Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wskazania poziomu naładowania akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=150106)

ocznik 05-02-2012 21:40

Wskazania poziomu naładowania akumulatora
 
Witam,

nie mogę znaleźć nic na ten temat szukajką, może wrzucam złe frazy.

Chodzi o wskazania naładowania akumulatora przy selftescie zegarów.
Moje Mondeo pokazuje, że akumulator ma 11.2V jednak gdy w tym samym czasie sprawdzam miernikiem, jest 12.2 - 12.0V.
Zastanawia mnie czy to normalne. Samochód ma błąd związny z niskim napięciem, ale powstał po odpalaniu samochodu po tygodniu stania na mrozie bez odpalania.
W czasie odpalania napięcie w selfteście spada do 10.2V, jednak samochód odpala bez problemu za pierwszym przekręceniu.

Niestety nie miałem możliwości zweryfikowania tego miernikiem przy odpalaniu - brak drugiej osoby.
Podczas pracy silnika w selftescie napięcie ładowania podaje 13.7V (nie sprawdzałem niestety miernikiem).

Samochód stoi na codzień w garażu podziemnym, gdzie panują dodatnie temperatury (6-8 st. C).
Zostawiony dziś na mrozie na 4 godziny po krótkiej jeździe odpalił bez problemu.

Podłączenie prostownika powoduje wzrost napięcia na akumulatorze do 12.8 V (mierzone miernikiem, seltest pokazuje w takim stanie nadal 11.2V).

Czy to normalne zachowanie i wskazania komputera? Zastanawiam się czy akumulator jest rzeczywiście do wymiany (po wyskoczeniu błędu po tygodniowym przestoju na mrozach).


Czy możecie sprawdzić jak to wygląda u Was w samochodach?

Pozdrawiam,
MK

P.S.
samochód nie pokazuje żadnego komunikatu o rozładowanej baterii czy innych takich.

gandolfinek 06-02-2012 08:43

Odp: Wskazania poziomu naładowania akumulatora
 
U mnie w selftest też pokazuje 11,2V i nie mam żadnych problemów z odpaleniem pojazdu (póki co) a parkuję na strzeżonym pod chmurką.

karloss 06-02-2012 09:33

Odp: Wskazania poziomu naładowania akumulatora
 
Już kiedyś pisałem, że selftest z zegarów i parametr bat nie oznacza napięcia na akumulatorze ani napięcia ładowania.
To jest raczej poziom napięcia zasilającego komputer silnika.

Zicher2 06-02-2012 09:39

Odp: Wskazania poziomu naładowania akumulatora
 
Cytat:

Napisał ocznik (Post 1778664)
Samochód ma błąd związny z niskim napięciem

skasuj i wtedy zobacz wskazania.

ocznik 06-02-2012 17:01

Odp: Wskazania poziomu naładowania akumulatora
 
skasować można tylko kompem czy są jakieś inne techniki o których jeszcze na forum nie wyczytałem?

Dziś samochód po 9 godzinach na dworze bez problemu odpalił. co prawda za drugim razem, ale pierwszym ledwo go nawet zachełtoliłem.

Hal.9k 09-02-2012 21:07

Odp: Wskazania poziomu naładowania akumulatora
 
Na selfteście: po nocy 11,3V; po uruchomieniu silnika 14,3V (głównie, bo cały czas się szybko zmienia w przedziale 14,1-14,9); po przejechaniu paru km i wyłączeniu silnika 12,1V; przy wyłączonym silniku po dłuższej jeździe, jakieś 200 km 12,3V.

Jak objawia się ten błąd który masz ?
Mój po mroźnej nocy - -15st C - uruchamia się z wyczuwalnym trudem, co nawet mnie specjalnie nie dziwi. Natomiast jak już silnik zaskoczy to na ułamek sekundy pojawia się kluczyk, ikonka "i" (komunikat) z tekstem "usterka ...", którym towarzyszy krótki dźwięk. Trwa to na tyle krótko, że nigdy nie zdążyłem doczytać czego to usterka. Również w podmenu 'ustawienia>...>komunikaty' w Convers+ nie ma żadnego komunikatu. Niczego innego nie zauważyłem, więc póki co to ignoruje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.