć wskazówek itd. A to wszystko jest tak delikatne że boję się żeby nic tam nie połamać może już ktoś musiał sobie z tym poradzić i wie jak to zrobić najlepiej proszę o podpowiedź:wink:

Zrób zdjęcie tego mieszka.
Wymontowałeś go już z samochodu?
Ponieważ Kuga I w środku to Focus C-Max prawie mogę Ci powiedzieć jak to zrobiłem w Maxie.

Mieszek wyciągasz z ramką. Siedzi na wcisk, najprościej chyba wyciągnąć wrzucając luz, albo jakiś parzysty bieg i wciskasz kawałek skóry mieszka do środka tej dziury, którą zasłania i w ten sposób możesz pociągnąć za ten rant osłonę w górę - zaczepy powinny puścić na dole. Nie szarp u góry - tam chyba będą takie wąsy dwa na samej górze osłony - łatwo je urwać. Trzeba tą osłonę pociągnąć do siebie lekko, aby te wąsy wyszły z gniazd i wtedy powinno się udać wyciągnąć to bez połamania.

Skoro i tak wymieniasz mieszek, to równie dobrze możesz go przeciąć na okrągło i zajrzeć przez dziurę gdzie i jak siedzą zaczepy.

Możesz próbować wyciągnąć sam mieszek, ale ta ramka jest z twardego, kruchego i nie za grubego plastiku i dość łatwo ją złamać.

Jak już zdejmiesz osłonę, to do gałki mieszek prawdopodobnie przytwierdzony jest opaską zaciskową - trzeba ją przeciąć.

Teraz ramkę z mieszkiem trzeba wyciągnąć - pchasz ją do góry/przodu ramki i wtedy te zęby na dole powinny minąć krawędź ramki i wyjść.

Jak będziesz demontować zszywki uważaj bardzo, aby nie połamać ramki. Najlepiej nie opieraj żadnych narzędzi o ramkę w celu odgięcia zszywek, tylko użyj małych kombinerek/czegoś w tym stylu.

Jak już uda Ci się to ściągnąć, to nakładasz nowy mieszek, robisz nacięcia ostrym nożem w miejscu gdzie były zatrzaski i nawet tymi samymi zszywkami, które wyciągnąłeś możesz to z powrotem przylepić.
Równie dobrze możesz użyć niedużo kleju do skóry i to skleić.

Miłej pracy. Ja ze swojej jestem zadowolony, chociaż szew nie wyszedł mi idealnie na środku, bo się coś przesunęło. Ale jest jeden tylko i nie widać w sumie.

mateush1977 29-09-2016 14:19

Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów
 
1 załącznik(i)
Witam wszystkich. Mam od niedawna Kugę i już na początek jestem zmuszony wymienić mieszek zmiany biegów. Nie będę się rozpisywać - mam wszystko zdemontowane oprócz zdjęcia mieszka z tej srebrnej tulei do biegu wstecznego. Nie chce nic połamać, nie mam patentu jak to wyjąć. Może ktoś to robił?

tedi_k 29-09-2016 19:53

Odp: Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów
 
Cytat:

Napisał mateush1977 (Post 2667055)
...nie mam patentu jak to wyjąć. Może ktoś to robił?

Widzisz dokładnie jak to jest poskładane. Nie ma na to chyba żadnego patentu, bo Ford to sprzedaje tylko razem. Mimo swojego doświadczenia też doszedłem to tego miejsca i się poddałem.

piniu1 29-09-2016 20:07

Odp: Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów
 
a co było powodem że chcesz go wymienić?

tedi_k 29-09-2016 20:14

Odp: Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów
 
Zwykle albo połamana ramka plastikowa na dole mieszka (tak było w przypadku, który ja "naprawiałem"). Albo "złuszczona" derma.
W tym "moim" przypadku poradziłem sobie z połamaną ramką odpowiednio przymocowując ją na stałe do ramki srebrnej. Skuteczność pełna.

mateush1977 30-09-2016 06:52

Odp: Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów
 
Udało mi się to rozebrać. Powiem tak - jeżeli nowy materiał będzie grubszy od zastosowanego oryginalnego, nie ma szans żeby to poskładać. Nie ścisną się ta srebrna tulejka i ten czarny plastik od blokady wstecznego. Ja to trochę ścisnąłem, ale nie było luzu i nie działała blokada wstecznego. Może ktoś potwierdzić, bo niby w sklepie Forda piszą, że pasuje od C max'a. Nie ma używek do Kugi, natomiast do tego drugiego coś by się znalazło...
P.S. jeszcze spróbuje coś pokombinować (Polak potrafi).

mateush1977 30-09-2016 15:23

Odp: Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów
 
2 załącznik(i)
No to się pochwalę...

leszcz 30-09-2016 22:56

Odp: Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów
 
Cytat:

Napisał mateush1977 (Post 2667680)
się pochwalę.

brawo :one: dobra robota

tico0 25-11-2016 18:50

Odp: Wymiana mieszka lewarka zmiany biegów
 
Witam, to ja zapytam jak zdjąć samą gałkę? bo rozumiem że by wymienić mieszek to trzeba to zrobić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.