Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] pytanie dotyczące szybkiego odszraniania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=77318)

max tdci 26-08-2009 11:25

pytanie dotyczące szybkiego odszraniania
 
czy po wyłączeniu szybkiego odszraniania szyb nadal macie włączone podgrzewanie szyb przedniej i tylnej.

wit007 26-08-2009 15:15

Odp: pytanie dotyczące szybkiego odszraniania
 
Rzadko odszraniam szybę przy +30 stopniach, ale sprawdzę ;)

jarecki46 26-08-2009 18:19

Odp: pytanie dotyczące szybkiego odszraniania
 
Tak,trzeba je wyłączyć osobno,u mnie jest to samo

jarecki46 26-08-2009 18:21

Odp: pytanie dotyczące szybkiego odszraniania
 
a w ogóle to zaobserwowałem,że po włączeniu tego max-a leci prawie od razu ciepłe powietrze pomimo,że silnik jest zimny.Czyżby tam była jakaś nagrzewnica elektryczna czy mam omamy ???:shock:

jojojo 26-08-2009 19:47

Odp: pytanie dotyczące szybkiego odszraniania
 
Cytat:

Napisał wit007 (Post 1232258)
Rzadko odszraniam szybę przy +30 stopniach, ale sprawdzę ;)

Mamy sierpień i chłodniejsze wieczory. Odpal wieczorem auto, a szyba momentalnie Ci zaparuje. Polecam funkcję "odszraniania" jak głupio by to nie brzmiało w sierpniu.

jojojo 26-08-2009 19:48

Odp: pytanie dotyczące szybkiego odszraniania
 
Cytat:

Napisał jarecki46 (Post 1232365)
a w ogóle to zaobserwowałem,że po włączeniu tego max-a leci prawie od razu ciepłe powietrze pomimo,że silnik jest zimny.Czyżby tam była jakaś nagrzewnica elektryczna czy mam omamy ???:shock:

To raczej nie omamy. Musi coś być. Gdybyś miał czekać w zimę aż silnik się rozgrzeje... brrr!

makos 26-08-2009 20:20

Odp: pytanie dotyczące szybkiego odszraniania
 
Cytat:

Napisał jojojo (Post 1232441)
To raczej nie omamy. Musi coś być. Gdybyś miał czekać w zimę aż silnik się rozgrzeje... brrr!

W większości Mondeo i Maxiów z silnikami diesla (dla naszej strefy klimatycznej) jest zainstalowana dodatkowa elektryczna nagrzewnica powietrza ( jest o tym nawet wspomniane w instrukcji obsługi).

Silnik diesla (ze względu na wyższą sprawność i mniejsze zużycie paliwa) nie dostarcza takiej ilości ciepła by w miarę szybko ogrzać kabinę co jest odczuwane jako dyskomfort.

W zimie, włączenie ogrzewania kabiny na postoju może skutkować spadkiem temperatury płynu chłodniczego (i nie jest to źle działający termostat) - sprawdzałem w kilku Fordach... Po prostu brakuje ciepła.

Pozdrawiam

Makos

Dziękuję Kolegom za podjęcie w ten upalny dzień tematu zimy - już mi lepiej, a nawet mogę wyłączyć klimę.

przemo* 31-08-2009 09:40

Odp: pytanie dotyczące szybkiego odszraniania
 
Niestety albo stety po wyłączeniu szybkiego odszraniania trzeba wyłączyć z palca podgrzewanie szyby przedniej i tylnej (w mojej wersji S'iu tak jest).

--
przemo*

arain 27-02-2012 15:51

Odp: pytanie dotyczące szybkiego odszraniania
 
U mnie wyłącza przód sam, ale tył trzeba manualnie;

Mam pytanie względem tej elektrycznej nagrzewnicy - czy komuś kiedyś ona szwankowała ?
Jak odpalałem tej zimy auto i od razu włączałem rozmrażanie pojawiły się problemy:

1) po przejechaniu całej trasy do domu [ponad 30km - średnia 110km/h] termostat nie wskazywał żadnej temperatury silnika - zawiesił się przed skalą
2) cały czas pracuje chłodnica - straszne wycie [nawet około 1min po wyłączeniu silnika!]
3) włączanie i wyłączanie silnika nic nie pomoga [sprawdzałem też po 1h - stał w garażu]
4) w ASO sprawdzali komp - brak błędów
5) we szsytkich wypadkach problem 'sam znikał' następnego dnia

Najgorsze jest to że miałem taką sytuację już 5-cio krotnie :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.