Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Jak wyłączyć automatyczne światła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262410)

Jozek_4301 17-04-2017 21:30

Jak wyłączyć automatyczne światła
 
Witam.
Od kilkunastu dni mam focusa mk3 rok prod 2011 z automatycznymi światłami. Czy tak powinno być że w czasie jazdy lub postoju gdy włącznik świateł mam na pozycji "0" to wraz świecą się światła mijania(nie wiem czy świeci się tyły, nie sprawdzałem). W instrukcji pisze że przełączenie pokrętła na zero powinno wyłączyć wszystkie światła a u mnie te światła gasną dopiero gdy zgaszę silnik i wtedy zapalają się światła do pozycyjne, o których już czytałem że chyba nie da się ich wyłączyć.
Z tego co patrzyłem w menu w ustawieniach- światła-mam tylko św. deszczowe,przyciemnienie i ośw. do wysiadnia.
Moje pytanie czy da się jakoś wyłączyć te automatyczne światła, czy jest jakiś sposób żeby wyłączyć te światła do wysiadania.

krystianen 17-04-2017 22:09

Odp: Focsu mk3 automatyczne światła
 
Zgodnie z Polskimi przepisami światła powinny zapakać sie automatycznie po przekreceniu zapłonu takze w pozycji 0, czesto auta przyjezdzajace z Niemiec nie maja nic w pozycji 0.

Jeżeli chcesz mieć to wyłączone musisz podjechać do osoby co wyłączy ci to komputerem.

Jozek_4301 18-04-2017 21:53

Odp: Jak wyłączyć automatyczne światła
 
To w takim przypadku przy jeździe w ciągu dnia w jakiej pozycji powinno być pokrętło na tym "0" czy na automacie. Bo jak przełączyłem na automat to również paliły się tylne pozycyjne.
Dzięki za odpowiedź

arturek 19-04-2017 05:46

Odp: Jak wyłączyć automatyczne światła
 
Witam

1) Chyba programem Foccus można wyłączyć świtała włączające się po przekręceniu kluczyka - tzw. "skandynawskie"

pozycja #16 - widoczne na poniższym zdjeciu

http://i65.tinypic.com/2z53fyp.jpg

auta na polski rynek (i nie tylko) są fabrycznie tak konfigurowane, że światła zewnętrzne włączają się po przekręceniu kluczyka => osobiście uważam, to za bardzo wygodne

2) w Twoim przypadku, pozycja AUTO nic nie zmienia
Ta opcja ma sens, jeśli po przekręceniu kluczyka światłą się NIE zapalają => wtedy, w pozycji AUTO, czujnik zmierzchu sam włączałby światła zewnętrzne

3) Jeśli masz wyłącznik z pozycją AUTO, i "nastrojowe oświetlenie wnętrza, to po zmroku
- włączy się nastrojowe oświetlenie wnętrza
- przyciemnią się zegary - jeśli tak sobie ustawisz

4) Oświetlenie do wysiadania, to tylko opóźnione gaśnięcie świateł zewnętrznych - ja to wyłączyłem

pozdrawiam
Arturek

edmun 19-04-2017 09:33

Odp: Jak wyłączyć automatyczne światła
 
A ja właśnie się zastanawiam czy nie wyłączyć sobie LED w pozycji "0" bo przy włączonym silniku w nocy, nie mam jak wyłączyć świateł.

Jozek_4301 19-04-2017 18:46

Odp: Jak wyłączyć automatyczne światła
 
To jest jakaś różnica pomiędzy tymi pozycjami pokrętła od świateł(poza pozycyjnymi)?

radek70 19-04-2017 19:05

Odp: Jak wyłączyć automatyczne światła
 
Cytat:

Napisał Jozek_4301 (Post 2789094)
To jest jakaś różnica pomiędzy tymi pozycjami pokrętła

W Focusie mk2 i w Fieście MK7 na "auto" mijania przełączają się na 70% w dzień, 100% mocy po zmroku (nie dotyczy ksenonów). Na "0" świecą cały czas na 70%. Nie wiem czy tak jest w Focusie MK3, niech ktoś potwierdzi...

pjetrucha 19-04-2017 19:32

Odp: Jak wyłączyć automatyczne światła
 
W mk3 tak nie jest.

tedi_k 19-04-2017 20:14

Odp: Jak wyłączyć automatyczne światła
 
W FF3 i innych autach z pozycją AUTO na przełączniku świateł i "światłami skandynawskimi", w pozycji AUTO następuje automatyczne przełączanie "trybu dziennego" na tryb "nocny".
W trybie dziennym nie da się włączyć świateł drogowych, w trybie nocnym i owszem.
Z tego powodu, jeśli jest pozycja AUTO i są światła skandynawskie, powinno się włącznik ustawić na AUTO i o nim zapomnieć.

Jozek_4301 19-04-2017 20:36

Odp: Jak wyłączyć automatyczne światła
 
Ot, jaka mechanizacja:one:
Czyli ustawić na auto i zapomnieć:)
Dzięki za pomoc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.