Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] wskazówka prędkościomierza wychylona na maxa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=150164)

adamlan 06-02-2012 16:55

wskazówka prędkościomierza wychylona na maxa
 
Witam wszystkich
Mam podobny problem jak był opisywany wiele razy na forum np. pod tym wątkiem:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wskazówki idą na maxa, ciężko odpala jak postoi 2-3 dni. Akumulator sprawdzony jest dobry, rozrusznik też działa prawidłowo. Biorę pod uwagę że winą może być siarczysty mróz. Mam też dosyć duże ładowanie w okolicach 14.9-15.2, może to jest przyczyna?

Jednak problem jest taki, że wskazówka prędkościomierza dzisiaj z rana poszła na maxa i już tam została. Ponowne odpalenie autka nic nie daje. Odłączenie akumulatora też nic nie pomogło i pytanie do Was czy znacie może jakiś sposób naprawy tego problemu? Czy muszę rozkręcać licznik? Proszę o pomoc

pozdrawiam :)

mjprzem 07-02-2012 18:47

Odp: wskazówka prędkościomierza wychylona na maxa
 
wejdz w tryb serwisowy..pewnie sama sie wroci ...a jak nie to zdejmij noge z gazu ;)

Bux 07-02-2012 20:27

Odp: wskazówka prędkościomierza wychylona na maxa
 
Wskazówki ida na maksa to problem z ładowaniem czyli albo alternator albo akumulator. Bateria może miec zwarcie miedzy celami dopiero pod obciążeniem. Tak czy siak najlepiej śmignąc do serwiu z bateriami sami sprawdzą najdokładniej.

Xteame 02-07-2016 20:02

Wskazówka prędkościomierza wariuje
 
Cześć, zauważyłem ostatnio że przy 200km/h wskazówka od prędkościomierza wariuje tzn skacze do 0 , a to do 30 to do 100 i tak w kółko, oraz na postoju jak daje gazu to czasem podskoczy, czego mogą być tego objawy ?

miedzianek 03-07-2016 08:24

Odp: Wskazówka prędkościomierza wariuje
 
Cytat:

Napisał Xteame (Post 2620243)
że przy 200km/h

To znak, żebyś zwolnił...

A tak na serio, zimne luty w zegarach albo czujnik VSS

Xteame 03-07-2016 10:58

Odp: Wskazówka prędkościomierza wariuje
 
Czujnik VSS wymieniał poprzedni właściciel tuż przed sprzedażą

Paul_3x 21-03-2024 14:21

Wskazówka prędkościomierza
 
Witam.
Posiadam Focusa 1.8 benzyna/gaz z 2002 roku.
Od jakiegoś czasu wskazówka prędkościomierza przekręciła się w drugą stronę. Czasem pokazuje prędkość, ale od końca. Częściej jednak jest nieruchoma.
Kiedy odpiąłem akumulator wskazówka wróciła na swoje miejsce, ale nie na długo. Kilometry liczy bez zarzutu. Zastanawiam się co jest problemem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.