Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Nowe przepisy i nowe mandaty - dyskusja. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=220173)

Keram-1 19-02-2015 17:14

Nowe przepisy i nowe mandaty - dyskusja.
 
Witam zapraszam do dyskusji nad nowymi przepisami w ruchu drogowym
Artykuł w pierwszym linku , w drugim wykaz odcinków pomiaru prędkości.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kocur 19-02-2015 18:08

Odp: Nowe przepisy i nowe mandaty - dyskusja.
 
Tak żeby lepiej zobrazować:


http://d.polskatimes.pl/k/r/1/5b/48/54d3939d0e82b_p.jpg



A opinia? Jeśli będą łapać gości co jadą 150 km/h Alejami w centrum miasta to ok - ale znając życie ustawią się na drodze osiedlowej gdzie jest 20 km/h i będą łapać tych o z górki się rozpędzą :)

kicaj 19-02-2015 18:41

Jak podwyższa zarobki dwukrotnie to czemu nie...
Ten co ma kasę to to oleje bo będzie go stać a biedny będzie płakał. Nie wspominając że ten bogaty ma auto co może tak przekraczać prędkości...

Jedynie punkty są sprawiedliwe, albo mandaty proporcjonalne do przychodów (nie dochodów)...

Sent from mobile.

Markoo 19-02-2015 18:57

Odp: Nowe przepisy i nowe mandaty - dyskusja.
 
Cytat:

Napisał kicaj (Post 2355723)
Jak podwyższa zarobki dwukrotnie to czemu nie...

Ale przecież, nie ma obowiązku płacenia mandatów.
Cytat:

Napisał kicaj (Post 2355723)
Jedynie punkty są sprawiedliwe, albo mandaty proporcjonalne do przychodów (nie dochodów)...

Chyba nikt nie rezygnuje z punktów? A co do proporcjonalności wysokości mandatów od zarobków, to dlaczego biedny ma mniej płacić za to samo przewinienie niż bogaty, tą sprawę ma załatwić system punktów karnych.
A co do samej skuteczności... to jest taka filozofia, to nie wysokość kary odstrasza lecz jej nieuchronność.

siebek 19-02-2015 19:11

Odp: Nowe przepisy i nowe mandaty - dyskusja.
 
Według mnie przesadzili trochę z podwyżką do 10km/h w terenie zabudowanym. Zwykłe zagapienie się i już można złapać niezły mandat. Mandaty za przekroczenie >30km/h w terenie zabudowanym powinny być jeszcze wyższe.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :
Mnie właśnie wysokość kary nauczyła bardzo rozsądnej jazdy i staram się nie przekraczać prędkości o więcej niż 10km/h. W Norwegii za przekroczenie o 25km/h w terenie zabudowanym dostajesz srogą karę pieniężna + tracisz prawo jazdy. Za 30km/h lub więcej możesz trafić do więzienia. Taka kara daje do myślenia i uwierz, że noga automatycznie z gazu schodzi ;)

Marek 19-02-2015 19:24

Odp: Nowe przepisy i nowe mandaty - dyskusja.
 
Na bogato Panie i Panowie.....gaz do dechy:D


Na serio to jakbym miał 1500 mandatu zapłacić to 10 razy bym się zastanowił czy rajd przez miasto urządzać.


Budżet się sam nie załata i po raz kolejny widać, że Państwu trzeba pomóc. Benzyna potaniała to mandaty podrożeją :)

Markoo 19-02-2015 19:24

Odp: Nowe przepisy i nowe mandaty - dyskusja.
 
Cytat:

Napisał siebek (Post 2355746)
Według mnie przesadzili trochę z podwyżką do 10km/h w terenie zabudowanym

Nie nie przesadzili.... tylko u nas jest inny problem, właśnie z tym zabudowanym żeby on był rzeczywiście zabudowany, to jazda z przepisową prędkością byłaby bardziej "znośna...realna"
Cytat:

Napisał siebek (Post 2355746)
W Norwegii za przekroczenie o 25km/h w terenie zabudowanym dostajesz srogą karę pieniężna + tracisz prawo jazdy.

Ok a jakie jest prawdopodobieństwo dostania mandatu tam a tutaj.
Podam przykład (oczywiście święty nie jestem, zwłaszcza jak chodzi o teren pseudo zabudowany): Około 5 lat jazdy do pracy "kilkanaście km" naocznie 3 razy widziałem kontrolę prędkości, to te 200zł mandatu spokojnie mogę sobie doliczyć do kosztów podróży :) ... a jakby trzeba było taką daninę płacić co tydzień... myślę że 99% kierowców by patrzyło na znaki (z powodów finansowych a ten 1% zwolnił by z powodu punktów).

siebek 19-02-2015 20:07

Odp: Nowe przepisy i nowe mandaty - dyskusja.
 
Prawdopodobieństwo raczej nawet mniejsze niż w Polsce ;) Ale mimo wszystko wysokie kary i to w szczególności te niepieniężne bardzo działają na wyobraźnię.

Juzek 20-02-2015 09:36

Odp: Nowe przepisy i nowe mandaty - dyskusja.
 
Jedyne co mi się nie podoba to określanie procentu od średniej krajowej a nie od zarobków delikwenta ściągnięte go z ostatniego zeznania podatkowego. OK. Fajnie, że podnieśli kary ale dalej to jest niesprawiedliwe.

fanatyk81 20-02-2015 17:40

Odp: Nowe przepisy i nowe mandaty - dyskusja.
 
recydywa to powinna być juz po pierwszym razie...
kary aktualne są zbyt małe i tu nie ma co do tego wątpliwości.

z drugiej strony jeśli sieć dróg szybkiego ruchu się powiększy to ilość mandatów będzie mniejsza, bo nikt nie bedzie pędził na złamanie karku wiedząc że za chwile będzie na autostradzie czy też ekspresówce


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.