Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Centralny nie zamyka + sam się otwiera. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=144701)

Mateo 24-11-2011 12:15

Centralny nie zamyka + sam się otwiera.
 
Witam,

Sprawa wygląda co najmniej dziwnie, szukałem szukajką i coś mnie więcej znalazłem o nie zamykającym się centralnym z pilota.
W moim przypadku jeśli już się zamknie, to sam się otwiera:shock:
Zamknięty z kluczyka nie otwiera się, jednak z pilota jest problem. Nawet jeśli się zamknie, idę do pracy, wracam po 8 godzinach a on otwarty.
Zastanawiałem się nad opcją że centralne innych samochodów mogą otwierać.
Jakieś propozycje?

kriss941 24-11-2011 12:39

Odp: Centralny nie zamyka + sam się otwiera.
 
Objawy wskazują na zepsuty wyłącznik w zamku kierowcy lub pasażera
Do sprawdzenia jeszcze krańcówki drzwi .
Jeśli oczywiście jest to centralny fabryczny

lucas616 24-11-2011 12:41

Odp: Centralny nie zamyka + sam się otwiera.
 
Cudna elektryka. Powiem tylko że u mnie jest podobnie na odwrót. Otwieraniem otwiera a potem zamyka. Jak jest auto zagrzane to lepiej działa a tak jak stoi nie ruszany to lubi wariować :619:

romek10 24-11-2011 13:43

Odp: Centralny nie zamyka + sam się otwiera.
 
U mnie takie jaja występują przy temperaturach poniżej -20 (parę razy ostatniej zimy). Jak się autko nagrzeje to samo puszcza. Trzeba by rozkręcić mechanizmy centralnego w drzwiach i przeczyścić, bo może coś nie łapać i centralka wariuje.

Mateo 29-11-2011 15:41

Odp: Centralny nie zamyka + sam się otwiera.
 
Centralny fabryczny, ale jakie krańcówki drzwi? Jaki wyłącznik w zamku? Centralka jest radiowa tak dla jasności. Chciałbym to sam zrobić ale nie wiem gdzie szukać, rozbiore wszystko a potem będę miał problem:)

gorni 29-11-2011 18:57

Odp: Centralny nie zamyka + sam się otwiera.
 
chodzi o to, że to tak jak by nie odbijała Ci klamka, rozumiesz? Czyli że w zamku który może sterować całym centralnym ( wszystkimi ryglami) w tym przypadku zamek kierowcy lub zamek pasażera, i na tych zamkach bym się skupił, poszukał usterek w mechanicznym sterowaniu. A jeśli dokładałeś centralkę, to zobacz czy gdzieś nie jest przewód niezaizolowany, bo o ile się nie mylę to mondki mają sterowanie masą.

valdi2000 29-11-2011 21:01

Odp: Centralny nie zamyka + sam się otwiera.
 
witam

walczyłem z takim samym zachowaniem tydzień temu, popsuł Ci się mikro łącznik w zamku kierowcy lub pasażera,(nie rozbieralny) jest ich tam dwa, jeden sprawdza czy drzwi zostały zamknięte a drugi daje masę do centralki jak wciśniesz klamkę żeby zamknąć auto od środka,

jak sprawdzić, zacznij do drzwi kierowcy, otwórz drzwi i rozkręć to gumowe połączenie w którym idą kable do drzwi, zamknij drzwi i sprawdź czy jest jakaś poprawa, jeśli nie to podłącz kable i rozłącz kable w drzwiach pasażera i ta sama procedura, jeśli będzie poprawa to te drzwi są wadliwe,

ja w drzwiach pasażera miałem problem i się otwierał cały czas, wystarczy najlepiej we wtyczce przeciąć dwa cienkie przewody co dają masę do centralki, po tym zamek ożyje ale nie będzie się już dało zamknąć całego auta od środka jedna klamką , (każde drzwi trzeba będzie zamykać z osobna) no ale coś za coś

pozdrawiam
paweł

1olek 29-11-2011 22:50

Odp: Centralny nie zamyka + sam się otwiera.
 
mozna tez zamek rozebrac i wymienic mikrowylaczniki i wtedy jest jak bylo ;)

P.S. gorni w opisie masz ze auto to wesja LX, skad wersja LX w europie, przeciez LX to wersje na wyspy z kiera po prawej ;)

Makaron_82 19-03-2013 08:53

Odp: Centralny nie zamyka + sam się otwiera.
 
Witam. Do soboty zamek działał jeszcze tzn po kilku próbach z pilota wreszcie zamknął i nie odbił! Ale wychodząc rano do pracy auto było już otwarte. Teraz wcale nie zamyka nawet nie reaguje na zamknięcie od środka drzwiami kierowcy! Szukać może gdzieś przelamanej masy?

Lucek 19-03-2013 15:48

Odp: Centralny nie zamyka + sam się otwiera.
 
Cytat:

Napisał Mateo (Post 1742347)
Witam,

Sprawa wygląda co najmniej dziwnie, szukałem szukajką i coś mnie więcej znalazłem o nie zamykającym się centralnym z pilota.
W moim przypadku jeśli już się zamknie, to sam się otwiera:shock:
Zamknięty z kluczyka nie otwiera się, jednak z pilota jest problem. Nawet jeśli się zamknie, idę do pracy, wracam po 8 godzinach a on otwarty.
Zastanawiałem się nad opcją że centralne innych samochodów mogą otwierać.
Jakieś propozycje?

Znajomy miał taką sytuację iż jego kierownik przy otwieraniu swojego auta z pilota otwierał także jego więc może być taka sytuacja iż centralny innego auta otwiera nasz samochód .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.