Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Grzeje się i nie działa ogrzewanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89192)

vip.mayday 19-01-2010 17:10

Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
Witam jestem nowy na tym forum więc proszę o wyrozumiałość gdyby cos było nie tak. Mam problem z moim mondeo 2.0 TDCi 2002r, przebieg 210tys.. Przeszukałem pół internetu i nie znalazłem podobnego przypadku (może nie potrafie szukać:<) Do rzeczy: wczoraj rano odpaliłem auto i wszystko gra i trabi. Po przejechaniu paru kilometrów auto zagrzało sie, temperatura do połowy wskażnika, ogrzewanie działa, cieplutko aż chce się jechać. Przejechałem około 70km i zostawiłem na parkingu. Po około 6 godzinach czas wracac do domu, więc odpaliłem auto i ruszyłem w droge. Ku mojemu zdziwieniu gdy auto złapało delikatnie temperaturke(mniej wiecej 1/4 wskaznika) z nawiewów leciało zimne powietrze, choć klimatronik ustawiony na maxa. Po kolejnym dosłownie kilometrze wskaznik temperatury byl juz w polowie skali i cały czas podnosił się. w mgnieniu oka, lecz nie gwaltownie wskazówka znalazła się na czerwonym polu. (aha i dodam, że nawiewów nadal wiało przenikliwym chlodem:<). Auto straciło moc i trzeb było szukać jakiegoś zjazdu lub parkingu. Pierwsza reakcją po zatrzymaniu była kontrola plynu chlodzącego w zbiorniku wyrównawczym i o dziwo był tyle ile potrzeba i zimny! Pasek klinowy naciągnięty, zadnego przecieku, wszyskto w idealnym stanie. po dosłownie paru minutach po odpaleniu auta temperatura wróciła do normy, czyli do polowy wskaznika, moc, przyspieszenie w normie lecz po przejechaniu następnych dwoch może trzech kilometrach ta sama sytuacja czyli trzeba stawać, nie żadko na środku drogi. Wystarczyło pare minut postoju nawet na odpalonym silniku a temperatura wracała do normy. I trase o długości 70 kilometrów którą normalnie przejade w godzinke meczyłem ponad trzy godziny... podejrzewałem termostat i dzisiaj go wymieniłem lecz niepotrzebnie bo nic nie pomogło. Zadna kontrolka nie swieci nie mruga, auto nie wchodzi w tryb awaryjny. Może ktoś spotkal się z podobnym przypadkiem? Proszę o pomoc.

Karlito 19-01-2010 17:16

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
Objawy pasuja do zamarzniętego płynu w chłodnicy ale po takim czasie to powinien odtajać spokojnie wiec obstawiam pompe wody.

Byku90 19-01-2010 17:19

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
Wymieniłeś na oryginalny termostat o odpowiedniej temperaturze otwarcia? Jedyne co przychodzi do głowy to zły termostat lub niedrożne kanaliki w układzie chłodzenia, zapchana chłodnica (płyn nie krąży) albo może pompa wody nie pompuje i nie ma obiegu cieczy w chłodnicy?

vip.mayday 19-01-2010 17:22

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
Przy zmianie termostatu spuściłem cały plyn z chlodnicy i układu więc napewno nic nie jest zamarzniete. Płyn to borygo i przy -20 stopniach nie było problrmów a przy -5 się pojawił... Jeśli pompa to która z jej cześci mogla nawalić? Wirnik?

vip.mayday 19-01-2010 17:26

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
Cytat:

Napisał Byku90 (Post 1337253)
Wymieniłeś na oryginalny termostat o odpowiedniej temperaturze otwarcia? Jedyne co przychodzi do głowy to zły termostat lub niedrożne kanaliki w układzie chłodzenia, zapchana chłodnica (płyn nie krąży) albo może pompa wody nie pompuje i nie ma obiegu cieczy w chłodnicy?

Tak wymieniłem na oryginał taki sam jak poprzednio. Cały plyn zleciał z układu, więc kwestja niedrożnych kanalików i zapchanej chlodnicy raczej odpada. Moze faktycznie pompa wysiadła. Istnieje sposób, żeby ją sprawdzić bez wyjmowania?

Grumete 19-01-2010 17:28

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
typowe objawy walniętej pompy wody, szykuj kasę, a jak dobrze pójdzie to razem z pompą wspomagania...nie zadałes sobie nawet trudu poszukania na forum, a jest tego pełno, szkoda czasu na kolejny dublujący się temat...

Grzes_Q 24-01-2010 09:47

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
Mam podobną usterke w Focusie 1,8 TDCi a co do postu Pana Grumete "advanced" to widocznie trzeba być "advanced" żeby coś znaleść na tym forum prosze o wiecej wyrozumiałości, jesli znajde przyczyne odpisze co to było. Pozdrawiam.

pawulons 24-01-2010 10:12

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
Jestem tego samego zdania Grzes!!! Tym bardzie, że vip... pisze, że jest początkujący. Ja też czasami szukam pewnych tematów a zajmuje to dużo czasu. Czasami łatwiej zapytać na forum pomimo, iż pewne tematy już się pojawiały. Jeśli ktoś ma czas to odpisze, jeśli ktoś nie ma czasu niech nie odpisuje ale i nie komentuje tego. Wiem, ze i miejsce na serwerze jest ważne i inne przyczyny ale nie popdajmy w skrajności!! Pozdrawiam

krzkol 24-01-2010 10:34

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
Witam, też tak miałem. Nie było ogrzewania a silnik się szybkoprzegrzewał. Winnemu była pompa wodna, która jest napędzana poprzez badziewny wieloklin z pompy wspomagania. Mechanik założył nową pompę wody oraz używaną wspomagania i teraz się nie przegrzewa. Nagrzeje się do pionowej pozycji i stoi .

Pozdrawiam

Grzes_Q 25-01-2010 10:42

Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie
 
Witam ponownie u mnie okazało sie iż poprostu przymarzł płyn chłodniczy przy badaniu pokazał że zamarza przy -15 a ostatnie dni było nawet -25 troszke mnie to zdziwiło gdyz płyn był (albo miał być serwisom nie ufajcie) wymieniony niecałe 2 lata temu. Tak wiec moja wina ze sobie nie dopilnowałem 4l koncentratu i troszke grzania wystarczyło. Autko jak nowe a np w tym samym serwisie przywieziono pozamarzane mercedesy i wv transportery ich urzytkownicy mieli mniej szczęścia porozmrarzało chłodnice tak wiec Fokus twardy jest :).

SPRAWDZAJCIE PŁYN CHŁODNICZY PRZED ZIMĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.