Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Nieznana przyczyna rozladowywania aku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=260932)

gumis2027 22-03-2017 20:00

Nieznana przyczyna rozladowywania aku
 
Witam. Jestem nowy na forum i z góry uprzedzam ze przeszukalem już wszystko w Internecie i na forum i nie znalazłem przypadku podobnego do mojego. Posiadam smaxa 1.8taxi z 2007 roku. Problem dotyczy rozladowywujacego się akumulatora i tu uwaga taki myk ze bateria nie pada codziennie a raz na miesiąc lub dwa. Alternator sprawdzony i wymieniony szcztkotrzymacz. Nowy kompletny rozrusznik. Wizyty u magikow i elektronikow daremne bo nikt nie chce się tego podjąć informując ze trzeba czekać aż zacznie codziennie rozladowywac. Auto przeważnie w mieście używane Ale 2 razy w tygodniu ganiam nim trochę dalej. Akumulator nowy fiemme kupiony w sierpniu zeszłego roku oddawany był na gwarancję gdzie stwierdzono nie doladowanie. Akumulator został naladowany a rozrusznik zrobiony. Ladowanie na odpalonym motorze 14,3+/-. Zmierzone napięcie na wyłączonych wszystkich odbiornikach i zamkniętym aucie 0.02A. Może ktoś z Was się spotkał z czymś takim bo przyznam ze że zaczynam powoli się wkurzac na te auto i noszę się z zamiarem zmiany jak nie znajdę przyczyny.

salom 22-03-2017 20:34

Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku
 
Dla takiej błachostki zmieniać??, to już lepiej było nie kupować.

rp222 22-03-2017 20:36

Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku
 
Może za krótkie przebiegi, przeczyść klemy, słupki, przyłączenie (-) do karoski; obserwować.

K@mix 22-03-2017 20:43

Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku
 
Piszesz że sytuacja zdarza Ci się raz na miesiąc, może jest to wina użytkownika a nie auta? Nie zostawiasz włączonego nigdzie oświetlenia wewnątrz? Może to uciążliwe ale sprawdzał bym napięcie na akumulatorze codziennie. Lub najlepiej zainwestować sobie w taki woltomierz w gn zapalniczki. I kontrolować stan ładowania oraz napięcia przed rozruchem.

gumis2027 22-03-2017 21:05

Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku
 
Może i blachostka ale powoli robi się to uciazliwe. Wszystkie swiatelka powylaczane i wszystko co by mogło pobierać prąd a jednak coś jest na rzeczy. Magiki mówili ze zdarzają się takie rzeczy rzadko ale jednak bywaja. Klemy masę auta i różnego rodzaju styki poprzegladane i przetłumaczone. Auto kupuje się po żeby nim jeździć a nie wkurzac chociazby na takie "blachostki" i czekać czasu az gdzieś kiedyś stanie.

SLO 303 22-03-2017 21:40

Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku
 
Auto pobiera 0 dopiero po 30 min. Sprawdzałem ostatnio u siebie.

kleryk 23-03-2017 09:21

Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku
 
To ja Ci napiszę jaki kolega miał przypadek w innym aucie. Właśnie rozładowywało aku co jakiś czas.
Co się okazało jak zaglądną do bagażnika miał bańkę płynu do spryskiwaczy która na mrozach zamarzła i pękła, jak się ociepliło to stopniało i zalało mu wiązkę w bagażniku co powodowało załączanie świateł i pobór prądu. Możliwe że i u Ciebie jest gdzieś zwarcie i takie rzeczy się dzieją.

dr_hans 23-03-2017 09:28

Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku
 
S-MAX wylacza swiatlo, gniazdo zaplaniczki, itp. po okolo 30min od wylaczenia zaplonu...

Ja bym obstawial ze jakis przekaznik sie zawiesza... albo BCM?

Zrob reset BCM FORSCANEM czy ELMCONFIGiem.

gumis2027 23-03-2017 14:41

Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku
 
Hans. Mógłbyś napisać albo wytłumaczyć co to jest te bcm albo dorzucam bo najpredzej bym obstawal przy twojej wersji. Wilgoci nie ma ani w bagażniku ani wew auta a wszystkie możliwe wiązki przejrzalem pod katem możliwego zwarcia i wody w tle.

dr_hans 23-03-2017 15:05

Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku
 
Cytat:

Napisał gumis2027 (Post 2773939)
Hans. Mógłbyś napisać albo wytłumaczyć co to jest te bcm albo dorzucam bo najpredzej bym obstawal przy twojej wersji. Wilgoci nie ma ani w bagażniku ani wew auta a wszystkie możliwe wiązki przejrzalem pod katem możliwego zwarcia i wody w tle.

Jak masz kabel i laptopa to programamem: FORSCAN lub ELMCONFIG mozesz wykonac reset modulu o nazwie BCM. Kabel najlepszy jest od VIAKENa (polski kabel).

Jak podlaczysz sie lapkiem to po resecie BCM tez skasuj bledy i zobacz czy sie nowe tworza zanim aku zdechnie (codziennie sprawdzaj bledy) - moze znajdziesz takze przyczyne upierdliwosci - nowy aku nie powinien zdechnac przez 1 noc nawet jak sa pozycyjne wlaczone itp...

Ja bym tez sprawdzil radio i zmieniarke bo moze to Ci sprawia problemy.

Bump: Moze tez sprawdz i zresetuj BMS - tu jest watek o tym:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.