Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Ogólne] podniesienie mocy w 2.2 TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=269067)

szynszyl 31-08-2017 19:15

podniesienie mocy w 2.2 TDCi
 
jako że lajkonik w temacie diesla jestem, to pytam u źródeł. chciałbym się na spokojnie pobawić w zbieranie gratów, żeby za jednym razem wyciągnąć coś z tego silnika czego potrzebuję? większe wtryski, intercooler, turbina? coś jeszcze? wiadomo zmiana mapy

Ptr_Mati 31-08-2017 19:24

Odp: podniesienie mocy w 2.2 TDCi
 
Siema

w moim wcześniejszym 2.2 z 2008 roku Heko na seryjnych gratach chipem zrobił 211 km i 505 Nm więc pytanie czy Chcesz jeszcze więcej? bo jak tak to wtedy napewno ic, turbina i pytanie co z wtryskami. Jak rozmiałem z Grześkiem przy chipie to mówił że gdzieś w angli po wymianie wtrysków itp ponad 250 km wyszło z 2.2 ale to już grubsza inwestycja

szynszyl 31-08-2017 19:29

Odp: podniesienie mocy w 2.2 TDCi
 
no pytam @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] na prv ale milczy na razie.
ic z czego? jakieś numery?
turbina jak wyżej...
wtryski z czego? obecnie mam te piezoelektryczne
mnie sie nie spieszy - zabawa na wiosne raczej

latar 31-08-2017 20:01

Odp: podniesienie mocy w 2.2 TDCi
 
Sam program i ewentualnie ICek. O ICku tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dalej przerobienie turbo na hybrydę. Ja robiłem u Peruna. Posty od #420
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nic więcej nie ma sensu finansowo bo byłaby to bardzo indywidualna rzeźba. Ewentualnie rozluźnienie wydechu włącznie z katalizatorem i downpipem.
Wtryskiwaczy większych nie ma skąd wziąć. Przerobić się nie da bo nie ma wiedzy ani części. Ewentualnie dotrysk wat-methu :619: ale to już jesteśmy na pułapie 20k łącznie.

Jeśli chodzi o kozackie mody to polecam poliuretan z [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Jak mój pekaeS teraz zakręca!!!! Ogień!

szynszyl 31-08-2017 20:09

Odp: podniesienie mocy w 2.2 TDCi
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] rzeźbiłeś zderzak pod Icka?
z tym Perunem się wczytam - dzięki za link, chyba bym nie znalazł :)
kata z chęcią bym wywalił, pewnie przy okazji modyfikacji i strojenia za jednym razem. downpipe - pewnie jakaś ręczna robótka, bo nie kojarze z czego można coś wsadzić plug&play

cliner 31-08-2017 20:21

Odp: podniesienie mocy w 2.2 TDCi
 
Cytat:

Napisał szynszyl (Post 2852184)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] rzeźbiłeś zderzak pod Icka?
z tym Perunem się wczytam - dzięki za link, chyba bym nie znalazł :)
kata z chęcią bym wywalił, pewnie przy okazji modyfikacji i strojenia za jednym razem. downpipe - pewnie jakaś ręczna robótka, bo nie kojarze z czego można coś wsadzić plug&play

Poszukaj na stronie Foxa, mają zdaje się wydechy do 2.2 TDCI,razem z DP.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

latar 31-08-2017 20:29

Odp: podniesienie mocy w 2.2 TDCi
 
ICek pasuje bez żadnej modyfikacji zderzaka. Trochę trzeba podciąć dolną osłonę podwozia żeby wpasować płaskowniki ale to jakieś 5mm na stronę. Nic poza tym co w poście, który podałem nie potrzeba.

Właśnie patrzyłem i Fox niema nic do 2.2 :/ Tylko 2.5t i Ecobjust.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] robił wydech w swoim 2.2 jak go miał przez chwilę. Na pewno od DPFa to końca ale czy DP i decat robił to nie pamiętam.

szynszyl 31-08-2017 21:25

Odp: podniesienie mocy w 2.2 TDCi
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dzięki. lubie konkrety :)

heko 31-08-2017 23:40

Odp: podniesienie mocy w 2.2 TDCi
 
2.2tdci
wtryski w porywach wydolą przy dobrych wiatrach 220KM
powyżej tego jest gorąco i ciasno na wydechu, będą usterki,tryby awaryjne i nie tylko
zastępczych wtrysków brak
aby dociągnać trochę więcej, powtarzam, trochę, spore inwestycję potrzebne są, IC, turbo zapodać trzeba, a to nie są tanie rzeczy :D
jedynie metanol pomoże, ale to wieczny problem
ogólnie 215-220KM i finał
albo dpf pa, pa i kolejne 20KM...ale to już auto mało ekologiczne i może przysporzyć problemów u panów wtykających rureczkę w dupeczkę :(

slawek-kali 01-09-2017 00:01

Odp: podniesienie mocy w 2.2 TDCi
 
czyli tylko 20KM z 200 ori mozna wyciaganc bez ingerencji? .. oj slabo chyba jednak wezme znow 2.0..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.