Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] TPMS. Przełączenie pomiaru ciśnienia w kołach z TPMS na ABS. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=328122)

Darek_J 03-04-2022 11:28

TPMS. Przełączenie pomiaru ciśnienia w kołach z TPMS na ABS.
 
Witajcie.
Na znanym portalu z filmami wideo jest film, w którym człowiek chwali się że można przełączyć mierzenie ciśnienia w kołach z systemu działającego na zasadzie czujników w kołach (TPMS), na system, w którym system ABS na podstawie średnicy koła mierzy liczbę obrotów koła w czasie jazdy. W chwili, gdy liczba obrotów koła rośnie system sygnalizuje obniżenie ciśnienia w kołach. Dzięki temu nie potrzebujemy czujników w kołach. Czy ktoś z Was wie jak to wyklikać w FORScan lub ELMConfig? Pozdrawiam.

tedi_k 03-04-2022 11:37

Odp: TPMS. Przełączenie pomiaru ciśnienia w kołach z TPMS na ABS.
 
Cytat:

Napisał Darek_J (Post 3404473)
.... człowiek chwali się że można przełączyć mierzenie ciśnienia w kołach z systemu działającego na zasadzie czujników w kołach (TPMS), na system, w którym system ABS na podstawie średnicy koła mierzy liczbę obrotów koła w czasie jazdy. ...

Jak zwykle problem jest nie z "chwalącym się" a z tym co ogląda...
Osobiście zalecam Koledze patrzeć na ten film "do skutku" - aż Kolega "ogarnie" o jakie auto w tym filmie chodzi...
Dodam tylko, iż poza znaczkiem "Ford" auto ma jeszcze dodatkowo nazwę typu...

A poza wszystkim - jak się pisze w temacie z prefixem "Mondeo 2014-" (czyli MK5), to oznaczenie w profilu "MK2" (bez typu...) wydaje się być "mało mówiące i trochę od czapy"...

Darek_J 03-04-2022 14:47

Odp: TPMS. Przełączenie pomiaru ciśnienia w kołach z TPMS na ABS.
 
Nie napisałem, że jest jakiś problem z twórcą tego filmu.
Skoro obejrzałem film, to znaczy że mam oczy i widzę na jakim modelu jego autor prezentuje swoje umiejętności i nie muszę tego "ogarniać". Jeśli da się to zrobić FORScanem lub ELMConfigiem w Fordzie Focusie, który posługuje się systemami TPMS i ABS, to być może to samo można zrobić w Mondeo MK5.
Dziękuję, że Kolega uświadomił mnie, że samochody oprócz nazwy producenta mają również nazwę modelu. Dotychczas myślałem, że Ford to Ford i tyle. Opis w profilu uzupełniłem i za tą jedyną konstruktywną informację we wpisie Kolegi dziękuję.

SRS 03-04-2022 15:03

Odp: TPMS. Przełączenie pomiaru ciśnienia w kołach z TPMS na ABS.
 
Cytat:

Napisał Darek_J (Post 3404518)
który posługuje się systemami TPMS i ABS, to być może to samo można zrobić w Mondeo MK5.

a czy focus to takie samo auto co mondeo , nie ma możliwości przełączenia na system pomiaru ciśnienia w oponach ( z abs) na DDS bo nie ma takiej opcji w MK5


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.