Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Wentylator chłodnicy wpada w rezonans (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=43230)

tom seaman 02-05-2008 13:27

Wentylator chłodnicy wpada w rezonans
 
Witam,
jak w temacie, wentylator wpada w rezonans, odkręciłem i problem jest z luzem na wale od silniczka do plastykowego wiatraka-śmigiełka, miałem nadzieje że dokręce i będzie git ale okazało się że te śmigiełko jest ok ale lużny jest wał/łożysko...
pytanie: czy ktoś to już to rozbierał i czy jest tam wymienialne łożysko czy trzeba kupić cały silnik wentylatora (najlepiej bez śmigla bo te jest dobre..)

T.M 02-05-2008 13:42

Re: Wentylator chłodnicy wpada w rezonans
 
Są warsztaty, które zajmują się chłodnicami, regenerują też wentylatory (nowe tuleje ślizgowe). Śmigło jest wyważane z wirnikiem, stąd lepiej wymienić cały - po prostu kupić używkę. Zobacz, co będzie taniej.
pozdro
Tomek

tom seaman 02-05-2008 13:56

Re: Wentylator chłodnicy wpada w rezonans
 
dzięki za odpowiedż chyba kupię cały znałazłem na Allegro:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
jedyne co jeszcze badam jaki typ bo są 2 Valeo i Gate, zależy od wtyczki, wszyscy piszą że Ford Galaxy jest typ Valeo i to jest taka okrąkła kostka a ja mam prostokątną - to chyba typ Gate, czy ktoś to przerabiał??
i Jeszcze jedno pytanie mam za chłodnicą 2 wentylatory wyglądają identycznie, oba włączają się jak pracuje klima, jeszcze nie zauważyłem czy oba też włączają się bez klimy latem jak trzeba schłodzić chłodnicę , czy tylko jeden , jeśli tak to który?? Czy przy zakupie/zamówieniu jest różnica czy jest to wentylator klimy czy chłodnicy? wygłądają mi na to samo...

T.M 02-05-2008 16:48

Re: Wentylator chłodnicy wpada w rezonans
 
Oba chłodzą chłodnicę i skraplacz jednocześnie. Przy włączonej klimie idą na 1 biegu. Gdy jest potrzeba obniżenia temp. cieczy chłodzącej włącza się drugi bieg. Prawdopodobnie, na 1 biegu prąd idzie przez wentylatory szeregowo, ponieważ jak wyjąłem jeden wentylator, drugi nie pracował na 1 biegu.
Wybierz wentylator z oryginalną wtyczką. Bardzo duży pobór prądu powoduje duże natężenie, a więc styki muszą być bardzo solidne. Przerabiane wtyczki nie są tu polecane.

T.M 02-05-2008 16:55

Re: Wentylator chłodnicy wpada w rezonans
 
ups! teraz zauważyłem, że masz TDI i u ciebie wentylatory mogą inaczej pracować i być podłączone. Ale z wtyczkami się nic nie zmienia.
pozdro
Tomek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.