Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] drganie,wibracje,telapanie autem przy predkosci od 90km/h (winna polos napedowa?) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268984)

Fordo_Mondo 29-08-2017 22:02

drganie,wibracje,telapanie autem przy predkosci od 90km/h (winna polos napedowa?)
 
Witam szanownych forumowiczow

Całkiem niedawno, udalo się rozwiazac problemy z ukladem wtryskowym,
a już pojawił sie kolejny problem..
no cóż, nie bede narzekal,
w końcu autko ma swoj wiek i przebieg (ok 300k)

Problem pojawia się głównie przy prędkościach powyżej 90-100km/h
Jest tez znacznie bardziej odczuwalny w trakcie przyspieszania i hamowania po nabraniu wiekszej predkosci.
Do 90km/h problem praktycznie nie wystepuje.

Telepie się wszystko,
wibracje/drgania odczuwalne sa na kierownicy, drzwiach, podlodze,
do tego czasami dochodzi dziwny odgłos "cykania" ( nie wiem jak go nazwać) z prawej strony auta,
ale nie zawsze wystepuje.

Na podstawie informacji ktore znalazlem, przegladajac rozne fora i nie tylko, wyglada to na problem z prawa (dluzsza) polosia napedowa.
Podobno czestym winowajca jest przegub wewnetrzny prawej polosi napedowej..

Czy ktoś zetknal sie z podobnym problemem ?

Czy w przypadku gdy winowajca moze byc polos, warto bawic sie w rozbieranie ogladanie przegubow polosi czy od razu zamowic cala ?

Interesujacy jest fakt, ze na rynku w sprzedazy jest znacznie wiecej przegubow zewnetrznych, anizeli wewnetrznych,
wlasciwie to rzadko mozna trafic na nowy przegub wewnetrzny..
Dodatko cena samego przegubu nie rozni sie mocno od ceny calej polosi.

Moze kiepsko szukalem, ale zaskoczylo mnie rowniez ze na rynku polosi napedowych dla Mk3,
nie bardzo mozna znalezc jakies marki z wyszej polki, jedynie takie firmy jak
NTY,
GSP,
Maxgear
ktorych ceny wahaja sie od 200-300zl

Generalnie autkiem da sie jezdzic,
ale nie chcialbym, zeby skonczylo sie to w pewnym momencie tragicznie,
przy rozwinieciu wiekszej predkosci, gdzies na autostradzie..

Proszę o komentarze, jeśli ktoś się spotkał z czymś podobnym.

Rafał A.(antek) 03-09-2017 12:33

Odp: drganie,wibracje,telapanie autem przy predkosci od 90km/h (winna polos napedowa?
 
Jeśli drgania są przy przyspieszaniu, a ustępują po puszczeniu gazu to prawdopodobnie półoś przegub wewnętrzny. Dla pewności sprawdzić luz ręką pod autem.
Co do części tu używka oryginał albo te zamienniki co wymieniłeś. Na rynku brak markowych.

Fordo_Mondo 03-09-2017 12:37

Odp: drganie,wibracje,telapanie autem przy predkosci od 90km/h (winna polos napedowa?
 
Dziekuje za podpowiedz, drgania faktycznie nie natychmiastowo, ale dopiero po chwili ustepuja po puszczeniu gazu,
a kolega mial juz moze doswiadczenie z tymi tanszymi zamiennikami ?

po dluzszym szukaniu udalo mi sie znalezc markowy produkt
w dosc przystepnej cenie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ponoć fabryka w Słupsku..

Psilocke 04-09-2017 12:22

Odp: drganie,wibracje,telapanie autem przy predkosci od 90km/h (winna polos napedowa?
 
Moim prywatnym zdaniem nie warto. Cena jest ponad 100% wyższa niż innych dostępnych na rynku.
Taka niemarkowa polos spokojnie powinna wytrzymać 100 tys jeśli nie upalasz gumy spod świateł. Swego czasu u siebie montowalem Maxgear i nie narzekalem.
Wolałbym za tą cenę wymienić obie.

Fordo_Mondo 04-09-2017 21:57

Odp: drganie,wibracje,telapanie autem przy predkosci od 90km/h (winna polos napedowa?
 
Gdy sie nie spiesze, to jezdze jak emeryt,
to w takim razie zamawiam Maxgeara,
dziekuje kolego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .

Abback 05-09-2017 11:53

Odp: drganie,wibracje,telapanie autem przy predkosci od 90km/h (winna polos napedowa?
 
Za 270 zł u siebie wymieniłem obie półosie rok temu (dawca 2006r. - kompletne wraz z przegubami) i do tej pory zero z nimi problemów :) Na pewno nie włożyłbym u siebie pseudo półosi toczonych z cholera wie jakiego stopu i tak na prawdę nie wiedząc jakie przeciążenia wytrzymują. Zresztą dla mnie ważne też były gumy, które oryginalnie jednak pracują tak jak powinni, a nie te zamienniki co w połowie są z plastiku i co chwila się zsuwają :D

Fordo_Mondo 05-09-2017 23:38

Odp: drganie,wibracje,telapanie autem przy predkosci od 90km/h (winna polos napedowa?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , dziekuje za komentarz

Gregi86 07-09-2017 09:48

Odp: drganie,wibracje,telapanie autem przy predkosci od 90km/h (winna polos napedowa?
 
ja zamawialem kompletne polosie z przegubami zewnetrznymi i wewnetrznymi na Iparts a bralem z firmy Eurodriveshafts (przeguby.pl), z wysylka do Holandii wyszlo mi 930 pln, gdzie zamawialem jeszcze olej do skrzyni i uszczelniacze

Fordo_Mondo 08-09-2017 08:11

Odp: drganie,wibracje,telapanie autem przy predkosci od 90km/h (winna polos napedowa?
 
dzieki za commenta

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Gregi86 08-09-2017 18:57

Odp: drganie,wibracje,telapanie autem przy predkosci od 90km/h (winna polos napedowa?
 
na poczatek jednak polecam na nowo wywarzyc kola, moze odwaznik spadl lub sie odkleil


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.